مشاهده : 6314اخبار روز چهره های مشهورRSS

چهره ها در مراسم تشییع جمشید مشایخی | از تاثرِ لیلا حاتمی تا ناباوری علی نصیریان!

چهره ها در مراسم تشییع جمشید مشایخی | از تاثرِ لیلا حاتمی تا ناباوری علی نصیریان!چهره ها
مراسم تشییع زنده یاد جمشید مشایخی با شکوه هرچه تمام تر و با حضور گسترده طرفداران و هنرمندان مشهور برگزار شد. سخنرانی زیبای علی نصیریان که خودش به تازگی همسرش را ازدست داده است یکی از قسمت های تاثیرگزار این مراسم بود.

در مراسم تشییع جمشید مشایخی بزرگ که از از روبروی تالار وحدت تهران برگزار شد چهره های معروفی مانند لیلا حاتمی ، بهمن فرمان آرا، علی نصیریان، داریوش اسدزاده، اکبر زنجانپور، شهرام کرمی، ایرج راد، حسن پورشیرازی، پرویز پورحسینی، قطب الدین صادقی، فرشته طائرپور، محمد ساربان، فرزانه کابلی، هادی مرزبان،منوچهر شاهسواری، مهدی شفیعی، جمشید گرگین، عزت الله رمضانی فر، علی دهکردی، سیاوش تهمورث و … حضور داشتند.پس از برگزاری مراسم تشییع در تالار وحدت روی دست هنرمندان و دوستداران این هنرمند در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد که در این شماره از درگذشت افراد معروف به متن و حاشیه های این مراسم می پردازیم. با ما همراه باشید.

چهره های مشهور مراسم تشییع جمشید مشایخی

ایرج راد در مراسم تشییع جمشید مشایخی

ایرج راد رئیس هیئت مدیره خانه تئاتر در ادامه برای سخنرانی روی جایگاه حاضر شد. او گفت:
دردانه دیگری از عالم هنرهای نمایشی، دنیا را ترک کرد. مشایخی کسی است
که عاشقانه به فرهنگ و هنر این مرز و بوم خدمت کرد.
امثال او عاشق مردم و فرهنگ ایران بودند و تمام عمر خودش را گذاشت.
مشایخی یکی از آن شایسته‌ها بود و صحنه تئاتر برایش مقدس بود.
همواره می‌گفت “من خاک پای مردم هستم” و به خاطر ایران، خدمت و فرهنگ،
زندگی خودش را در ۶۵ سال عمرش وقف هنر و هنرمندی کرد.

راد افزود: در صحنه تئاتر، تلویزیون و سینما بهترین‌ها را به یادگار گذاشت
و در تاریخ می‌ماند. همواره نام جمشید مشایخی ذکر و زمزمه مردم است.
باید مکان‌هایی در کشور به نام این بزرگان باشد. البته نام برخی از سالن‌ های
تئاتر به نام این عزیزان است و چرا در سالن‌های سینما وکوچه‌ها و محلات
این اتفاق نیفتد؟ قرار است کوچه “جیم” محل زندگی جمشید مشایخی،
به نام این بزرگمرد نامگذاری شود که با حمایت و پشتیبانی
شورای شهر تهران و دست اندرکاران امر این اتفاق می‌افتد.

علی نصیریان در مراسم تشییع جمشید مشایخی

استاد علی نصیریان که سالها با جمشید مشایخی دوست بوده در پشت تریبون قرار گرفت
تا در مقابل پیکر دوستش صحبت کند. او گفت: من قبل از اینکه راجع به جمشید
مشایخی صحبت کنم از شما مردم قدرشناس تشکر کنم به این مراسم وداع آمده‌اید.
آقای مشایخی یادت می‌آید که در مراسم درگذشت داود رشیدی گفتم
انتظار نداشتم بیایم اینجا و اینگونه وداع کنم. سرنوشت دوباره فراغ دیگری
ایجاد کرد؛ من انتظار نداشتم اینطوری با هم وداع کنیم و دوست
داشتم در اینجا با هم روی صحنه برویم.

صحبت های علی نصیریان در مراسم تشییع جمشید مشایخی

نصیریان افزود: من این چند صباح حال خوشی نداشتم و ندارم همسرم
را از دست دادم. انتظامی و رشیدی را از دست دادم و حالا با مشایخی وداع می‌کنم.
دوستانی که ۶۰ سال کنار هم بودیم. یادم نمی‌آید سال ۳۶ در اداره هنر دراماتیک
که به تازگی سینما به واسطه یک بخش سمعی و بصری شکل گرفته بود ما
“تئاتر” را راه انداختیم. در یک اتاق «سه در چهار» خانه یک ارمنی کار کردیم
و بعد مسئولین فرهنگ دیدند چقدر از تئاتر می‌توانند بهره‌برداری کنند. سال ۳۶ با استاد مشایخی آشنا شدیم. هنوز به عنوان بازیگر مطرح نبود و یک پرسوناژ در نمایشنامه‌ای کم داشتم. از او خواستم و یک آشنایی داشت؛ ایشان در چند دوره رشد کرد.

این بازیگر پیشکسوت تئاتر، تلویزیون و سینما تاکید کرد: در آن دوران جمشید مشایخی بسیار خوش درخشید. هم خوش تیپ بود و هم نقش‌های خوبی را در این نمایشنامه‌های تلویزیون خصوصی بازی کرد. دوره بعدی تئاترهای سنگلج و دوره آخر حضور در سینما و تلویزیون بود. در هر دورانی او را پخته‌تر و شکوفاتر دیدیم و با آن تجربه در سینما درخشید.

صحبت های سام مشایخی در مراسم تشییع جمشید مشایخی

سام مشایخی به نمایندگی از خانواده مشایخی در جایگاه حاضر شد و گفت: دوست داشتم از مردم مهربان مان که قدر هنر و هنرمندان مان را می دانند. پدرم الان خوشحال است چون این شکوه مردم را دوس داشت. همیشه به من می گفت “خاک پای مردمم”. خیلی دوست دارند همه بگویند کمال الملک سینمای ایران؛ ما کمال الملک داشتیم و نقاش بود. نام پدر من جمشید مشایخی است و در هنرمندی اش ادا درنیاورد که الان به ادا نامش را ببریم. او همیشه خودش بود و نامش را ببریم و بگوییم جمشید مشایخی سینمای ایران.

گفتنی است، مراسم ترحیم استاد مشایخی روز سه شنبه بیستم فروردین ماه از ساعت ۱۶ تا ۱۷:۳۰ در مسجد جامع شهرک غرب برگزار می شود. پیکر این هنرمند فقید پس از اقامه نماز میت رهسپار خانه ابدی اش در قطعه هنرمندان شد.

تقاضای خانواده مشایخی از مردم در مراسم تشییع جمشید مشایخی

حضور و تجمع زیاد مردم بر سر مزار این هنرمند باعث بروز مشکلاتی برای انتقال پیکر این هنرمند شده بود و با وجود تذکرهای مکرر سخنران و همچنین نیروهای انتظامی، مهار جمعیت به سختی انجام شد. سخنران این مراسم در زمان انتقال پیکر این هنرمند در قبر خطاب به مردمی که درحال گرفتن عکس و فیلم از این لحظه بودند بیان کرد که خانواده جمشید مشایخی راضی نیستند، کسی از این لحظه تصویری تهیه کند.

در بین افراد زیادی که برای خاکسپاری این هنرمند حاضر شده بودند یک دختر معلول نیز حضور داشت که نقاشی از جمشید مشایخی کشیده بود و آن را به خانواده این هنرمند تقدیم کرد.

هنرمندان در مراسم تشییع جمشید مشایخی
تشییع جمشید مشایخی

نادر مشایخی

تشییع جمشید مشایخی

علی نصیریان در حال سخنرانی

تشییع جمشید مشایخی

ایرج راد

تشییع جمشید مشایخی

تشییع پیکر جمشید مشایخی

تشییع جمشید مشایخی

بهار و برزو ارجمند ، پرستو صالحی و سعید داخ

تشییع جمشید مشایخی

بهمن فرمان آرا

تشییع جمشید مشایخی

مراسم تشییع استاد جمشید مشایخی

چهره ها در مراسم تشییع جمشید مشایخی | از تاثرِ لیلا حاتمی تا ناباوری علی نصیریان!

لیلا حاتمی

تشییع جمشید مشایخی

خانواده استاد جمشید مشایخی

تشییع جمشید مشایخی

حضور مردم در مراسم تشییع جمشید مشایخی

تشییع جمشید مشایخی

خانواده مرحوم جمشید مشایخی

تشییع جمشید مشایخی

علی نصیریان و اصغر همت

تشییع جمشید مشایخی

طرفداران استاد جمشید مشایخی

تشییع جمشید مشایخی

سیاوش تهمورث

تشییع جمشید مشایخی

صدرالدین حجازی

تشییع جمشید مشایخی

فرشته طائرپور

تشییع جمشید مشایخی

اکبر زنجانپور

تشییع جمشید مشایخی

لاله اسکندری

تشییع جمشید مشایخی

مجید قناد

تشییع جمشید مشایخی

ابوالفضل پورعرب

تشییع جمشید مشایخی
حسین فریدون در مراسم تشییع مرحوم جمشید مشایخی

فرارو/ مهر/ ایسنا / جماران

2019-04-06 / گردآوری:
دکتر طاهری
نظر خود را بنویسید-نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین ویدکتر طاهری
آریا عظیمی نژاد ؛ از ناشنوایی و نجات از مرگ تا عصر جدید| سبک زندگی افراد مشهور(۳۳۲)آریا عظیمی نژاد ؛ از ناشنوایی و نجات از مرگ تا عصر جدید| سبک زندگی افراد مشهور(۳۳۲)
لعیا زنگنه ؛ از فرزند دختری که از همه پنهان می کند تا عشق به فوتبال| سبک زندگی افراد مشهور (۲۴۷)لعیا زنگنه ؛ از فرزند دختری که از همه پنهان می کند تا عشق به فوتبال| سبک زندگی افراد مشهور (۲۴۷)
واکنش چهره ها به قتل همسر محمد علی نجفی | از ترس نادری تا توصیه و دعای ژوله!واکنش چهره ها به قتل همسر محمد علی نجفی | از ترس نادری تا توصیه و دعای ژوله!
چهره ها در شبکه های اجتماعی (۶۷۰) از دختر گل بهنوش تا سحر آشفته و گریان!چهره ها در شبکه های اجتماعی (۶۷۰) از دختر گل بهنوش تا سحر آشفته و گریان!
جزئیات ازدواج هادی کاظمی و سمانه پاکدل؛ از فیلم و موذی بودن آنها از نظر بهنوش بختیاری تا حلقه بسیار زیبا!|سبک زندگی افراد مشهور (۲۵۲)جزئیات ازدواج هادی کاظمی و سمانه پاکدل؛ از فیلم و موذی بودن آنها از نظر بهنوش بختیاری تا حلقه بسیار زیبا!|سبک زندگی افراد مشهور (۲۵۲)
ورزشکاران در شبکه های اجتماعی (۱۱۷) از از اشتباهات علی کریمی تا نهار خانواده حیدری با هوروش بند!ورزشکاران در شبکه های اجتماعی (۱۱۷) از از اشتباهات علی کریمی تا نهار خانواده حیدری با هوروش بند!
الهه حصاری ؛ از عشقی که درباره آن توضیح نمی دهد تا بازی در سریال ممنوعه!| سبک زندگی افراد مشهور (۲۷۵)الهه حصاری ؛ از عشقی که درباره آن توضیح نمی دهد تا بازی در سریال ممنوعه!| سبک زندگی افراد مشهور (۲۷۵)
اینستاگرام هنرمندان (۹۷) از ناراحتی نگین معتضدی از پستی درباره نامزد سابقش تا تبریک جالب ترلان پروانه در روز سینما!!اینستاگرام هنرمندان (۹۷) از ناراحتی نگین معتضدی از پستی درباره نامزد سابقش تا تبریک جالب ترلان پروانه در روز سینما!!
افشاگری های بی پایان محسن افشانی و ساشا سبحانی | آیا محسن افشانی به زندان می رود؟افشاگری های بی پایان محسن افشانی و ساشا سبحانی | آیا محسن افشانی به زندان می رود؟
دومین فرزند شاهرخ استخری به دنیا آمددومین فرزند شاهرخ استخری به دنیا آمد
نیما مسیحا؛ از لو رفتن فیلم عروسی و بیماری نادِر تا پدر شدن!| سبک زندگی افراد مشهور (۲۷۱)نیما مسیحا؛ از لو رفتن فیلم عروسی و بیماری نادِر تا پدر شدن!| سبک زندگی افراد مشهور (۲۷۱)
خاطره اسدی ؛ از اختلاف با حامد بهداد تا شایعه ازدواج با شهرام حقیقت دوست!| سبک زندگی افراد مشهور (۲۶۰)خاطره اسدی ؛ از اختلاف با حامد بهداد تا شایعه ازدواج با شهرام حقیقت دوست!| سبک زندگی افراد مشهور (۲۶۰)
چهره ها در شبکه های اجتماعی (۶۳۶) از دلتنگی ماهور برای عمو جانش تا خاموشی مریم!!!چهره ها در شبکه های اجتماعی (۶۳۶) از دلتنگی ماهور برای عمو جانش تا خاموشی مریم!!!
ورزشکاران در شبکه های اجتماعی (۱۱۰) از خاطره بازی علی کریمی تا محمد حسین میثاقی و پسرش!ورزشکاران در شبکه های اجتماعی (۱۱۰) از خاطره بازی علی کریمی تا محمد حسین میثاقی و پسرش!
باربد بابایی ؛ از شایعه ازدواج با غزل حشمت تا دو دختر ۱۶ ساله!|سبک زندگی افراد مشهور(۲۷۷)باربد بابایی ؛ از شایعه ازدواج با غزل حشمت تا دو دختر ۱۶ ساله!|سبک زندگی افراد مشهور(۲۷۷)
الناز شاکردوست ؛ از تجربه ای نزدیک مرگ تا سیمرغ| سبک زندگی افراد مشهور(۲۸۹)الناز شاکردوست ؛ از تجربه ای نزدیک مرگ تا سیمرغ| سبک زندگی افراد مشهور(۲۸۹)
ازدواج مریم کاویانی با سیاستمدار و سفیر معروف | سبک زندگی افراد مشهور(۲۹۲)ازدواج مریم کاویانی با سیاستمدار و سفیر معروف | سبک زندگی افراد مشهور(۲۹۲)
تبریک نوروز ۹۸ توسط چهره های مشهور | از تبریکِ عادلیِ بهنوش تا رامبد و نگار و دختر جان!(۳)تبریک نوروز ۹۸ توسط چهره های مشهور | از تبریکِ عادلیِ بهنوش تا رامبد و نگار و دختر جان!(۳)
چهره ها در شبکه های اجتماعی (۶۶۷) از پسر ریحانه پارسا تا سام درخشانی و برکه!چهره ها در شبکه های اجتماعی (۶۶۷) از پسر ریحانه پارسا تا سام درخشانی و برکه!
چهره های مشهور در مراسم ختم پیام صابری (۱)| از نیوشا ضیغمی تا سیاوش خیرابیچهره های مشهور در مراسم ختم پیام صابری (۱)| از نیوشا ضیغمی تا سیاوش خیرابی
ورزشکاران در شبکه های اجتماعی (۹۱) از ماشین و سگ خفن سوشا تا کریمی و همسرش!ورزشکاران در شبکه های اجتماعی (۹۱) از ماشین و سگ خفن سوشا تا کریمی و همسرش!
چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۰) از سالگرد عشق بهاره رهنما تا عصبانیت رامین راستاد از حرف های جنجالی عروس سفیر ایران!چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۰) از سالگرد عشق بهاره رهنما تا عصبانیت رامین راستاد از حرف های جنجالی عروس سفیر ایران!
ورزشکاران در شبکه های اجتماعی (۳۳) از حجاب علیرضا نیکبخت تا تا جایزه محمد صلاح!ورزشکاران در شبکه های اجتماعی (۳۳) از حجاب علیرضا نیکبخت تا تا جایزه محمد صلاح!
سارا صوفیانی ؛ از ازدواج با ۲۸ سال اختلاف سنی تا روزهای بیقراری| سبک زندگی افراد مشهور(۳۱۳)سارا صوفیانی ؛ از ازدواج با ۲۸ سال اختلاف سنی تا روزهای بیقراری| سبک زندگی افراد مشهور(۳۱۳)
علت درگذشت خشایار الوند و حواشی زندگی شخصی اش| سبک زندگی افراد مشهور(۲۹۶)علت درگذشت خشایار الوند و حواشی زندگی شخصی اش| سبک زندگی افراد مشهور(۲۹۶)
اینستاگرام هنرمندان (۱۳۵) از عواقب اینترنت رایگان ازنگاهِ مهراب قاسم خانی تا بهاره کیان افشار در قشم !!!اینستاگرام هنرمندان (۱۳۵) از عواقب اینترنت رایگان ازنگاهِ مهراب قاسم خانی تا بهاره کیان افشار در قشم !!!
چهره ها در شبکه های اجتماعی (۶۲۹) از رونمایی سام درخشانی از برکه تا شکایت الهام حمیدی!!!چهره ها در شبکه های اجتماعی (۶۲۹) از رونمایی سام درخشانی از برکه تا شکایت الهام حمیدی!!!
چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۷) از مهناز افشار در گرگان تا مدلینگ بهنوش طباطبایی!!!چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۹۷) از مهناز افشار در گرگان تا مدلینگ بهنوش طباطبایی!!!
اینستاگرام هنرمندان (۱۶۹) از استوری های مشکوک به هک بهنوش تا عصبانیت همسر بنیامین از پرستار بچه !!!اینستاگرام هنرمندان (۱۶۹) از استوری های مشکوک به هک بهنوش تا عصبانیت همسر بنیامین از پرستار بچه !!!
اینستاگرام هنرمندان (۱۱۱) از حمایت مهناز افشار از عادل فردوسی پور تا عوارض کهولت مهراب قاسمخانی!!!اینستاگرام هنرمندان (۱۱۱) از حمایت مهناز افشار از عادل فردوسی پور تا عوارض کهولت مهراب قاسمخانی!!!