شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

آیا می دانستید شیک ترین ایستگاه متروی تهران کجاست ؛ ببینید

تاریخ نشر :چهارشنبه 16 آگوست 2023 اشتراک:
ایستگاه متروی جهاد اخبار گوناگون
مترو تهران در هفت خط اصلی در حال فعالیت است که پنج خط آن کاملاً درون‌شهری، یک خط آن نسبتاً برون‌شهری (میان تهران و کرج و شهر جدید مهستان) و یک خط آن به صورت دو بخشی است.

تهران بزرگ ترین شهر ایران و پایتخت ان است. این شهر پر از معماری های زیبا و تاریخی است و بخش های بسیار مدرنی دارد. معماری مترو یکی از قابل توجه ترین بخش های این کلان شهر است که روزانه هزاران نفر را در این شهر جا به جا می کند. یکی از ایستگاه های متروی تهران که از معماری بسیار زیبایی برخوردار است مورد توجه کاربران مجازی قرار گرفته است. تصاویری زیبا از ایستگاه متروی جهاد را در پرشین وی ببینید.

ایستگاه متروی جهاد

تصاویری از ایستگاه متروی جهاد واقع در میدان فاطمیِ تهران در توئیتر پربازدید شده است.

متروی جهادمتروی جهاد
متروی جهادایستگاه متروی جهاد

معماری شیک و استادانه ایستگاه جهاد

ایستگاه مترو میدان جهاد یکی از ایستگاه‌های خط ۳ متروی تهران است که در خیابان ولیعصر نرسیده به خیابان دکتر فاطمی قرار دارد. ورودی غربی این ایستگاه در ضلع غربی خیابان ولیعصر و تقاطع خیابان دکتر فاطمی قرار گرفته است و ورودی شرقی آن در ضلع شرقی خیابان ولیعصر ابتدای کوچه صدر و در محله بهجت آباد مستقر است.

این ایستگاه در ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ به بهره‌برداری رسیده‌است دارای ۳۹۰۰ متر مربع فضای سرپوشیده و ۱۰۰ متر مربع است. این ایستگاه در منطقه ۶ شهرداری تهران واقع شده و به محلاتی چون یوسف آباد، بهجت آباد، تخت طاووس و … دسترسی دارد. این ایستگاه به خط ۷ بی‌آرتی تهران دسترسی مستقیم دارد.

متروی جهادمعماری شیک و استادانه ایستگاه مترو
قطار شهریشیک ترین ایستگاه قطار شهری تهران

در سال ۱۳۷۴ با توجه به اتمام بخش‌هایی از کارهای ساختمانی، قراردادی برای تأمین تجهیزات مترو به امضا رسید و در نهایت ۱۶ اسفند ۱۳۷۷ خورشیدی نخستین خط متروی تهران که بخش حومه‌ای خطوط مترو کنونی است، افتتاح شد که تهران را به کرج متصل می‌کرد. این خط در حال حاضر خط ۵ نامیده شده و در طراحی‌های آتی مترو از آن به عنوان خط اکسپرس اول یاد می‌شود.

روز نو

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
تصاویر خبری
بیشتر >
آرون گروپس