شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

تماشایی ترین غروب دنیا در سنتورینی

اشتراک:
جزیره سنتورینی گردشگری
سانتورینی نام یکی از جزایر یونان است سانتورینی زیباترین و بهترین جزیره توریستی یونان است که قدمت سکونت در آن به چندین هزار سال قبل نیز می رسد. با ما همراه باشید .

کشور یونان هم مانند سایر کشورهای اروپایی اماکن تفریحی، توریستی بسیاری دارد و یکی از قطب‌های گردشگری در جهان است.  جزیره سنتورینی کشور یونان در لیست مجلل‌ترین و زیباترین جزایر جهان قرا گرفته است با ما در پرشین وی همراه باشید .

جزیره سنتورینی

سنتورینی (Santorini) جزیره ای زیبا در دریای اژه ست که در گذشته با نام ترا (Thera) شناخته می شده.این جزیره در ۲۰۰ کیلومتری جنوب یونان واقع شده و باقیمانده یک دهانه آتشفانی ست که حدود ۱۵هزار نفر جمعیتداره و مهمترین درآمدش از گردشگرانی که از جزیره دیدن می کنند.سنتورینی جزیره ای زیبا در دریای اژهسنتورینی ترکیبی از صخره های سربه فلک کشیده و آبهای نیلی وروستاهای سفیده که همه این زیبایی ها اون رو به یه جای ایده آل برای استراحت به ویژه در تابستان تبدیل کرده.

جزیره سنتورینیجزیره یونان

خانه های سفید با گنبدهای آبی که بر روی صخره های شیب دار ساخته شدن و راههای تنگ وباریک از جاذبه های دیدنی این جزیره هستن.هرچند که تعداد بسیار زیاد توریست ها باعث میشه جاده های این جزیره مسدود بشه و نتونین به راحتی تورستوران ها جای خالی پیدا کنین و البته تابستان ها انتظار قیمت های مناسب هم نداشته باشین! بهار هم زمانخوبیه که از سنتورینی دیدن کنین وقتی که گلهای وحشی این جزیره رو دوست داشتنی تر می کنن و فقط اینکه آب دریا هنوز به اندازه ای گرم نیست که به راحتی بتونین شنا کنین.

راهنمای سفر به سانتورینیزیباترین جزیره یونان

سانتورینی زیباترین جزیره یونان

سانتورینی یکی از رمانتیک ترین جاهای دنیا مخصوصا مقصدی برای زوج هاست که از سراسر دنیا به این جزیره زیباسفر می کنن.می تونین در حالیکه بر روی لبه یک آتشفشان فعال در وسط دریا نشستین از دیدن زیبایی آبهای بسیار شفافو تمیز اون لذت ببرین و غرق تماشای غروب معروف سنتورینی بشین، غروبی که مثل یه تابلوی بی نظیر نقاشی شما رو مسحور خودش می کنه.

سنتورینی جزیره ای زیبا در دریای اژه به دلیل شرایط آب و هوایی و بومی این منطقه و بخصوصخاک آتشفشانی اون، سنتورینی محصولات خاص و باارزشی داره که معروفترین اونها گوجه های گیلاسی این جزیره ست، گوجه های بسیار خوشمزه و شیرین که رنگ قرمز تندی دارن و ملون هایی با طعم شیرینی که هیچ جای دیگه دنیانمی شه مزه کرد.سنتورینی با ویژگی ها و دیدنی های خاصش یکی از جاهاییه که به پیشنهاد خیلی ها باید قبل از مرگ حتما یک بار دید!

 تماشایی ترین غروب دنیا در سنتورینیجزیره سانتورینی یونان

تماشایی ترین غروب دنیا

جزیره ی سانتورینی در یونان تا پیش از فوران آتشفشان در سال ۱۵۰۰ قبل از میلاد شکل دایره ای داشته است ولی نیروی فوق االعاده زیاد مواد مذاب باعث شد تا بخش مرکزی این جزیره به زیر آب برود. تمام متعلقات مینوسی ها که در آن زمان در جزیره زندگی می کردند نابود و با خاکستر آتشفشان پوشانده می شود و همینطور بعد ها موج های عظیم به جزیره ی کرت (Crete) می رسد و تمام تمدن مینوسی ها را از بین می برد.

 خیره کننده ترین جزیره یونانیتماشایی ترین غروب دنیا

در حال حاضر شکل هلالی این جزیره باعث به وجود آمدن یک خلیج کوچک و طولانی در درون آن شده است که به آن کالدرا می گویند. این بزرگ ترین خلیج به این شکل بر روی کره زمین است. صخره های عمودی بیرون آمده از آب در کالدرا به ارتفاع ۳۰۰ متر می رسند. ۲ جزیره ی کوچک آتشفشانی در این منطقه وجود دارد : پالیا کامنی و نئا کامنی، که در واقع بخشی از یک دهانه ی فعال آتش فشانی هستند که غرق شده است. در سمت غرب کالدرا جزیره ی تیراسیا و جزیره ی کوچک آسپرونیسی وجود دارد.

همگردی  –  الی گشت

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس