جمعه, ۷ مهر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

بهترین مناطق مسکونی دبی برای خانواده ها از ویلایی تا آپارتمانی

اشتراک:
بهترین مناطق مسکونی دبی گردشگری
با برخی از بهترین مناطق مسکونی دبی که به دلیل امکانات خاص و نزدیک بودن به مراکز مختلف آموزشی، رفاهی و تفریحی در بین خانواده های ساکن این شهر محبوب شده اند، آشنا شوید.

دبی به عنوان یکی از خانواده پسند ترین مکان ها شناخته می شود و مناطق مسکونی امن و مطمئنی برای کسانی دارد که تمایل به زندگی در این شهر دارند. قبل انتخاب خانه دلخواه برای زندگی، باید برخی فاکتورها نظیر نحوه رفت و آمد بچه ها به مدرسه، رفت و آمد به محل کار، فضای مناسب و بودجه را در نظر بگیرید. با به خاطر داشتن این موارد می توانید لیستی از محبوب ترین و بهترین مناطق مسکونی دبی را بررسی کرده و مناسب ترین را انتخاب کنید.

بهترین مناطق مسکونی دبی

بهترین مناطق مسکونی برای خانواده ها در این شهر محله هاییست که مدارس، بیمارستان ها و سایر امکانات رفاهی در نزدیکی آن قرار داشته باشد. به گزارش پرشین وی این شهر چندین منطقه با خانه های ویلایی خوش ساخت و همچنین مناطق آپارتمانی دارد که برای خانواده های خواهان فضای کافی و حریم خصوصی هستند، ایده آل است.

خانه های ویلایی دبی

صرف نظر از استقلال بیشتری که خانه های ویلایی برای صاحبخانه ها به همراه دارند، این مناطق معمولا دارای رویدادها و امکاناتی هستند که آنها را بیشتر مورد توجه خانواده ها قرار می دهد. مواردی که در زیر می خوانید از بهترین مناطق ویلایی در دبی محسوب می شوند.

منطقه عربین رنچز

مطمئنا ویلاهای اجاره ای عربین رنچز یکی از محبوب ترین گزینه ها برای کسانیست که به دنبال مناطق مناسب برای زندگی هستند. خانه های این منطقه بزرگ و جادار و دارای فضای کافی برای همه افراد خانواده است.

عربین رنچز با وجود بازارهای دوره ای، کباب پزی های محلی و دیگر فعالیت های سرگرم کننده برای بچه ها، حومه ای آرام و دور از شلوغی شهر برای زندگی خانواده هاست.

موسسه های آموزشی مختلفی در عربین رنچز وجود دارد و در یک محیط گیت دار (دارای نگهبان و کنترل تردد) قرار گرفته که آن را بیشتر تبدیل به یک منطقه مسکونی ایده آل می کند. مدرسه ابتدایی رنچز و مدرسه انگلیسی زبان جمیرا دو مورد از محبوب ترین موسس های آموزشی در بین والدین جوان است.

بهترین مناطق مسکونی دبیمحله عربین رنچز

منطقه جمیرا

یکی از قدیمی ترین و بهترین مناطق مسکونی دبی برای خانواده های مهاجر در دبی محله جمیراست و شامل مجموعه ای از ویلاهاست که در نزدیکی ساحل جمیرا واقع شده اند. همچنین برخی از برترین مدارس و موسسه های آموزشی دبی نظیر کالج جمیرا، کینگ کالج و مدرسه ابتدایی GEMS جمیرا در این منطقه قرار دارد. مدینت جمیرا و کایت بیچ (ساحل کایت دبی) میزبان هنرمندان برجسته از سراسر جهان است.

جمیرا منطقه ای خانواده پسند است که دسترسی آسانی به ساحل و مدارس مختلف دارد. بسیاری از ویلاهای جمیرا دارای استخر هستند که برای خنک شدن در تابستان های گرم ایده آل است و همین امر آن را تبدیل به یکی از بهترین محله ها می کند.

ویلاهای اجاره ای جمیرا طراحی زیبایی داشته و دارای باغچه های بزرگ و استخر هستند. ولی در حال حاضر خانواده های مهاجر اجازه خرید ملک در این منطقه ندارند و یکی از مناطق غیر آزاد دبی محسوب می شود.

منطقه البراری از بهترین مناطق مسکونی دبی

درست است که دبی شهر زیباییست ولی هیچ منطقه ای به اندازه البراری نمی تواند شما را از محیط شلوغ شهر دور کند. این منطقه سرسبز به نحویست که ممکن است لحظه ای فراموش کنید در صحرا زندگی می کنید و همچنین محیطی ایده آل برای بازی های فضای باز بچه ها فراهم کرده است.

البراری یکی از محله های ایده آل برای خانواده های بچه دار است و بچه ها به یادگیری محیط زیست پیرامونشان در یک محیط زیبا تشویق می شوند. این منطقه از محله های خوش منظره شهر است که بچه ها می توانند آموزش های خوبی از محیط زیست، حفاظت و پایداری کسب کنند. از لحاظ مدارس، خانواده ها مدرسه GEMS فرست پوینت (GEMS FirstPoint) و کینگز اسکول البارشا (Kings’ School Al Barsha) را انتخاب می کنند که حدود ۲۰ دقیقه با اتومبیل از این منطقه فاصله دارد.

این منطقه برای ویلاهای اجاره ای معروف است و به گزارش پرشین وی در آن خانه های سه تا شش خوابه وجود دارد.

منطقه جمیرامنطقه جمیرا دبی

منطقه مردف

روز به روز به محبوبیت ویلاهای زیبا و سبک اروپایی مردف ( و یا میردیف) اضافه می شود و از بهترین مناطق مسکونی دبی است که برای خانواده های بچه دار ایده آل است چرا که در نزدیکی برخی از بهترین مدارس شهر قرار گرفته است. قیمت های نسبتا سطح متوسط این منطقه در یک منطقه مسکونی سطح بالا آن را تبدیل به یکی از مناطق مسکونی دلخواه برای خانواده ها کرده است.

میردیف از جمله محله هاییست که دسترسی آسان تری به برخی مناطق معروف دبی نظیر فستیوال سیتی، آکادمیک سیتی و سیتی سنتر دیره دارد. همچنین مدارس برجسته متعددی در میردیف وجود دارد که گزینه های بیشتری در مقابل والدین جوان قرار می دهد

همچنین به لطف وجود تعداد زیادی مهد کودک خوب در این منطقه مثل مهدکودک “Small Steps Nursery” والدین بچه های کوچکتر راحت تر می توانند به محل کار خود بروند. برای برآورده شدن نیازهای خرید ساکنان این منطقه نیز مناطق خریدی مثل میردیف سیتی سنتر، عربین سنتر، اتحاد مال و پارک سنتر میردیف مناسب است. برای گذراندن یک روز با بچه ها در محیط بیرون نیز پارک مشرف از جمله مکان های پیشنهادیست.

امارات هیلز

این منطقه یکی از بهترین مناطق مسکونی سطح بالا در دبی است که برای داشتن املاک مجلل شناخته شده است و از بهترین محله ها برای خانواده هاست.

دسترسی آسان به جاده شیخ زاید، مراکز خرده فروشی، پارک ها و ادارات آن را تبدیل به یکی از مناطق محبوب برای خانواده های مهاجر کرده است. این منطقه گیت دار شامل برخی از بهترین مدارس این کشور همچون آکادمی بین المللی دبی و مدرسه بین المللی امارت است. همچنین در این منطقه می توانید حیوان خانگی پشمالو خود را نیز به همراه بیاورید چرا که یکی از مناطق دوستدار حیوانات خانگی در دبی است.

منطقه موتور سیتیمحله موتور سیتی دبی

بهترین مناطق مسکونی دبی با خانه های آپارتمانی

گرچه فضای باز و لوکس تر بودن خانه های ویلایی جذاب است ولی برخی آپارتمان نشینی را ترجیح می دهند. مناطق مسکونی آپارتمانی متعدد و خانواده پسندی در دبی وجود دارد که برای کسانی که به دنبال خانه ای ساده تر هستند، مناسب است.

منطقه مسکونی جمیرا بیچ (JBR)

این مجموعه آپارتمان ها در حاشیه ماسه های سفید ساحل جمیرا واقع شده و مجموعه ای از آسمان خراش ها را شکل می دهند که در یک منطقه ساحلی قرار گرفته اند. این منطقه در نزدیکی ساحل و همچنین تعداد زیادی مدارس جمیرا و ام سقیم واقع شده و خانواده ها می توانند از یک زندگی آرام درست در قلب دبی بهرمند شوند.

مجموعه ای از رویدادها، رستوران ها، سینماها و کافه ها نیز در این منطقه وجود دارد که آن را بیشتر تبدیل به یک منطقه محبوب در بین خانواده هایی کرده که دوست دارند به گشت و گذار در شهر بپردازند.

برج های دریاچه جمیرا (JLT)

اجاره آپارتمان های شیک این منطقه در بین خانواده ها محبوب است و دلایل متعددی نیز برای این محبوبیت و تبدیل شدن به یکی از بهترین مناطق مسکونی دبی وجود دارد.

برای مثال در این منطقه چیزی از گزینه های سرگرمی برای والدین و بچه ها کم ندارد، از غذاخوری های شیک گرفته تا کتابخانه ها و سینماهایی که همگی در فاصله کوتاهی از این منطقه قرار دارند و یا دسترسی آسان به مترو همگی در این محبوبیت نقش دارند. به خصوص این منطقه برای خانواده هایی که نوجوان دارند و دوست دارد خودش به تنهایی در سطح شهر گردش کند، مناسب است. به گزارش پرشین وی پارک دانش دبی (Dubai Knowledge Park) نیز نسبتا به این منطقه نزدیک است و رفت و آمد آسانی برای دانشجویان دارد.

منطقه پالم جمیرا

یکی از نمادین ترین تحولات شهر دبی پالم جمیراست که برخی از مناسب ترین آپارتمان ها برای خانواده ها در آن قرار دارد. این منطقه با داشتن خط ترن، فروشگاه ها و مدارس مخصوص به خود، تلفیق کاملی از یک انتخاب راحت و مجلل برای خانواده هاییست که به دنبال آپارتمان مسکونی در شهر دبی هستند.

طیف گسترده ای از فعالیت هایی که در جزیره پالم جمیرا فراهم شده آن را به محیطی تبدیل کرده که هرگز برای ساکنانش رنگ کسل کننده ندارد. در واقع امکانات تفریحی متعدد در این منطقه، موجب شده آپارتمان های آنجا تبدیل به یکی از بهترین مناطق مسکونی دبی شود.

منطقه مدونمحله مودون دبی

منطقه موتور سیتی

یکی از جدیدترین مناطق توسعه یافته در دبی که حاوی آپارتمان های خانواده پسند است شهرک موتور سیتی دبی است. محله ای آرام و مستقل که دارای آپارتمان های بزرگ و وسیع و همچنین نورگیر است. به راحتی می توان متوجه شد که چرا این منطقه فورا به یکی از بهترین محله ها برای زندگی تبدیل شده است.

مسیرهای سنگ فرش شده و آپارتمان های کم ارتفاع، به این منطقه ظاهر و حسی شبیه یک منطقه اروپایی داده است.

مناطق جدید و محبوب ویلایی برای اجاره و خرید در دبی

صرف نظر از مناطق معروفی که در بالا نام بردیم، برخی محله های دیگر هستند که نسبتا به تازگی در بین خانواده ها در دبی محبوب شده اند.

دبی هیلز استیت

ساختمان های این منطقه با طراحی استادانه، مناسب کسانیست که به دنبال محله ای خانواده مدار در دبی هستند. این محله برای خانواده هایی که فرزندان مدرسه ای دارند ایده آل است. یکی از شعب آکادمی ولینگتون GEMS در فاصله ده دقیقه ای این منطقه وجود دارد. سوپرمارکت وست زون فِرِش، فروشگاه بلک بری و کرفور سیتی مارکت نیز که عرضه کننده خوار و بار و محصولات خانگی است در این منطقه واقع شده است.

منطقه مودن (مودون)

در این محله گیت دار که در مرکز دبی واقع شده، مجموعه ای از خانه های چند طبقه و ویلاهای متعدد در محیطی آرام و دنج قرار دارد، ولی بیش از هر چیزی برای ویلاهای اجاره ایش معروف است و تبدیل به یکی از مناطق محبوب برای خانواده های مهاجر شده است. همچنین نزدیکی آن به برخی جاذبه های گردشگری دبی مثل زمین گلف بین المللی ترامپ و باشگاه چوگان و سوارکاری دبی، بیشتر باعث جذابیت این منطقه شده است.

همچنین این منطقه چندین مدرسه دارد که برای اجاره و یا خرید ملک برای خانواده ها ایده آل تر شده است. یکی از معروف ترین مدارس این منطقه مدرسه جبل علی است. مدرسه انگلیسی زبان جمیرا نیز یکی دیگر از مدارس برتر است که در محله عربین رنچز واقع شده که به این منطقه نزدیک است. به گزارش پرشین وی چندین مهدکودک خوب نیز از دیگر امکانات این منطقه محسوب می شود.

منطقه مثلث روستای جمیرا (JVT)

این منطقه نیز از دیگر مناطق با خانه های ویلایی و از بهترین مناطق مسکونی دبی است که امکانات رفاهی زیادی نظیر مدارس، سوپرمارکت ها و بیمارستان ها در نزدیکی آن واقع شده اند. پارک و فضاهای سبز دیگری نیز در آن وجود دارد که خانواده ها به همراه بچه می توانند اوقاتشان را بگذرانند. مهد کودک بین المللی جمیرا در این منطقه قرار دارد که به عنوان یکی از بهترین مهد کودک های بریتانیایی در دبی در نظر گرفته می شود. مدرسه سانمارک و مدرسه ابتدایی ارکادیا از بهترین موسسات آموزشی مثلث روستای جمیراست.

این منطقه بیمارستان اختصاصی ندارد ولی ساکنان منطقه می توانند از خدمات درمانی بیمارستان آلمانی سعودی واقع در البرشا، بیمارستان الزهرا در جاده شیخ زاید و ان ام سی در دبی اینوستمنت پارک (Investment Park) استفاده کنند. همچنین این منطقه دسترسی آسانی به سالن ها، سوپرمارکت ها و باشگاه های ورزشی دارد. محله ای گیت دار است که محیطی مطمئن و امن را برای صاحبخانه ها و مستاجرین فراهم کرده است.

تهیه و ترجمه: گروه گردشگری پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: bayut

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس