جمعه, ۱۱ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

زندگی غزاله جزایری ، از تئاتر و شهرت با اغما تا خیریه برکت مهر و کشف حجاب

اشتراک:
غزاله جزایری چهره ها
غزاله جزایری بازیگر مطرح عرصه تئاتر که با بازی در سریال اغما که در آن نقش رز را بر عهده داشت و به شهرت رسید به تازگی در اینستاگرامش کشف حجاب کرده است.

بازیگر ۳۸ ساله تئاتر سینما و تلویزیون کشورمان که به جز بازیگری دستی بر نویسندگی داشته و یکی از چهره های است که از زنان سرپرست خانوار حمایت می کند در اقدامی حجاب از سر خود برداشته است. در ادامه جزئیات بیشتر درباره زندگی غزاله جزایری را در پرشین وی مشاهده کنید.

زندگی غزاله جزایری

غزاله جزایری منفرد متولد ۲۹ شهریور ۱۳۶۳ بازیگر تئاتر و تلویزیون ایرانی است. وی در سال ۱۳۸۲ پدر و مادر خود را از دست داد و مسئولیت زندگی به دوش خودش افتاد.

شروع فعالیت هنری

او از دوران کودکی همراه پدرش به تئاترهای بسیاری رفته و از همان دوران به بازیگری علاقه مند شده بود که در سن ۱۵ سالگی وارد حیطه بازیگری شده و از سن ۱۹ سالگی بازیگری حرفه ای خود را در تئاتر آغاز کرد و با بازی در سریال اغما در نقش رز به شهرت رسید.

از جمله آثار غزاله جزایری می توان به صحنه زنی، زندان زنان، خاطره و رگ خواب اشاره کرد و آثار زیادی را در کارنامه هنری خود دارد.

زندگی غزاله جزایریزندگی غزاله جزایری

از حمایت فرزانه کابلی تا خیریه برکت مهر

غزاله جزایری در سال ۱۳۸۲ همزمان پدر و مادر خود را از دست داد و بار زندگی بر روی دوشش افتاد وی همواره از فرزانه کابلی به عنوان ناجی زندگیش یاد می کند و در بیشترین همکاری را نیز در تئاتر با خانم فرزانه کابلی و همسرش هادی مرزبان داشته است. او یکی از اعضای خیریه برکت مهر می باشد و در کنار شغل حرفه ای خود به حمایت از زنان سرپرست خانوار فعالیت می کند.

گفتنی است وی در فیلم های زندان زنان ، رؤیا ، خاطره ، مامان بهروز منو زد ، بیچاره ها ، رگ خواب ، صحنه زنی نام برد و در سریال های اغما ، دوران سرکشی ، هفت کلمه حرف حساب ، خانه اجاره ای و تعطیلات دوست داشتنی اشاره کرد.

زندگی غزاله جزایریعکس های غزاله جزایری

زندگی غزاله جزایری و کشف حجاب وی

غزاله جزایری در آذر ماه ۱۴۰۱ در صفحه اینستاگرامش کشف حجاب کرد و اعلام کرد که مدت هاست از سینما و تلویزیون ایران کناره گیری کرده است. البته این بازیگر جوان همچون دیگر بازیگران مدت هاست که بیکار هستند و کار نمی کنند.

او یکی از اعضای خیریه برکت مهر می‌ باشد و در کنار شغل حرفه‌ ای خود به حمایت از زنان سرپرست خانوار در ایران فعالیت می‌ کند.

جدیدترین اثر هنری وی در تئاتر، ایفای نقش در نمایش ناتمام به کارگردانى کهبد تاراج و نمایش طپانچه خانم به کارگردانى شهاب الدین حسین پور نمایش هایلایت و … در سال ۱۳۹۶ ، نمایش کمیته نان به کارگردانى لیلى عاج در سال ۹۸ و هم چنین فیلم سینمایی صحنه زنی بوده است.

زندگی غزاله جزایریغزاله جزایری در کنار دوستانش و مرحوم ماه چهره خلیلی

تجربه بازی در سریال اغما

جزایری در مورد تجربه بازیگری در سریال «اغما» گفت: این کار تجربه بسیار خوبی برای من بود چون من در ۲۲ سالگی و با داشتن ۱۰ سال تجربه تئاتر در این سریال بازیگری کردم، البته هفت سال قبل از «اغما» در مجموعه «دوران سرکشی» به کارگردانی کمال تبریزی حضور داشتم که اولین کار تلویزیونی من بود اما «اغما» نقطه عطفی برای من شد.

زندگی غزاله جزایریگریم غزاله جزایری

گفتگویی متفاوت با بازیگر سریال اغما

نیازمند شکستن کلیشه‌ ها هستیم

غزاله جزایری گفت: اگر بخواهیم همین گونه ادامه دهیم و در کلیشه ها گرفتار باشیم هیچ وقت نمی توانیم تصویری واقعی از جامعه امروزمان برای آیندگان داشته باشیم. برای نشان دادن تصویر واقعی جامعه برای آیندگان نیاز به شکستن کلیشه ها داریم.

غزاله جزایری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در گفتگو با رادیو و تلویزیون دیباچه اظهار داشت: در حال حاضر مشغول هیچ کاری در تلویزیون نیستم و به تازگی بازی در نمایش «موش توی پیت حلبی» را به کارگردانی علی هاشمی به پایان رسانده‌ام.

جزایری خاطرنشان کرد: دغدغه من همیشه بازیگری بوده و حاضر نیستم به هر قیمتی در تلویزیون حضور داشته باشم و بیشتر ترجیح می دهم در آثاری ارزشمند حاضر شوم. فیلمنامه و گروه خوب از اولویت های من است که برای بازی در یک اثر در نظر می گیرم.

زندگی غزاله جزایریغزاله جزایری و دوستانش در یک تئاتر

وی افزود: به تازگی بازی در فیلم سینمایی «رگ خواب» به کارگردانی حمید نعمت الله را به پایان رسانده ام و پس از آن پیشنهاداتی به من شد که دو فیلم تلویزیونی از جمله این پیشنهادات بود ولی به دلیل اینکه فیلمنامه یا گروه سازنده فیلم مورد پسند من نبودند حاضر به بازی در این آثار نشدم.

این بازیگر اظهار داشت: در تلویزیون همیشه کم کار بودم و یکی از دلایل آن این است که کمتر شاهد پیشنهادات مناسب و متفاوت بودم. سعی من بر این است که در آثار شاخص حاضر شوم و همانطور که گفتم دغدغه اصلی من بازیگری است و بیش از هر چیز به این حرفه اهمیت می دهم.

 غزاله جزایریغزاله جزایری و دوستش

زندگی غزاله جزایری بازیگر مشهور

بازیگر مجموعه تلویزیونی «اغماء» در ادامه خاطرنشان کرد: در تئاتر با نقش های متفاوتی روبرو هستم و این اولویت من است که نقش های متفاوتی را تجربه کنم اما در تلویزیون همه نقش های تکراری و کلیشه ای شده اند.

صرفاْ روی آنتن بودن دغدغه من نیست و بیش از اینکه به روی آنتن بودن توجه داشته باشم ترجیح می دهم نقشی خاص را ایفا کنم. بودن در تلویزیون برای من اهمیت ندارد و مهم چگونه بودن است.

جزایری تصریح کرد: وضعیت بازیگری در تلویزیون بسیار بد است و شخصیت ها همه دارای نمودهای رفتاری هستند که برای مخاطب قابل قبول نیست.

بازیگرنمایش دیکتاتور عاشق

به عنوان مثال در حال حاضر کمتر دختری را می توان دید که پدرش را شما خطاب می کند. اگر در فیلم قرار است دختری سرکش وجود داشته باشد باید کنش های آن دختر با شخصیتش همخوانی داشته باشد اما متأسفانه شاهد هستیم که به دلیل محدودیت هایی عجیب همین شخصیت در رفتار با پدرش او را شما صدا می زند که اصلاْ قابل باور نیست.

وی در ادامه این بحث افزود: مثلاْ اگر بخواهیم شخصی را معتاد به کوکائین در فیلم نشان دهیم باید این شخصیت در سطح بالای جامعه باشد و کوکائین نیز از موادهای مخدری است که فقط طبقه مرفه جامعه می توانند آن را مصرف کنند و در ظاهر آنها هیچ اثری از اعتیاد نمی توان یافت اما نکته این است.

بازیگرعکس های اینستاگرام غزاله جزایری

مصاحبه خواندنی با بازیگر تئاتر و تلویزیون

که فیلمسازان ما هنوز می خواهند فرد معتاد را همانند همان معتادان دهه ۷۰ نشان دهند که مثلاْ لاغر و ضعیف بودن از نشانه های آن است در حالیکه امروزه واقعاْ از ظاهر انسان ها نمی توان فهمید که چه کسی اعتیاد دارد و فیلمسازان باید در ساخت آثارشان به این مسائل توجه کنند.

این بازیگر خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم همین گونه ادامه دهیم و در کلیشه ها گرفتار باشیم هیچوقت نمی توانیم تصویری واقعی از جامعه امروزمان برای آیندگان داشته باشیم.

بازیگرلیلا حاتمی و غزاله جزایری

بازیگر مجموعه تلویزیونی «دوران سرکشی» در ادامه افزود: برخی افراد وارد عرصه فیلمسازی شده اند که حتی ادبیات مناسبی ندارند. چند وقت پیش دستیار یک تهیه کننده با من برای همکاری در یک اثر تماس گرفت و با لحنی با من صحبت کرد که مملوء از توهین بود و من ترجیح دادم که همکاری نکنم. بسیاری از نقش ها بوده اند که شاید دستمزدی که برای من در نظر گرفته بودند برایم اغوا کننده بود اما حاضر به حضور در هر اثری نشدم.

جزایری اظهار داشت: دیگر کمتر شاهد آثاری جذاب و ماندگار مثل شب دهم، صاحبدلان و … هستیم و متأسفانه دغدغه ها کمتر شده و محافظه کاری بسیار وحشتناک شده است. خیلی وقت است که نقشی در تلویزیون ندیده ام که نظر من را به خود جلب کند و با خود بگویم که کاش من در این نقش ظاهر می شدم.

بازیگرغزاله جزایری بازیگر تئاتر

وی در ادامه افزود: اگر توجه کنیم متوجه می شویم که تعداد معدودی از کارگردان ها و تهیه کننده ها هستند که در تلویزیون کار می کنند و همین چند کارگردان یا تهیه کننده نیز همان تیم خود را دارند و با آنها کار می کنند و اینگونه است که متأسفانه باندهایی تشکیل می شود و ما در تلویزیون شاهد تکرار می شویم.

باشگاه خبرنگاران , خبر انلاین , ایلنا , دیباچه , ایسنا

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده