چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

جکوزی خانگی و یک آب تنی هیجان انگیز در منزل!

اشتراک:
جکوزی خانگی دکوراسیون منزل
سال هاست استفاده از جکوزی و سونا و استخر یکی از تفریحات سالم برای روزهای گرم و حتی روزهای سرد بوده است که می تواند علاوه بر حال روحی مناسب برای سلامت فیزیکی شما نیز عالی باشد.

جکوزی در واقع یک وان پر از حباب های هواست که به شکل های دایره و مربع و بیضی و حتی مستطیل ساخته شده اند. طراحی آنها برای خانه ها و عمارت هایی که امکانات لازم را داشته باشند می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. با ما در پرشین وی همراه باشید تا نکاتی درباره جکوزی خانگی  بخوانید.

جکوزی خانگی و یک آب تنی هیجان انگیز در منزل

امروزه افراد زیادی این وان های هیجان انگیز را به دکوراسیون داخلی منزل خود آورده اند. اما آیا از ضروریات نصب و نگهداری آنها اطلاع دارند؟ نگاهی به الزامات نصب جکوزی ها بیندازیم تا بیشتر درباره ی این وان های لوکس و جذاب بدانیم. با ما همراه باشید …

جکوزی وانی است که دارای حباب های هوا، امکانات آب گرم یا تجهیزات پرتاب آب است. انواع زیادی از جکوزی ها وجود دارد.
بعضی از آنها گرد، بعضی مربع، بیضی یا مستطیل هستند. جکوزی ها به صورت مستقل (مانند نمونه ای که در تصویر می بینید)، وان های گوشه و وان های دو یا سه نفره یا بیشتر موجود هستند.

جکوزی خانگی زیباترین جکوزی خانگی

جکوزی ها، دارای پمپ آب، سیستم گرمایشی یا سیستم هوایی هستند که قبل از نصب آنها را امتحان کنید این جکوزی برخلاف جکوزی های مستقل، طوری قرار گرفته است که اطراف آن کاملا طراحی شده است.
هر دو مدل جکوزی مستقل و جکوزی طراحی شده بر روی سکو، برای نصب چالش هایی دارند. بیشتر جکوزی ها، دارای پمپ آب، یک سیستم گرمایشی یا یک سیستم هوایی هستند.
قبل از نصب هر کدام از این سیستم ها یا وان، اول آنها را امتحان کنید تا اگر نشتی دارند یا تجهیزات پرتاب آب کار نمی کنند، متوجه شوید.

نکته: فضایی که در اطراف مدل های غیر مستقل جکوزی طراحی می شود، مکانی برای چیزهایی مثل سیستم گرمایشی و پمپ فراهم می کند. در جکوزی های مستقل چنین فضایی وجود ندارد و باید برای تجهیزات آن به فکر جا باشید که گاهی ممکن است اصلا عملی نباشد.

جکوزی های مستقل

جکوزی های مستقل به بست هایی نیاز دارند تا از تکان خوردن آنها با وزن اضافی جلوگیری شود جکوزی های مستقل مانند این نمونه اغلب به بست هایی نیاز دارند تا از تکان خوردن آنها با وزن اضافی
جلوگیری شود. چون بست ها روی کف تمام شده با پیچ و مهره های بزرگ نصب می شوند، بسیار مهم است که محل دقیق سیم ها و لوله ها را بدانید.

نکته: حتما از سازندگان و لوله کش های حرفه ای کمک بگیرید تا جکوزی را دقیق و صحیح نصب کنید.

سیستم های پمپ آب خانگیجکوزی های مستقل به بست هایی نیاز دارند تا از تکان خوردن آنها با وزن اضافی جلوگیری شود

به چشم انداز و بزرگی حمامتان فکر کنید و محل قرار گرفتن جکوزی را تعیین کنید درباره ی چشم انداز حمام تان و بزرگی آن فکر کنید و محل قرار گرفتن جکوزی را طوری تعیین کنید که چشم اندازتان به جای یک دیوار خالی به فضای حمام یا یک پنجره باشد.

نکته: اگر منبع آب گرم منزل تان کوچک است، یا آن را عوض کنید یا از جکوزی های خیلی بزرگ اجتناب کنید. چون منبع های کوچک نمی توانند آب جکوزی های بزرگ را تأمین کنند.

 

بعضی از جکوزی ها دارای تجهیزات و لوازم بیشتری مانند پمپ، دمنده، ژنراتور LED و مواردی دیگر هستند

جکوزی ها

مانند این نمونه علاوه بر وان و پر کننده ی وان، دارای تجهیزات و لوازم بیشتری هستند. پمپ، دمنده، ژنراتور LED و مواردی دیگر همه از ملزومات جکوزی ها هستند. در هنگام برنامه ریزی فضایی برای این تجهیزات نیز فضایی در دسترس در نظر بگیرید. ممکن است نخواهید آنها را در حمام قرار دهید – مثلا در کمد یا اتاق مجاور. با این وجود، برخی از واحدهای کنترل باید نزدیک یا حتی متصل به وان باشند.

نکته: قبل از نصب جکوزی، درباره ی انواع کلیدها، وصل کننده و قطع کننده های برق پرس و جو کنید.

استفاده از جکوزی خانگیجکوزی خانگی

همه امکانات جکوزی باید قبل از نصب امتحان شوند

این جکوزی دارای سیستم پرتاب آب، نورپردازی، حباب های هوا، گرم کننده برای گرم نگه داشتن آب، سیستم تمیز کننده و پد کنترل آن است. این امکانات همگی عالی هستند اما باید قبل از نصب امتحان شوند.

اضافه کردن سیستم های لوکس

با اضافه کردن سیستم های لوکس پرتاب آب، چالش بیشتری در نصب خواهید داشت. حباب ها و گرما به بخار در هوای حمام اضافه می کنند، پس باید از رنگ های با کیفیت و سیستم تهویه ی مناسب استفاده کنید. وان هایی تهیه کنید که سیستم پرتاب آب شان دارای امکان خود تمیز شوندگی بعد از هر بار استفاده باشد.

بعد از انتخاب وان، تجهیزات لوله کشی را نیز انتخاب کنید – پرکننده، پخش کننده ی دستی و…. وانی که بر روی سکو قرار گرفته است، شیرآلات آن نیز معمولا بر روی سکو قرار می گیرد و یک وان مستقل نیز اغلب دارای شیرآلات مستقل است.

 محل قرار گرفتن جکوزی را تعیین کنیدبه چشم انداز و بزرگی حمامتان فکر کنید و محل قرار گرفتن جکوزی را تعیین کنید

نکته: قبل از نصب شیر دستی به محل و جهت نشستن خود در وان دقت کنید. ضمنا راست دست بودن یا چپ دست بودن کاربر را نیز در نظر بگیرید.

چیدانه ـ بدونیم

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده