جمعه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

دکوراسیون سنتی منزل

اشتراک:
دکوراسیون سنتی دکوراسیون منزل
ما در این مطلب ایده هایی از دکوراسیون داخلی سنتی منزل را برایتان به اشتراک خواهیم گذاشت

برخی از افراد ترجیح می دهند که دکوراسیون داخلی منزلشان سنتی باشد ما در این مطلب
از پرشین وی قصد داریم ایده هایی از زیباترین دکوراسیون سنتی منزل و اکسسوری ها و نکات مهم
در چیدمان طراحی داخلی منزل به شکل سنتی را برایتان به اشتراک گذاریم. تا انتهای
این مطلب همراه ما باشید

دکوراسیون سنتی

دکوراسیون سنتیدکوراسیون زیبا

بیشتر بدانید از دکوراسیون خانه ایرانی کاملا سنتی

همان طور که در مطلب چگونه دکوراسیون ایرانی شیک داشته باشیم نیز اشاره کردیم، طراحی خانه ایرانی با دکوراسیون سنتی این روزها در برخی از منازل، کافی شاپ‌ها و رستوران‌ها به وفور مشاهده می‌شود. عده‌ای در رستوران‌ها با طراحی سنتی از معماری گرفته تا چیدمان از سبک و سیاق سنتی ایرانی ایده گرفته‌اند و از غذاهای سنتی نیز برای سرو غذا بهره می‌برند. از سوی دیگر در برخی منازل ایرانی با حال و هوای خانه‌های قدیمی ایرانی به جای مبلمان از تخت استفاده می‌شود.

با استفاده از صنایع دستی ایرانی نیز چیدمان داخلی به انجام رسیده و حال و هوای ایرانی سنتی خانه نیز بیشتر می‌شود. استفاده از لوازم دکوری مس، مینیاتوری، زر بافت، چادرشب، آینه کاری، گل دوزی سنتی، گلیم، لوازم چوبی، صدف‌های طبیعی و بسیاری موارد دیگر که هر کدام به بخشی از فرهنگ بومی ملی ایران مربوط است، در این نوع منازل مشاهده می‌شود. با توجه به اینکه موضوع مورد بحث ما دیزاین خانه با دکوراسیون ایرانی سنتی است در ادامه سعی می‌کنیم شما را با لوازم جانبی به منظور دیزاین داخلی ایرانی بیشتر آشنا کنیم.

 لوازم مورد نیاز برای دیزاین خانه های ایرانی به سبک سنتی و قدیمی

برای دیزاین یک خانه به سبک ایرانی می‌توان از صنایع دستی ایرانی استفاده کرد. می‌توان از صنایع دستی سفالی تا صنایع دستی عتیقه دیگر به منظور داشتن دکوراسیون ایرانی سنتی بهره گرفت:

پارچ و لیوان‌های سنتی
بشقاب‌های فیروزه‌ای
کتیبه‌های دیوارکوب
سماورهای قدیمی
بخاری نفتی عتیقه
آب‌نماهای مسی
پارتیشن‌های چوبی آینه کاری شده
تغار
میزهای سنتی
جاکلیدی سنتی کار شده
جا شمعی با طراحی سنتی

دکوراسیون سنتی منزلدکوراسیون داخلی منزل
ایده دکوراسیون سنتی منزل

تخت سنتی
رو تختی چهل تیکه
گلیم، جاجیم، نمد
فرش لاکی
ظروف مسی
آینه و کنسول چوبی
پشتی‌های دست دوز و سنتی
پشتی زر بافت
تابلوهای ابریشمی

این‌ها لوازم تنها بخشی از صنایع دستی ایران به شمار می‌روند که قطره‌ای
در برابر دریا هستند. شما به راحتی با این وسیله‌ها می‌توانید یک چیدمان ایرانی را در فضای خانه خود داشته باشید.

ایده اول برای داشتن یک دکوراسیون ایرانی سنتی

شما به راحتی می‌توانید بر روی اپن آشپزخانه خانه از صنایع مس و سفال ایران بهره ببرید. به عنوان مثال با استفاده از قابلمه‌های مسی، ظروف سفالی و صنایع دستی مینیاتوری می‌توانید یک چیدمان سنتی ایرانی را در فضای آشپزخانه خود داشته باشید. همچنین استفاده از قابلمه‌های مسی برای پخت و پز می‌تواند انتخاب مناسبی برای فضاسازی به سبک دکوراسیون سنتی و قدیمی باشد. در این باره پیشنهاد می‌کنیم مطلب دکوراسیون آشپزخانه های ایرانی را نیز مطالعه کنید.

دکوراسیون سنتیدکوراسیون زیبا و شیک

ایده دوم برای داشتن دکوراسیون ایرانی

استفاده از فرش ایرانی در خانه‌های امروزی کار زیاد سختی نیست و با کمی دقت و خلاقیت می‌توان آن را با یکپارچگی و هماهنگی با سایر عناصر دکوراسیون مدرن امروزی به کار برد. از دکوراسیون‌های گرم و صمیمی خانه‌های ییلاقی گرفته، تا دکوراسیون ساده و سرد خانه‌های مینیمال شهری و مدرن، همه و همه ظرفیت پذیرش قالی و گلیم ایرانی را در خود دارند.

ایده سوم طراحی خانه به سبک ایرانی زیبا

برای راهرو ورودی پیشنهاد ما به شما این است که از نمد به عنوان پادری استفاده کنید. آویزهای سنتی را برای جاکلیدی و نخ های سنتی ابریشمی را به عنوان پرده مورد استفاده قرار دهید. سنگ‌های طراحی شده توسط هنرمندان ایرانی خود می‌تواند ایده خوبی برای دیوارکوب راهرو به شمار بیاید. رنگ بندی طبیعی صنایع دستی به منزل شما روح و جلاء تازه‌ای می‌بخشد که خود نمادی از هنر و زیبایی اصیل ایرانی به شمار می‌رود.

ورچین / توک مارکت

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس