یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

حواشی و استایل چهره ها در جشنواره فجر چهل و دوم از الناز و فریبا تا سجاد و فرهاد

اشتراک:
جشنواره فجر چهل و دوم چهره ها
گفته می شود که ۸ درام اجتماعی، ۶ فیلم در ژانر دفاع مقدس و جنگ، ۳ فیلم از تاریخ معاصر ایران و ۴ فیلم در ژانرهای کمدی، تاریخ اسلام، کودک و ورزشی ترکیب حال حاضر فیلم‌ های جشنواره فجر هستند و چهل و دومین دوره از این جشنواره در حال برگزاری می باشد.

مراسم اکران فیلم های جشنواره فجر چهل و دوم در حال برگزاری است و تاکنون فیلم های زیادی به اکران رسیده و چهره های مشهوری در مراسم فتوکال حضور داشته اند که در ادامه تصاویری ازر این هنرمندان را در پرشین وی مشاهده می کنید.

جشنواره فجر چهل و دوم

چهل‌ و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر شامگاه چهارشنبه ۱۱ بهمن به طور رسمی افتتاح و از روز پنجشنبه اکران فیلم‌ها در خانه جشنواره ( برج میلاد تهران) و سینماهای مردمی آغاز شد. ۲۲ فیلم در بخش سودای سیمرغ، ۱۲ فیلم در بخش نگاه نو و ۴ فیلم در بخش انیمیشن با یکدیگر رقابت می‌کنند و در نهایت برگزیدگان بخش‌ های مختلف در مراسم اختتامیه ۲۲ بهمن معرفی خواهند شد.

جشنواره فجر چهل و دومجواد عزتی
جشنواره فجر چهل و دومبهزاد خلج

روز دوم جشنواره فیلم فجر در سینما رسانه (برج میلاد) با نمایش ۴ فیلم سینمایی تمساح خونی (جواد عزتی)، تابستان همان سال (محمود کلاری)، بی بدن (مرتضی علیزاده) و پرواز ۱۷۵ (محمدحسین حقیقت) همراه بود. بعد از نمایش هر فیلم عوامل و بازیگران آن در نشست خبری به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ دادند.

جشنواره فجر چهل و دومنیلوفر شهیدی

روز سوم جشنواره فیلم فجر در سینما رسانه (برج میلاد) با نمایش ۴ فیلم سینمایی صبح اعدام (بهروز افخمی)، شه‌سوار (حسین نمازی)، قلب رقه (خیرالله تقیانی پور) و صبحانه با زرافه‌ها (سروش صحت) همراه بود. بعد از نمایش هر فیلم عوامل و بازیگران آن در نشست خبری به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ دادند.

جشنواره فجر چهل و دومالناز ملک

و اما در چهارمین روز چهل و دومین جشنواره فیلم فجر در خانه جشنواره چهار فیلم «دست ناپیدا»، «میرو»، «آغوش باز» و «ساعت جادویی» نمایش داده می‌شوند. در چهارمین روز جشنواره فیلم فجر چهار فیلم در خانه جشنواره برای اهالی رسانه و مطبوعات نمایش داده می‌شوند.

جشنواره فجر چهل و دوماستایل الناز حبیبی در جشنواره فجر چهل و دوم

بزرگداشت چهره های مشهور

آخرین باری که جشنواره فیلم فجر افتتاحیه داشت به چند سال قبل برمی‌گردد و حالا در چهل و دومین دوره جشنواره این دورهمیِ مهم قبل از شروعِ رقابتِ فیلم‌های بخش سودای سیمرغ، نگاه نو و پویانمایی امشب در تالار وحدت برگزار شد.

جشنواره فجر چهل و دومارسطو خوش رزم

خبری که مجتبی امینی دبیر جشنواره در جریان نشست خبری این‌طور اعلام کرد: جشنواره چند سال افتتاحیه نداشت و با توجه به همدلی که بین مخاطبان سینما و خانواده سینمای وجود دارد امسال با یک افتتاحیه منسجم در تالار وحدت جشنواره را شروع می‌کنیم.

جشنواره فجر چهل و دومبهروز شعیبی

در افتتاحیه امسال همچون سنوات قبل بزرگداشت ۴ پیشکسوت از جمله محمد‌رضا علی‌قلی، پرویز شیخ‌طادی در حوزه کارگردانی و خانم فریبا کوثری و ابولفضل پورعرب در حوزه بازیگری برگزار شد.

علی اوجی و همسرشعلی اوجی و همسرش

از جمله افراد حاضر در تالار وحدت می‌توان به بهروز شعیبی کارگردان فیلم سینمایی «آغوش باز»، فریبا کوثری، فریبا نادری، علی اوجی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «تابستان همان سال»، هومن حاجی عبدالهی، پرویز شیخ طادی، محمدرضا علیقلی، سعید الهی، داوران بخش فیلم کوتاه و مستند، مدیران سازمان سینمایی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد.

فریبا نادریفریبا نادری

علاوه براین، جمعیت بسیار زیادی خود را به تالار وحدت رسانده‌اند که با توجه به ازدحام جمعیت به نظر می‌رسد بسیاری از آنها مجبوراند این مراسم را به صورت ایستاده تماشا کنند.

سمیرا حسن پورسمیرا حسن پور
شبنم قربانیشبنم قربانی

حواشی شلوغ ترین جشنواره فجر چهل و دوم

کاخ چهل و دومین جشنواره فیلم فجر در دومین روز محل نمایش چهار فیلم است که این روزها به شلوغ ترین روز جشنواره تبدیل خواهد کرد. تمساح خونی اولین فیلم جواد عزتی در مقام کارگردان، تابستان همان سال اثر تازه محمود کلاری با بازی مهران مدیری و بی بدن کار یک فیلم اولی درباره پرونده قتل غزاله و آرمان سه فیلمی هستند که سالن‌های کاخ جشنواره را پر می‌ کنند.

هادی کاظمیهادی کاظمی

چهل و دومین دوره جشنواره فیلم فجر از شامگاه یازده بهمن با برپایی افتتاحیه رسماً آغاز شد و نمایش فیلم‌ها از ۱۲ بهمن تا ۲۰ بهمن در چار سانس در کاخ جشنواره واقع در برج میلاد، سینماهای صنوف و همچنین اکران‌های مردمی جریان دارد.

المیرا دهقانیالمیرا دهقانی

نکته قابل تامل سهم اندک بخش خصوصی از جشنواره فجر چهل و دوم است. طبق اعلام رسمی روابط عمومی فارابی با ۱۲ فیلم در سهم عمده‌ای از جشنواره ۴۲ را به خود اختصاص داده است و پس از آن سازمان سینمایی سوره با ۷، سازمان هنری رسانه ای اوج با ۴، بنیاد شهید و امور ایثارگران با ۳ و موسسه سینما شهر و بنیاد فرهنگی روایت فتح که هر کدام تنها با یک فیلم در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

سجاد باباییسجاد بابایی

«ساعت ۶ صبح» مهران مدیری، «زودپز» رامبد جوان، «هفتاد‌سی» بهرام افشاری، «عزیز» مجید توکلی، «خجالت نکش۲» رضا مقصودی، «رکسانا» پرویز شهبازی، «لاک‌ پشت» بهمن کامیار، «بی سرو  صدا» مجیدرضا مصطفوی و «کوکتل مولوتوف» حسین دوماری آثار بخش خصوصی بودند که غیبت شان در جشنواره فجر محسوس است.

گیتی قاسمیگیتی قاسمی
مینا شفیعیمینا شفیعی

تسنیم , عصر ایران , ایرنا , اینستاگرام

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده