جمعه, ۷ مهر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

آثار و برکات سوره نور ( بیست و چهارمین سوره قرآن )

اشتراک:
آثار و برکات سوره نور احکام و مسائل شرعی
از خواص سوره نور در خصوص گرفتن حاجت آمده است . خواص سوره نور برای مرده باعث ارامش و بخشش ان میشود .خواندن سوره نور در امر ازدواج موثر می باشد. برای اطلاعات بیشتر مطالب ما را دنبال کنید .

از بیست و چهارمین سوره که به سوره نور معروف است در جزء  هجده کتاب قرآن قرار دارد .  این سوره برکات زیادی دارد و خواندن این سوره با خلوص نیت به خواست خودانشاءالله خواهند رسید. ما دراین مجموعه آثار و برکات سوره نور را بیان کرده ایم که میتوانید با دنبال کردن مطالب ما از خواص این سوره بیشتر بدانید .بهترین زمان خواندن سوره نور را در پرشین وی ببینید.

آثار و برکات سوره نور

نور ، بیست و چهارمین سوره قرآن است که مدنی و ۶۴ آیه دارد.در فضیلت سوره نور از پیامبر گرامی اسلام روایت شده: هر که سوره نور را قرائت نماید خداوند به تعداد تمام مردان و زنان مؤمن
در گذشته و در آینده به او ده حسنه عنایت می کند.(۱)درباره یاد دادن سوره نور به اعضای خانواده ازپیامبر اسلام صلی الله علیه و آله روایت شده: یکی از حقوق دختر بر پدر آن است که سوره نوررا به او تعلیم دهد.

(۲)امام علی علیه السلام نیز در این باره فرمودند: سوره نور را به زنانتان بیاموزید کهدر آن موعظه ها و پندهای نیکویی است.(۳)از امام جعفر صادق علیه السلام نقل شده است: مال ها و نیروهای جنسی خود را با تلاوت سوره نور محافظت کنید و زنانتان را با این سوره حفظ کنید، زیرا هر کسبر قرائت این سوره به صورت روزانه یا شبانه مداومت ورزد، هیچ یک از اهل خانه اش مرتکب زنا نخواهدشد و پس از مرگش هفتاد هزار فرشته الهی او را تا قبرش تشییع می کنند و برای او دعاو استغفار می کنند تا او را در قبرش کنند.(۴)

آثار و برکات سوره نورفضیلت و خواص سوره نور
فضیلت و خواص سوره نورخواص سوره نور برای حاجت

آثار و برکات سوره

راهی برای جلوگیری از احتلام از پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله نقل شده است: اگر فردی سوره نور را نوشته و در تشک خواب که بر روی آن می خوابد، قرار دهد تا وقتی که این نوشته در آن وجود دارد، دچار احتلام نمی شود و اگر آنرا نوشته و با آب زمزم شسته و بنوشد، قدرت جماع از او زایل می شود.(۵)۲) درمان حیوان بیمارمرحوم کفعمیدر مصباح خود آورده است: اگر سوره نور را در طشت بنویسند و ان را با آب بشویند و حیوان ذبیمار از آن بنوشد و کمی از آن آب بر حیوان بپاشند بهبود می یابد.(۶)۳) بازگشت فراریبرای بازگشت شخص فراریآیه ۴۰ این سوره را بخواند.

(۷)۴) درمان ضعف چشماگر آیه ۳۵ سوره نور را بنویسند و بشویند و از آنآب در چشم کشند تاریکی و ضعف او از بین برود.(۸)ــــــــــــــــــــــــــــــــپی نوشت:(۱) مجمع البیان،ج۷،ص ۲۱۶(۲) تهذیب الاحکام،ج ۸، ص ۱۱۲(۳)الکافی،ج۵،ص۵۱۶(۴)ثواب الاعمال، ص۱۰۹(۵) تفسیرالبرهان، ج۴، ص۴۳(۶)المصباح کفعمی، ص۴۵۶(۷) الکافی،ج۲، ص۶۳(۸) درمان با قرآن، ص۶۵

انهار

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس