سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

دیبا زاهدی بازیگر فیلم سرهنگ ثریا ؛ از معماری تا شهرت با بازیگری

اشتراک:
دیبا زاهدی چهره ها
دیبا زاهدی بازیگر جوان و آینده دار تئاتر سینما و تلویزیون یکی از چهرهای جدید عرصه بازیگری است که توانسته با درخشش خود در فیلم و سریال های اولیت کارگردان های مشهوری شود و در فیلم سرهنگ ثریا بازی کرده است.

بازیگر سریال های آقازاده و بوم و بانو که با کارگردان های سرشناسی تا کنون کار کرده در تازه ترین کار هنری خود در سریال سرهنگ ثریا به کارگردانی لیلی عاج بازی کرده و اکنون در حال اکران در سینما می باشد. در ادامه عکس ها و بیوگرافی دیبا زاهدی را در پرشین وی مشاهده کنید.

بیوگرافی دیبا زاهدی

دیبا زاهدی در هفتمین روز از ماه آذر سال ۱۳۶۸ در فصل زیبای پاییز در تهران به دنیا آمد. او از دوران کودکی به حرفه بازیگری علاقه‌مند شد و از سن ۸ سالگی در تئاترهای مدرسه شرکت می‌ نمود، ولی به خاطر مخالفت‌ های خانواده‌ اش موفق به تحصیل در این رشته نشد و معماری را انتخاب کرد و سرانجام در رشته کارشناسی معماری از دانشگاه آزاد تهران فارغ تحصیل شد.

بیوگرافی دیبا زاهدیکودکی دیبا زاهدی

شروع فعالیت هنری

وی در کلاس‌های بازیگری حمید سمندریان، مهتاب نصیرپور و محمد رحمانیان شرکت کرد. او تجربه بازیگری را از بازی در تئاترهای دانشجویی بدست آورده بود.

خانم بازیگر در این باره گفت: “مـن اصلا کار بازیگری‌ ام را از چند اجرای تئاتر دانشجویی شروع کردم، اما خیلی زود بـه سینما آمدم و نشد کـه تئاتر را ادامه بدهم. حالا هم اگر کار تئاتری باشد کـه خودم دوست داشته باشم، آن را جزو اولویت‌ ها قرار می دهم.”

بیوگرافی دیبا زاهدیدیبا زاهدی

دیبا زاهدی برای اولین بار در سال ۱۳۹۲ با بازی در فیلم «پنج ستاره» سینما را تجربه کند. او در این فیلم به کارگردانی مهشید افشارزاده، در کنار بازیگران مطرحی مثل شهاب حسینی، امید روحانی و شیرین بینا قرار گرفت.

فیلم و سریال های بازیگر جوان

از دیگر آثار سینمایی این بازیگر که در شهرت او نقش بسزایی داشت علاوه بر سایه می‌ توان به فیلم بادیگارد اثری از ابراهیم حاتمی کیا اشاره کرد. وی در این فیلم سینمایی در نقش مریم دختر حیدر ذبیحی با بازی پرویز پرستویی جلوی دوربین ظاهر شد.

در سینما، یکی از بازیگران جوان و فعال محسوب می‌شود که در این حوزه با بزرگانی چون زنده یاد کیومرث پوراحمد، ابراهیم حاتمی کیا و داریوش مهرجویی همکاری داشته است.

بیوگرافی دیبا زاهدیبازیگر سریال آقازاده

این بازیگر علاوه بر سینما در حوزه تلویزیون هم حضور پررنگی داشته و در سریال‌های زیادی به ایفای نقش پرداخته است. او در حوزه تلویزیون برای کارگردان بزرگی چون کیانوش عیاری در سریال ۸۷ متر جلوی دوربین رفت.

وی بار دیگر در سال ۱۳۹۹ فضای تلوزیون را با بازی در سریال محرمی «بوم و بانو» به کارگردانی سعید سلطانی تجربه کرد. دیبا زاهدی در سال ۱۳۹۷ در سریال نمایش خانگی «نهنگ آبی» به کارگردانی فریدون جیرانی حضور داشت و در کنار بازیگرانی مانند لیلا حاتمی، ساعد سهیلی، ماهور الوند، ویشکا آسایش، حسین یاری، آزاده صمدی و ستاره پسیانی تجربه موفقی را برای خود رقم زد.

بیوگرافی دیبا زاهدیفیلم پنج ستاره

او در سال ۱۳۹۹ بار دیگر با سریال «آقازاده» به کارگردانی بهرنگ توفیقی، شبکه نمایش خانگی را تجربه کرد. دیبا زاهدی در فیلم «اگزما»(سال ۱۳۹۶) به کارگردانی مهران مهدویان حضور داشت که این فیلم در گروه هنر و تجربه اکران شد. از دیگر کارهای دیبا زاهد می‌توان به «آزاد به قید شرط»، «لامینور» و «توچال» اشاره کرد.

بیوگرافی دیبا زاهدیفیلم بادیگارد

بیوگرافی دیبا زاهدی بازیگر فیلم سرهنگ ثریا

«سرهنگ ثریا» تازه‌ترین اثر سینمایی است که به موضوع منافقین پرداخته است. سابقه تشکیلاتی گروه منافقین به اواسط دهه ۴۰ برمی‌گردد و از موضوعاتی است که همواره مورد توجه قرار دارد.

فیلم با محوریت زندگی زنی به نام ثریا عبدالهی ساخته شده که فرزندش در بند منافقین گرفتار افتاده. خانم عبدالهی به همراه خانواده های دیگر پشت پادگان اشرف در عراق کمپ تشکیل دادند تا راهی برای نجات یافته شود.

فیلمبازیگران فیلم سرهنگ ثریا

«سرهنگ ثریا» در جشنواره چهل و یکم برنده دیپلم افتخار بهترین فیلم اول شد و سیمرغ بلورین گوهرشاد (جایزه ویژه وزیر ارشاد) را از آن خود کرد. همچنین ژاله صامتی برای آن نامزد دریافت سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول زن و بهزاد عبدی نامزد دریافت سیمرغ بهترین موسیقی متن شد.

لیلی عاج در جشنواره مقاومت نیز جایزه ویژه هیات داوران جشنواره مقاومت را به دست آورد و جایزه بهترین بازیگر زن این جشنواره نیز از آن ژاله صامتی شد.

سریالنمایی از سریال بوم و بانو

داستان و بازیگران فیلم سرهنگ ثریا

ژاله صـامتی، وحید آقاپور، حمیدرضا محمدی، دیبا زاهدی، سلیمه رنگزن، شهروز آقایی پور، منیره حسین زاده، رها رهبانی نیا و مجید پتکی بازیگران این فیلم هستند.در ادامه بیوگرافی دیبا زاهدی وی از بازیگران اصلی این فیلم می باشد.

فیلم سرهنگ ثریا محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج است که از زاویه‌ای متفاوت به حضور سازمان مجاهدین خلق (منافقین) در پادگان اشرف می‌پردازد.

داستان مادری که فرزندش توسط گروه منافقین به پادگان اشرف رفته است و مادر تلاش خود را برای آزادی فرزندش از دست این گروه تروریستی انجام می‌دهد. این فیلم سینمایی اولین ساخته سینمایی لیلی عاج است و از داستانی واقعی الهام گرفته شده است. اما در خلاصه داستان رسمی آن آمده: «این راه با گریه باز نمیشه!»

فیلمدیبا زاهدی در سرهنگ ثریا

بیوگرافی دیبا زاهدی بازیگر جوان

دوران درخشش «دیبا زاهدی» بازیگر تازه نفس تلویزیون

پرونده ای برای بررسی کارنامه و بازی بازی بازیگران جوانی که در یکی دو سال اخیر پا به سریال های تلوزیون و نمایش خانگی گذاشته آمد و در این عرصه موفق ظاهر شده اند

باچه سریالی مطرح شد

دیبا زاهدی سال گذشته با بازی در نقش سارا همسر جوان امیر بحری در سریال «آقازاده» شناخته شد.

پیش از آن چه می کرد

از سـال ۹۲ در چنـد فیلم سینمایی «پنج ستاره»، «سایه»، «بادیگارد»، «تیغ و ترمه» و «آازد به قید شرط» بازی داشت در شبکه نمایش خانگی هم بـازی اش را در نهنگ آبی دیده بودیم اما تا قبل از «آقازاده» به شهرت نرسیده بود.

فیلمدیبا زاهدی و پدرام شریفی در فیلم سایه

اهمیت نقش

عـده ای معتقـد بودنـد کـه دیبا زاهدی در «آقازاده» نقش میترا اسـتاد را ایفا کرده اسـت و از این جهت خیلی مورد توجه قرار گرفت. سـارا دختـر جوانـی بـود کـه بـه واسـطه خواهـرش بـه دسـتگاه بحـری راه پیـدا کرد.

او توانست خیلی زود مورد توجه امیر بحری قرار بگیرد و با او زندگی کند. زمانی که بحری به وزارت رسـید سارا تهدید کرد که تمام مدارکی که از او جمع کرده است را منتشر می کند و به همین دلیل توسط بحری به قتل رسید.

بازیگردیبا زاهدی

مسیر بعد از شهرت بازیگر آقازاده

زاهـدی بعد از بـازی در نقش سارا در دو سـریال تلویزیونی به عنوان نقش اصلی انتخاب شـد. او در «بوم و بانو» نقش دختر تیمسار و معشـوقه اسـتاد نقاش را ایفا کرد.

این سریال با وجود اینکه پتانسـیل زیادی داشـت امـا چندان پرمخاطـب و بـازی دیبا زاهـدی هـم بـه عنوانن نقش اصلی آنطور که انتظار می رفت دیده نشـد.

نـوروز امسـال هـم در سـریال «همبـازی» به کارگردانی سروش محمدزاده، نقش اصلی را داشت. با این که همبازی سـریال درجه یکـی نبود اما بازی زاهدی بیشتر از بوم و بانو به چشم آمد.

سلام سینما , خبرآنلاین , پلازا , ایسنا , سینما گرام , اینستاگرام

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس