خروج از کشور , رویایی شیرین که به کابوسی هولناک تبدیل شد

مشاهده : 544
خروج از کشور , رویایی شیرین که به کابوسی هولناک تبدیل شد یادداشت روز
این نوجوانان به قصد خروج از کشور راهی شدند ولی سر از مکان قاچاق اعضای بدن در آوردند

برنامه ماه عسل مانند سال های گذشته هر شب با یک موضوع جذاب مهمان خانه های شما شد. در برنامه شب گذشته ماه عسل , احسان علیخانی میزبان چند نوجوان بود که سرگذشت شنیدنی داشتند. ماجرای این نوجوانان خروج از کشور به طور غیر قانونی بود.

خروج از کشور

احسان علیخانی در قاب بیستم ماه عسل، میزبان دو نوجوان فریب خورده بود. آن دو با تبلیغات رویایی غریبه ای، دل به دریا زدند و قصد خروج از کشور به شکل غیرقانونی را داشتند. البته همه دلیل و هدف آنها، کار کردن در خارج از کشور و کمک به خانواده بود؛ اما ماجرا جور دیگری رقم خورد.

خروج از کشور

ماجرای خروج از کشور

امیرحسین یکی از این نوجوانان درباره چگونگی این اقدام گفت: یکی از همکلاسی‌های من خارجی بود و به همراه دوستم با داماد آن‌ها چند روز مسیر مدرسه به خانه را می‌رفتیم. داماد دوست من با تحقیقاتی که از محله ما می‌کند، متوجه نیاز مالی ما می‌شود و می‌ فهمد من یک سال به خاطر کار ترک تحصیل کرده ام. به من پیشنهاد کرد با او به خارج از کشور بروم تا کمک خرج خانواده باشم.

وی ادامه داد: پیشنهادهای او وسوسه آمیز بود. چنان از مهاجرت و امکانات کشور دیگر می گفت که برای من تبدیل به یک رویای شیرین شده بود. البته من درباره خانواده ام چیزی به او نگفته بودم، اما او شش ماه با من ارتباط برقرار کرد و نقاط ضعف خانواده من را شناخت. تا اینکه به همراه محمد امین تصمیم گرفتیم، با او همراه شویم.

محمد امین نوجوان کم سن تر درباره دلیلش برای این کار گفت: مادر و پدر من کار می کنند و به خاطر فشار کار خیلی دوست داشتم کمک خرج خانواده شوم؛ با اینکه پدر و مادرم هیچ وقت از من پولی نخواستند.

خروج از کشور دو نوجوان

خروج از کشور

خروج از کشور دو نوجوان

سپس امیرحسین درباره روز خروج از کشور گفت: زمانی که تصمیم خود را گرفتیم، او به ما گفت از مرز که خارج شدیم به خانواده تان اطلاع می‌دهیم. اما وقتی به مرز رسیدیم سیم کارت‌ها را از ما گرفت. چند تا از همکلاسی هایمان از رفتن ما خبر داشتند اما به هیچ یک از افراد خانواده اطلاع نداده بودیم.

محمد امین ادامه داد: قرار شد یک ظهر جمعه با ماشینی که دنبالمان می‌آید، از مرز غیرقانونی خارج شویم. با ماشین تا دم مرز رفتیم و از کوه‌ها رد شدیم. سختی مسیر زیاد بود. گروه دیگری هم به ما اضافه شدند، ناگهان اسلحه روی سر ما گذاشتند و گفتند هیچ قراری بین ما نیست. داخل یک کلبه شدیم. ۶۴ ساعت در برف پیاده روی کردیم. کتانی‌ها و تبلت‌ها را از ما گرفتند و گفتند با دمپایی باید این مسیر را طی کنید. کوه‌ها را که رد کردیم با ماشین وارد یک سوله وسط بیابان شدیم.

داخل همان اتاق یک خانم نیز حضور داشت و ما را از شرایط بد آنجا آگاه کرد، او هم فریب خورده نامزدش بود. هر وقت از همان کسی که ما را قاچاق کرده بود علت این کار را می‌پرسیدیم، ما را کتک می‌زد و با اسلحه تهدیدمان می‌کرد. ما بعدها متوجه شدیم این مکان، مکان فروش اعضای بدن است.

قاچاق غیر قانونی

وحید برادر امیرحسین درباره چگونگی اطلاع از این اتفاق گفت: آن شب پدر محمدامین متوجه غیبت پسرش و خاموش بودن سیم‌کارت او می‌شود. برادر کوچک محمدامین پدر را در جریان این قاچاق می‌گذارد و پدر محمدامین به منزل ما می‌آید. طی پیگیری‌هایی که کردیم متوجه شدیم بچه‌های مدرسه را گروهی از کشور خارج کرده اند. قفل گوشی امیرحسین را در منزل باز کردیم و از پیامک‌ها متوجه شدیم قصد خروج از کشور را داشته اند. به پلیس اطلاع دادیم و با فرد خارجی تماس گرفتیم. او از ما ۵۰ هزار یورو بابت پس دادن بچه‌ها خواست و گفت آن‌ها خارج از کشور هستند. درحالی که ما طی ردیابی‌هایی که کرده بودیم (از سیم کارت محمدامین)، متوجه شدیم در یکی از شهر‌های مرزی هستند، اما بعدها سیم کارت دیگر خاموش شده بود.

وی ادامه داد: پس از چند روز عکس و ویدئوی امیرحسین و محمدامین را برای ما فرستادند. ویدئو‌ها و تصاویر از شکنجه امیرحسین و محمدامین بود. به خاطر دلخراش بودن تصاویر، فقط من و پدر محمد امین آنها را می دیدیم و به بقیه خانواده نشان ندادیم. مادرم در آن روزها حال خوبی نداشت.

در بخش دیگری از برنامه پدر و مادر امیرحسین و پدر محمدامین در برنامه حضور پیدا کردند.

پدر محمدامین گفت: ما هر لحظه فکر می‌کردیم دیگر راه برگشتی برای بچه‌ها نیست؛ چون مدام تهدیدات جدید می‌شنیدیم و درصدد تامین پول بودیم.

خروج از کشور

خروج از کشور به طور غیر قانونی

ماجرای فرار دو نوجوان

مادر امیرحسین هم درباره لحظات تلخ آن روزها گفت: از برگشتن امیرحسین قطع امید کرده بودم و باور نمی کردم امیرحسین برگردد. من در جریان هیچ یک از فیلم‌ها و عکس‌های ارسالی نبودم و به شدت حالم بد بود. همیشه می‌گفتم امیرحسین فدای ما شد و برای کمک به ما خودش را فدا کرد.

سپس، امیرحسین و محمدامین درباره حال و هوای آن روزها گفتند: دو ماه رنگ آفتاب به چشم نمی‌دیدیم و شب‌ها کار می‌کردیم، هیزم و خار جمع می کردیم. از گوشه و کنار می‌فهمیدیم که قاچاقچیان چه هدفی دارند. دو روز قبل از خروج از آنجا به ما گفتند اینجا پایان زندگی شماست. دو روز بعد با ماشین ما را به پایتخت کشوری بردند. به شهری رسیدیم و قرار شد ما را به شهر دیگری ببرند. آنجا پلیس ما را دستگیر کرد و رابط خارجی که ما را قاچاق کرده بود، با رشوه به پلیس ما را به شهر دیگری انتقال داد.

امیر حسین درباره چگونگی آزادی و برگشت به ایران توضیح داد: فردای آن روز ارتش آن کشور ما را دستگیر کرد. ما اسم واقعی خود را نگفتیم و چند روز ما را در کمپ نگه داشتند. چند روز بعد ما رها کردند و از ترمینال قصد جا به جا شدن به شهر دیگری را کردیم. در ترمینال با دوستان آن فرد خارجی که داماد دوستمان بود ما را در یک سوییت نگه داشتند. فرد خارجی در طول مسیر ما دو نفر را کتک می‌زد و دوستان او از این کتک‌ها شک کردند و متوجه ربوده شدن ما شدند. به همین دلیل قول کمک به ما را دادند. ما را داخل سوییتی بردند و آن فرد خارجی را کتک زدند و به درخواست خودمان قرار شد ما را به ایران برگردانند.

تبلیغات دروغ خروج از کشور

خروج از کشور

مراکز غیر قانونی خروج از کشور

این دو نوجوان از حال و هوای اولین تماس خود با خانواده گفتند: بعد از دو ماه اولین تماس
را از سفارت ایران با خانواده گرفتیم. حال خانواده‌های ما خیلی بد بود. اینترپل برای ما
بلیت تهیه کرد و از طریق سفارت به ایران برگشتیم.

خانواده محمد امین و امیرحسین از اولین دیدار بعد از دوماه گفتند؛ اینکه تا زمانی که
بچه ها را در فرودگاه ندیدند، باور نمی کردند آنها زنده باشند.

اما، شهاب مهمان دیگر ماه عسل بود و به خواست خودش تصویری از او پخش نشد.
او هم قربانی تبلیغات دروغ شده بود.

شهاب تحصیل کرده رشته حقوق که قصد خروج از کشور را داشت، گفت: پذیرش
یکی از بهترین دانشگاه های کشوری معروف را گرفتم. به سفارت کشوری در سطح
پایین‌تر مراجعه کردم و با خانمی آشنا شدم که کارش شکار کردن سوژه بود. آن خانم
من را با تیمی آشنا کرد تا اقامت کشوری را برایم بگیرند که در ایران سفارت ندارد
و بعد از آشنایی به راحتی برایم بلیت گرفتند و به کشور همسایه من را جابه جا کردند.

قاچاق اعضای بدن

وی ادامه داد: بعد از اینکه در فرودگاه به استقبال من آمدند، متوجه شدم این گروه گروگانگیر بودند و من مدارک جعلی را برای حضور در آن کشور امضا کردم. خودم و خانواده ام را تهدید کردند و گفتند کوچکترین حرکتی بکنی تو و خانواده ات را خواهیم کشت. از من پول می‌خواستند و من را برای قاچاق اعضای بدن فروخته بودند. خانواده ام به پلیس اطلاع نداده بودند. چند بار پول برای آنها ارسال کردند. حتی من شاهد بودم در آن روزها در حضور من یک دختر تحصیل کرده و هموطنم را ۲۰ هزار دلار فروختند؛ چرا که خانواده اش آن پول را فراهم نکرده بودند.

شهاب درباره چگونگی فرار خود از دست قاچاقچیان توضیح داد: آنها قصد انتقال من به کشور دیگری را داشتند. من همان زمان تصمیم به فرار گرفتم و حس می‌کردم من را با اسلحه می‌کشند. در یک لحظه که گروگانگیر‌ها دنبال کار‌های جابه جایی من بودند و از محل استقرار من خارج شدندظ فرار کردم و با تاکسی خودم را به سفارت رساندم. نهایتا من را طی یک فرآیند اطلاعاتی امنیتی به ایران انتقال دادند. بعد از آن خودم از نیروی انتظامی مسئله ام را پیگیری می‌کردم. باید از ناجا تشکر کنم تاکنون چند نفر را برای پرونده من دستگیر کردند.

در پایان شهاب درباره اشتباه خود گفت: اشتباهی که من مرتکب شدم، این بود که اگر کشوری فرش قرمز پهن کرده ولی سفارتی در ایران ندارد، نباید به آن کشور مهاجرت کرد؛ چون در این صورت به دام قاچاقچی ها می افتیم. کسی که به من و امثال من که تحصی لکرده هستیم، پیشنهاد می‌دهد تا با این هزینه کم به راحتی مهاجرت کنیم، حتما قاچاقچی است. من مرگ را با چشمان خود دیدم.

جزئیاتی درباره انتقادات به ماه عسل و یاسمین اشکی
خروج از کشور

ماجرای خروج از کشور در ماه عسل

برنامه «ماه عسل» روز سه شنبه فردی به نام «یاسمین اشکی» با سابقه یک دهه
بیماری ناشناخته با علائمی مشابه ایدز را دعوت کرد که حواشی زیادی به دنبال داشت.
برترین ها: برنامه «ماه عسل» در روز سه‌شنبه ۸ خرداد، فردی به نام «یاسمین اشکی»
با سابقه یک دهه بیماری ناشناخته با علائمی مشابه ایدز را دعوت کرد که به تازگی
و بعد از کنترل حداقلی بیماری (به تعبیر پزشک آمریکایی چیزی شبیه معجزه) به کشور بازگشته است.

میهمان برنامه مدعی می‌شود در ۱۷ سالگی به بیماری «ژنتیکی» ای مبتلا شده
که علائمش شبیه ایدز بوده و از ۱۴۰ بیمار مشابه در یک کلینیک آمریکایی، تنها او
زنده مانده و به دلیل تشابه بیماری‌اش با ایدز، «نذر» کرده تا زنده است «مردم ایران»
را از خطرات «ایدز» و بیماری های مقاربتی آگاه کند

به همین منظور، و با همراهی برنامه ماه عسل، به‌عنوان یک سلبریتی در حوزه
آسیب‌های اجتماعی معرفی و از مردم تقاضای کمک مالی می‌کند.

بعدتر روزنامه های اصولگرای جوان و صبح نو در سوگیری مشترکی به «یاسمین اشکی»
و برنامه «ماه عسل» حمله کرده اند و به زعم خودشان خبر از یک برنامه از پیش تعیین شده
در جهت احیای سند «۲۰۳۰» با حضور یاسمین اشکی و…داده اند.

پروفسور کرمی مؤسس انجمن “بیوتکنولوژی” که پیش از در گفتگو با صبح نو انتقادات تندی
از علیخانی کرده بود امروز هم به خبرگزاری مهر توضیحاتی را در این باره ارائه کرد که در ادامه آمده است:

بیماری ژنتیکی مهمان ماه عسل
خروج از کشور

مهمانان ماه عسل

«واقعاً تأسف‌بر‌انگیز است که کنار مجری یک کارشناس قرار نمی‌گیرد، این طور می‌شود
که مهمان برنامه هر چیزی را که می‌خواهد می‌گوید و مجری جز تأیید کردن کاری نمی‌تواند
انجام دهد چون اطلاعاتی در مورد این موضوع ندارد.

ایشان در مورد یک بیماری ژنتیکی نادر صحبت کرد که سیستم ایمنی بدن را دچار اختلال کرده،
باعث تب‌های طولانی‌مدت و عجیب شده و ویژگی‌هایی شبیه به ایدز داشته است اما
هرگز اسم بیماری را نگفت! چطور ممکن است شما از بیماری ژنتیکی مادرزادی صحبت کنید
که اسمش را نبرید؟!

اگرچه در بررسی‌هایی که انجام دادیم، متوجه شدیم ایشان قبلاً در مصاحبه‌ای خودش را
بنیان‌گذار «کمپین ۴ دقیقه برای صلح» معرفی کرده و گفته که در زمان جنگ تحمیلی در تهران،
قربانی بمباران شیمیایی هوایی عراق بوده است (البته تهران هرگز بمباران شیمیایی نشد!)
طبق تحقیقات ما، اساساً داستان ایشان دروغ بود و ایشان اصلاً بیماری ژنتیکی ندارد.

امکان ندارد طرحی برای چندین بیمار در حال مرگ انجام شده باشد اما نام و نشانی از آن نباشد،
حتی نام پزشک هم مشخص نباشد‌؛ طبق تحقیقات ما اساساً داستان ایشان (یاسمن اشکی)
دروغ بود و ایشان اصلاً بیماری ژنتیکی ندارد‌.»

ماه عسل که در سال های گذشته به خاطر فرم غم انگیز اجرای علیخانی آماج حملات
می‌شد امسال جور دیگری نقد می شود، رسانه های نزدیک به اصولگرایان معتقدند
ماه عسل اصلی‌ترین پازل سناریویی را تکمیل کرده که اجرای سند ۲۰۳۰ در کشور را
هدف قرار داده است. باید ببینیم پایان این داستان به کجا می انجامد.

باشگاه خبرنگاران و مخبر

2018-06-07 / گردآوری:
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
نظر خود را بنویسید - نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین وی
ماجرای زنی که از زندان داعش به جایزه‌ نوبل رسید ماجرای زنی که از زندان داعش به جایزه‌ نوبل رسید
جایزه صلح نوبل یکی از 5 جایزه نوبل هستش که توسط نادیا مراد کسب شده بود زمانی که داعش به انها به عنوان غنیمت جنگی بحساب میاورد
سوژه های روز رو این جا ببینید !
فال روزانه
تعبیر خواب
حواشی خسارات سیل اخیر در استان های شمالی
توصیه های لازم برای عزاداری در ایام سوگواری ماه محرم
اشتراک گذاری زندگی خصوصی‌ در اینستاگرام به چه قیمتی؟
فعالیت‌های زیرپوستی بی‌بی‌سی هنگام اغتشاشات در ایران
خرید ملک در خارج از کشور و ایجاد شغل برای جوانان خارجی
نوشت افزار داخلی و جدال بر سر فیلشاه و بن تن در سبد خرید دانش آموزان
عینک‌های آینه‌ای مدی که برایتان خطرساز است
کاسبان تحریم و زمینه سازی برای کسب سود بیشتر
اوضاع بد اقتصادی برای عروس و داماد‌ها در خوان اول ازدواج
افزایش تنوع ممنوعه ها این بار مانتوی جلوباز ممنوع
اعترافات تلویزیونی دختر رقاص که از تلویزیون دیده نشد!
ماجرای بستن تنگه‌ هرمز و واکنش رسانه های خارجی به آن
ماجرای عدم اطلاع رسانی خاموشی‌ها و اعتراضات مردم
هشتک خوزستان آب ندارد فقط برای مسوولین نیست
پشت پرده حوادث شب گذشته در خرمشهر
مسائل پشت پرده اپیدمی خداحافظی ملی پوشان
حواشی اعتراضات و ناآرامی های بازار تهران
تهدید سایت‌های قمار و شرط‌ بندی آنلاین در فضای مجازی
در این آشفته بازار چطور برخی یک شبه پولدار می‌شوند؟
آسیب های وحشتناک عینک‌های آفتابی تقلبی موجود در بازار
آخرین وضعیت گرانی بازار و کالاها
ماجرای مجوز ۱۰ هزار دلاری شکار قوچ به دو شکارچی آمریکایی
خروج از کشور , رویایی شیرین که به کابوسی هولناک تبدیل شد
ساخت خانه های مدرن برای زلزله زدگان توسط سپاه
یادمان باشد که هم دانش‌آموزان و هم ناظم خاطی، قربانی‌اند!
آزار جنسی دانش‌آموزان در یک مدرسه‌ در تهران
سندروم سیندرلا و تب و تاب دختران جوان برای سیندرلا شدن
بررسی چگونگی حذف کنکور تا ۳سال آینده
گران‌ترین ازدواج‌ها مربوط به کدام شخصیت‌ها است؟
آمار های ضدو نقیض‌ بهزیستی در مورد مهدهای کودک غیرمجاز
خشونت علیه زنان خطری وحشتناک بیخ گوش بانوان
خدماتی که برجام برای ایران داشت!
تحصیل فرزندان کدام رؤسای دانشگاه‌ها در خارج از کشور؟
ماجرای شکنجه دختر توسط پدر سنگدل با قمه
مارک دوزی پدیده شایع علیه کالای ایرانی
پایان کار پیام رسان تلگرام در ایران
هواوی
logo-samandehi