دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

زندگی مهدخت مولایی ، ترمه در سریال نوبت لیلی ؛ از تئاتر تا درخشش در سینما

اشتراک:
مهدخت مولایی چهره ها
مهدخت مولایی بازیگر آینده دار سینما تئاتر و تلویزیون کشورمان بعد از سریال سیاوش که از شبکه نمایش خانگی پخش شد در سریال نوبت لیلی بازی کرده است.

بازیگر سریال سیاوش در تجربه جدید بازی خود در شبکه نمایش خانگی در سریال نوبت لیلی در نقش ترمه یکی از خواهران ترمه بازی کرده است. در ادامه جزئیات بیشتر درباره زندگی مهدخت مولایی را در نیک صالحی مشاهده کنید.

زندگی مهدخت مولایی

مهدخت مولایی متولد ۱ اردیبهشت ۱۳۷۰، بازیگر و تهیه کننده است و فارغ‌ التحصیل رشته بازیگری می‌ باشد و کارش را با تئاتر آغاز کرده و در آثاری هم چون سینمایی «دختر – ۱۳۹۴»، «آااادت نمی‌ کنیم»، «ویلایی ها» و سریال تلوزیونی «ترور خاموش – ۱۳۹۸» را دارد.

شروع فعالیت هنری

او در سال ۱۳۹۴ در سن ۲۴ سالگی، برای اولین بار در فیلم سینمایی بلند «دختر» به ایفای نقش پرداخت و با بازی در نقش کوتاهی در این فیلم توانست پا به دنیای تصویر بگذارد و در کارهایی مثل «آآآآدت نمی‌ کنیم» ، «ویلایی‌ ها» ، «بوتاکس» و «ترور خاموش» بازی کرد.

زندگی مهدخت مولاییمهدخت مولایی

مهدخت مولایی بعد از چندین کار سینمایی توانست در سال ۱۳۹۸ برای اولین بار وارد قاب تلویزیون شود و در سریال «ترور خاموش» به ایفای نقش بپردازد. او در این سریال پلیسی – امنیتی که بیشتر مربوط به پرونده‌ های مبارزه با مواد مخدر بین‌ المللی است، نقش دختری به نام «فرزانه» را بازی کرد.

مولایی در کنار بازیگری، دستی بر نوشتن نیز دارد و تابحال چندین فیملنامه بصورت مشترک برای فیلم کوتاه نوشته است. وی در زمینه بازیگری تئاتر بسیار فعال می‌ باشد و از میان کارهایش می‌ توان به نمایش‌ های «سیزیف» به کارگردانی محمد برهمنی، «بال پنجم» به کارگردانی احمد سلگی و «دن کیشوت» به کارگردانی صحرا رمضانیان اشاره کرد.

مهدخت مولایی سابقه نقش آفرینی در آثاری هم چون نوبت لیلی، تریبون، ویلایی‌ ها، سورنجان، قصر، دختر، ترور خاموش، سیاوش و بوتاکس را در کارنامه هنری خود دارد.

زندگی مهدخت مولاییجشن تولد مهدخت مولایی

نویسندگی و تهیه کنندگی خانم بازیگر

مولایی در کنار بازیگری، دستی بر نوشتن نیز دارد و تابحال چندین فیملنامه به صورت مشترک برای فیلم کوتاه نوشته است. وی در زمینه بازیگری تئاتر بسیار فعال می‌ باشد و از میان کارهایش می‌توان به نمایش‌ های «سیزیف» به کارگردانی محمد برهمنی، «بال پنجم» به کارگردانی احمد سلگی و «دن کیشوت» به کارگردانی صحرا رمضانیان اشاره کرد.

او تجربه بازی در فیلم کوتاه نیز دارد که از میان آن‌ های می‌ توان «گوش سیاه» را نام برد، گفتنی است مهدخت مولایی یکی از تهیه‌ کنندگان این فیلم بود.

زندگی مهدخت مولاییمهدخت مولایی و پردیس احمدیه

زندگی مهدخت مولایی بازیگر نقش ترمه در نوبت لیلی

سریال نوبت لیلی به کارگردان وتهیه کنندگی روح الله حجازی نخستین تجربه وی در حوزه ساخت مجموعه نمایش خانگی است. او پیش از این فیلم‌های «درمیان ابرها»، «زندگی خصوصی آقا و خانم میم»، «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو»، «مرگ ماهی»، «اتاق تاریک» و «روشن» را روی پرده نقره‌ای سینما برده است.

مهدخت مولایی در این سریال نقش ترمه را بازی کرده است.

زندگی مهدخت مولاییسریال نوبت لیلی

قصه «نوبت لیلی» با نمایش کنجکاوی دخترکی آغاز می‌شود که در حالِ سرک کشیدن به کمدِ مادر است و با سر رسیدنِ او غافلگیر می‌ شود. از همین لحظه تا قسمت پنجم شاهد ارتباط نزدیک میان دختر (در سن و سال و موقعیت‌ هایی متفاوت) با مادرش (به همان نسبت و در شرایطی دیگر) در جهان‌ های موازی هستیم.

در همین ارتباط در می‌یابیم همانگونه که نام خواهران لیلی (ترنم، ترمه و تارا) تناسبی با نام او ندارد، نقشی که لیلی در داستان ایفا می‌کند نیز به کلی متفاوت است؛ او قرار است از خلال وقایع مرموزی که از کودکی تابحال تجربه کرده و همچنین روایت‌ هایی را که در کتابی به قلم هانیبال قیروانی (نوبت لی‌لی) خوانده، از آنچه بر خانواده‌اش گذشته رمزگشایی کند و با به سرانجام رساندن وضعیت نگارگری نیاکانش، نحوست را از خانه و خانواده‌اش دور کند.

زندگی مهدخت مولاییمهدخت مولایی در نوبت لیلی

نوبت لیلی سریالی درام، فانتزی، رازآلود و عاشقانه با بازی حمید فرخ نژاد، مریلا زارعی، پردیس احمدیه، لادن مستوفی، محمد امین شعرباف، مهران غفوریان، گوهر خیراندیش، نادر فلاح، مسعود کرامتی، خسرو احمدی، فرزین محدث، علیرضا جعفری، علیرضا ثانی فر، مهدخت مولایی، راضیه منصوری، ساغر قناعت، افسانه کمالی و نیوشا علیپور می باشد.

زندگی مهدخت مولاییترمه در سریال نوبت لیلی

گفتگویی متفاوت با بازیگر فیلم بوتاکس

« مهدخت مولایی» بازیگر جوان و با استعداد سینما و تئاتر تا کنون در آثار موفقی همچون ” دختر” ، ” ویلایی‌ها “، ” سورنجان ” ایفای نقش کرده است،خانم بازیگر این روزها با بازی در فیلم سینمایی « بوتاکس» که در جشنواره جهانی فجر به اکران درآمده نظر مخاطبان را به خود جلب کرده است.

فیلم « بوتاکس » به کارگردانی « کاوه مظاهری » تا کنون بازتاب‌های مثبتی از سوی مخاطبان داشته و پیش تر در جشنواره‌های خارجی کسب موفقیت داشته است و به گفته کارگردان آن در جشنواره‌های بین المللی توسط برخی منتقدین با آثار برادران کوئن به خصوص فیلم سینمایی ” فارگو” مقایسه شده است .

« مهدخت مولایی » بازیگر سینما و تئاتر در خصوص چگونگی انتخابش برای بازی در فیلم سینمایی « بوتاکس » گفت : با « کاوه مظاهری» قبل از ” بوتاکس” آشنا بودم و فیلم‌های کوتاه او را دیده و از موفقیت‌های ایشان مطلع بودم، درواقع از قبل از اینکه فیلمنامه « بوتاکس » را برای من بفرستد، اشتیاق همکاری با او را داشتم .

زندگی مهدخت مولاییمهدخت مولایی

اولین دلیل قبول همکاری با این پروژه خود « کاوه مظاهری» بود به این دلیل که واقعا با توجه به شناخت قبلی از او اطمینان داشتم که حتما خروجی این فیلم، خروجی موفقی خواهد بود .

بعد از اینکه فیلمنامه را خواندم و نقش را برای من توضیح داد، اطمینانم خیلی بیشتر شد و از آنجا که فیلمنامه حرف اول را برای من می‌ زند و کاراکتر هم بسیار جذاب بود، با اشتیاق به پروژه پیوستم.

بازیگرعکس های اینستاگرام مهدخت مولایی

زندگی مهدخت مولایی بازیگر فیلم سینمایی بوتاکس

وی در ادامه افزود : من تجربه همکاری با کارگردانان فیلم اولی را داشته‌ام ، اما با توجه به پیشینه‌ای که «کاوه مظاهری» داشت، این پیشنهاد را پذیرفتم ، کاوه از معدود کارگردانانی است که قبل از شروع فیلمبرداری، کاملا می‌داند که چه چیزی می‌خواهد؛ یعنی هیچ شکی به کارش ندارد و به همه چیز آگاه است و وقتی با کسی طرف هستیم که به کارش اطمینان دارد، قطعا خیال ما هم راحت می‌شود.

این بازیگرضمن اشاره به این موضوع که “از همان اول اطمینان داشته که فیلمنامه « بوتاکس » ، فیلمنامه خوبی است ” بیان کرد: حالا وقتی خروجی کار را می‌بینم، خوشحال هستم که اشتباه نکردم، به قدری همه عوامل از بازیگران گرفته تا کارگردانی و فیلمبرداری و…

بازیگرمهدخت مولایی

انتخابی درست داشت و همه چیز سرجای خودش بود، که نتیجه‌ای غیر از کسب موفقیت برای آن تصور نمی‌ کردم . در واقع نمی‌ توانم نقطه قوت مشخصی برای این فیلم نام ببرم به این دلیل که از اول همه چیز درجای خود پیش رفت و واضح است

وقتی تمام گروه سعی کنند تا کار خود را به بهترین نحوانجام بدهند کسب موفقیت موضوع دور از ذهنی نیست می‌توانم بگویم عامل موفقیت « بوتاکس» انتخاب درست تک تک عوامل و تلاشی است که یکایک آنها برای به دست آوردن  خروجی مثبت از فیلم کرده‌اند.

بازیگرعکس های مهدخت مولایی

وی در انتها اظهار داشت: از حضور در سریال « سیاوش » بی نهایت خوشحال هستم، تجربه خوبی برای من بود و از آقای « یاری » و « محمدزاده» ممنون هستم که به من اعتماد کردند و ۸ ماه در کنار آنها تجربه خوبی کسب کردم.امیدوارم سختی‌ های دوران کرونا هرچه زودتر برطرف شود و بتوانیم فیلم‌ها را با خیال آسوده در سینما ببینیم و آرزو می‌کنم در هر مدیومی که کاری تولید می‌شود، قابل قبول و با کیفیت باشد.

سلام سینما , فرادید , خبرانلاین , نماوا , دیباچه

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس