یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

زندگی سعیده جمشیدی ، ملیحه در سریال گیلدخت ؛از تئاتر تا سینما و تلویزیون

اشتراک:
سعیده جمشیدی چهره ها
سعیده جمشیدی بازیگر جوان و آینده دار کشورمان که تجربه حضور در تئاتر و تلویزیون را دارد در سریال گیلدخت به کارگردانی مجید اسماعیلی در نقش ملیحه بازی کرده است.

بازیگر سریال های بچه مهندس و شب آخر در جدیدترین کار هنری خود در سریال گیلدخت نقش یکی از خدمتکاران خانه تقی خان به نام ملیحه را بازی می کند. در ادامه جزئیات بیشتر درباره زندگی سعیده جمشیدی را در پرشین وی مشاهده کنید.

زندگی سعیده جمشیدی

سعیده جمشیدی بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر می باشد و بازیگری را از سن ۹ سالگی در تئاتر مدارس آغاز کرده است و از همان ابتدا در سال ۸۲ و ۸۳ جایزه بازیگر برگزیده استان را دریافت کرده است.

خانم بازیگر دو خواهر دوقلو دارد که در نمایش پنجره در کنار وی بازی کرده اند.

زندگی سعیده جمشیدیسعیده جمشیدی

شروع فعالیت هنری

آغاز فعالیت های هنری خانم بازیگر از تئاتر بوده و سپس وارد سینما و تلویزیون شده است.

وی در آثاری هم چون فیلم های “مشکل گیتی”، “نقش ها و دیوارها”، “انتخاب”، “لاک پشت” و سریال های “بچه مهندس”، “شب آخر”، “یک قرار عاشقانه ۲”، “گیلدخت” به عنوان بازیگر حضور داشته است.

زندگی سعیده جمشیدیسعیده جمشیدی و خواهران دوقلویش

سعیده جمشیدی در فیلم های کوتاه “جذب و انطباق”، “ناجی”، “کافه تهران”، “عشق ممنوعه”،”بر باد رفته” نیز به عنوان بازیگر حضور داشته است.

او همچنین در نمایش های “دیگران”، “یادم تو را فراموش”، “خواستگاری”، “باگانه”، “گرگ ها کروات نمیزنند”، “پارانویٔید”، “چهل”، “پشت کلانتری کوچه اول تیر چراغ برق عمارت نوفل لوشاتو”، “پهلوان”، “صداع قبله عالم”، “پنجره در پنجره”، “پارانوئید”، “پروانگی”، “شمشیرها”، “کوکوی کبوتران حرم”، “قصه ی ماه پنهان”، “آینه ها” به عنوان بازیگر حضور داشته است.

زندگی سعیده جمشیدیپشت صحنه نمایش شمشیرها

بازیگر نمایش شمشیرها

نمایش تاریخی «شمشیرها»به کارگردانی امیرحسین غفاری و نوشته صادق شمسایی در پردیس تئاتر تهران روی صحنه رفته است.

در خلاصه داستان نمایش آمده است: «شمشیرها» روایت آهنگری نصرانی است که در کوفه به شمشیرسازی شهرت دارد و هانی بن عروه به او سفارش شمشیر می دهد اما پس از شهادت مسلم اوضاع کوفه تغییر می کند و ماجراهایی در بازار آهنگران کوفه رقم می خورد.

زندگی سعیده جمشیدیسعیده جمشیدی

این نمایش که به مناسبت ایام محرم و صفر آماده اجرا شده داستان آدم هایی را روایت می کند که در دوراهی حق و باطل دچار تردید هستند و همین تردیدها مسیر تاریخ را به گونه ای دیگر رقم می زند.

کرامت رودساز، امیر مولوی، مهسا اکبرپور، سعیده جمشیدی، محمدرضا کردی، نواب نصیری، محمدرضا فروتن، مسعود ممیزی، علی نوروزیان، سینا کارگذار، مهدی بامی، یزدان منیریان، مرتضی صابر، ناصر کاشانی، رضا کلماتی، ابراهیم آذریان، مهرداد اسماعیل زاده بازیگران این نمایش هستند.

زندگی سعیده جمشیدیعکس های سعیده جمشیدی

زندگی سعیده جمشیدی بازیگر سریال گیلدخت

سریال گیلدخت به کارگردانی مجید اسماعیلی و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی، یکی از مجموعه های تاریخی و عاشقانه در سال ۱۴۰۱ است که از ۱۹ آبان ماه به روی آنتن شبکه یک سیما رفت.

این سریال در زمان قاجار روایت می شود و زندگی اسماعیل و گلنار را به تصویر می کشد که در میان هیاهو و مهلکه های قاجار، عاشق یکدیگر شده اند. مجید سعیدی در نقش امیرنظام در سریال گیلدخت حضور دارد.

زندگی سعیده جمشیدیسعیده جمشیدی در سریال گیلدخت

در خلاصه داستان این سریال آمده است: عالم را آب ببرد، بزرگان و درباریان مملکت محروسه را خواب برده است. در این هیاهو و غوغا آصف میرزای قاجار رویای تکیه زدن بر تخت طاووس را دارد و ولایت دارالمرز گیلان را به عنوان مقر این طرح و توطئه انتخاب می‌ کند، بی‌ آن‌ که آگاه باشد در آنجا گلنار خان‌ زاده به یاری دلداده‌ اش اسماعیل میرشکار قصد بر باد دادن این رویا را دارند و می‌ خواهند طرحی نو در اندازند.

این سریال حکایت گلنار و اسماعیل است که در میان هیاهو و مهلکه قجری تارو پود دلشون با مهر و محبت هم بافته می شود و…

سریالسعیده جمشیدی در سریال بچه مهندس

از بازیگران این اثر می‌ توان به سعید راد، میترا رفیع، رضا اکبر پور، سعید چنگیزیان، رامتین خداپناهی، شقایق فراهانی، یاسمن معاوی، پریوش نظریه، ثریا قاسمی، محمود پاک‌ نیت، سعید راد، صالح میرزا اقایی، حبیب‌ دهقان‌ نسب، نفیسه روشن، فخرالدین صدیق‌ شریف، حمید ابراهیمی، فریبا متخصص، محمد فیلی، رویا جاویدنیا و … اشاره کرد.

بازیگر نقش ملیحه در سریال گیلدخت

سعیده جمشیدی بازیگر سریال های “بچه مهندس”، “شب آخر”، “یک قرار عاشقانه ۲” در تازه ترین کار هنری خود در سریل گیلدخت در نقش ملیحه بازی کرده است.

بازیگرسعیده جمشیدی و دختر دایی اش

ملیحه در خانه تقی خان کار می کند و در این خانه برخلاف جامعه مردسالار گذشته ایران، زن جایگاه ویژه و والایی دارد. از گلنار دختر عزیز دردانه خان گرفته تا همسر و مادر او. گلنار قهرمان داستان گیل‌ دخت است.

«گیل‌ دخت» سریال تازه‌ ای است که پخش آن از ۱۹ آبان از شبکۀ یک سیما آغاز شده است. کارگردانی این سریال را مجید اسماعیلی و نویسندگی فیلم نامۀ آن را مجید آسودگان به عهده داشته‌ اند. این سریال یک درام تاریخی عاشقانه است که ماجرای آن در دوران سلطنت قاجار و در دم و دستگاه یکی از خان‌ های شمال کشور می‌ گذرد.

بازیگرعکس های اینستاگرام سعیده جمشیدی

«گیل‌دخت» از دو جهت دستش پر است: اول حضور بازیگران توانا مثل محمود پاک‌ نیت، سعید راد و شقایق فراهانی و دوم، جلوه‌ های بصری زیبا و چشم‌ نواز جنگلی که با صحنه‌ پردازی نسبتا قابل قبول و رنگارنگ لباس‌ ها و صحنه‌ های داخلی همراه شده است.

گفتنی است سریال تاریخی «گیل‌ دخت» از تولیدات معاونت برون مرزی است و این معاونت تا به امروز سعی کرده با ساخت سریال‌ هایی هر چند محدود سوژه‌ های خاصی را دستمایه تولید قرار بدهد.

بازیگرسعیده جمشیدی و آرزو افشار و دخترش در پشت صحنه یک نمایش

هم چنین آثاری که این معاونت تهیه کرده همیشه با اقبال مخاطبان هم رو‌به‌رو شده است. ضمن این‌ که خودش را محدود به گونه خاصی نکرده و سراغ موضوعات تاریخی و اجتماعی روز رفته است.

راه دانا , فرارو , خبر انلاین , ایسنا

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده