جمعه, ۱۱ فروردین , ۱۴۰۲

میراکل گاردن دبی بزرگترین باغ گل دنیا در دل صحرای دبی

اشتراک:
میراکل گاردن دبی گردشگری
اطلاعات مفید از میراکل گاردن دبی یکی از معروف ترین و زیباترین جاذبه های گردشگری دبی اعم از زمان بازگشایی، قیمت بلیت های ورودی برای بزرگسالان و کودکان، نحوه رفت و برگشت و برترین گل آرایی های باغ که صاحب رکورد گینس هستند را بخوانید.

یکی از بهترین جاذبه های گردشگری دبی میراکل گاردن دبی و یا به تعبیر دیگر باغ گل معجزه دبی است که با ۱۸ هکتار زمین پوشیده شده از گل بزرگترین نمایشگاه گل در دنیا محسوب می شود. در زیر با اطلاعات مفید اعم از نحوه رفت و برگشت به باغ با مترو، قیمت ورودیه بزرگسالان و کودکان، ساعات بازگشایی باغ، برترین سازه های گل و … آشنا خواهید شد.

میراکل گاردن دبی

امارات متحده از تاریخ ۱۰ام اکتبر ۲۰۲۲ دوباره درب های این باغ را به روی بازدیدکنندگان باز کرد و به گزارش پرشین وی همه روزه (البته در برخی ماه های سال) از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب و آخر هفته ها از ساعت ۹ صبح تا ۱۱ شب باز است.

اگر می پرسید چه چیز جدیدی در این فصل وجود دارد باید گفت این باغ از شاهکارهای جدید گل رونمایی کرده است که از میان آنها می توان به خیابان دیزنی، تخت خواب های شناور، قلعه گل  و بسیاری دیگر اشاره کرد.

اطلاعات کلی میراکل گاردن دبی

موقعیت مکانی: البرشاء ۳ ، ارجان دبی لند ، دبی ، امارات

ساعات و روزهای بازگشایی: دوشنبه تا جمعه (۹ صبح تا ۹ شب) و شنبه و یکشنبه (۹ صبح تا ۱۱)

قیمت ورودی: ۷۵ درهم امارات متحده عربی برای بزرگسالان و ۶۰ درهم امارات برای بچه ها

باغ گل معجزهمناظر زیبا و دیدنی در باغ گل معجزه دبی

میراکل گاردن دبی واقع در البرشاء – دبی لند یکی از جاذبه های گردشگری بسیار پربازدید در طول ماه های زمستانی در دبی است. این فصل از سال یکی از بهترین زمان ها برای لذت بردن از تفریحات فضای باز و همچنین بهترین محل برای بازدید به همراه دوستان و خانواده است.

شما به عنوان بازدید کننده این باغ رنگارنگ، از مشاهده میزان عظیمی از گیاهان و جاذبه های دیدنی شگفت زده شده و همچنین از دیدن مناظر بسیار زیبا و سرسبز اطراف خود سرمست خواهید شد. میراکل گاردن  که یکی از زیباترین مکان های امارات متحده عربی محسوب می شود، فضایی بسیار با طراوت است و از اینکه دبی چطور توانسته از دل صحرا چنین محیطی خلق کند، گردشگران را انگشت به دهان می گذارد.

باغ گل دبی از بایدهای گردشگری در دبی در طول فصل زمستان

میراکل گاردن و یا به صورت تحت اللفظی باغ معجزه دبی یک باغ فوق العاده بزرگ است که معنای انتخابی برای آن نیز بسیار مناسب به نظر می رسد. درست مثل بیشتر آسمان خراش ها و جاذبه های گردشگری مصنوعی در دبی، این گلخانه زیبا به معنای واقعی کلمه در میان صحرا ساخته شده و همین امر نیز دست کمی از معجزه و شگفتی ندارد.

باید در نظر داشته باشید که صحرا و بیابان زمینی خشک و لم یزرع است که تنها برخی گونه گیاهان و جانوران خاص با استعداد ژنتیکی قوی می توانند در چنین فضایی زنده بمانند. بنابراین با کمبود آب قابل دسترس در این زمین خشک، وجود چنین باغ سبز و خرمی به راستی معجزه است.

باغ گل های مشهور در دنیاباغ گل معروف در دبی

بزرگترین باغ عمودی دنیا

پس از افتتاح اولین فاز این گلخانه غول پیکر، نام میراکل گاردن دبی در کتاب رکوردهای گینس به عنوان بزرگترین باغ عمودی دنیا ثبت شد. این باغ با وجود داشتن ۷۲۰۰۰ متر مربع، قطعا شایستگی داشتن چنین عنوانی را در کتاب گینس دارد. به گزارش پرشین وی صرف نظر از سایز بسیار بزرگ زمین این باغ، به طور قابل توجهی بیش از چهل و پنج میلیون گل را به معرض نمایش گذاشته است.

نمایش خیره کننده ای از گل ها

کلمات به سادگی نمی تواند زیبایی این جاذبه گردشگری فوق العاده را توصیف کند. در اینجا چشمانتان ردیف های بی نهایتی از گل ها را مشاهده می کند که به شکل های مختلفی چیدمان شده اند. فرم ظاهری شکوفه های این گیاهان شاداب و رنگارنگ به شکل های مختلفی مثل اهرام، ایگلو، ستاره، قلب و دیگر اشکال چشمگیر طراحی شده اند. هر فصل چیدمان و طراحی گل های باغ تغییر می کند تا گردشگران در بازدید بعدی، تجربه متفاوت و جدیدی از این باغ داشته باشند.

با وجود تمام توصیفاتی که شد، میراکل گاردن دبی هنوز یک مجموعه ناکامل است و در نظر دارند در آن فروشگاه های متعدد مثل سوغاتی فروشی، بستنی فروشی، کافی شاپ، خواروبار فروشی و رستوران نیز راه اندازی کنند ولی با این حال بازدید از میراکل گاردن تجربه ای شگفت انگیز است که شما را وادار به تحسین سازه های زیبا می کند.

این باغ مصفا هر ساله میلیون ها گردشگر را از نقاط مختلف دنیا به اینجا می کشاند و در واقع سفر به دبی بدون توقف در بزرگترین باغ گل دنیا ناکامل محسوب می شود.

میراکل گاردن دبیهواپیمای گل آرایی شده

هواپیمای A380 ساخته شده از گل – بزرگترین سازه گل در دنیا

آیا می دانستید یک هواپیمای امارات A380 ساخته شده از گل در این باغ وجود دارد که کتاب گینس آن را به عنوان بزرگترین سازه گل در دنیا ثبت کرده است.

باغ میکی موس و اجناس دیزنی

طرفداران والت دیزنی و شخصیت میکی موس می توانند مجسمه گل آرایی شده این شخصیت مشهور کارتونی را در میراکل گاردن دبی ببینند. به عنوان بخشی از قرارداد و اخذ مجوز بین میراکل گاردن و کمپانی والت دیزنی، یک میکی موس ساخته شده از گل به ارتفاع ۱۸ متر در این باغ نصب شده که اولین گل نمایشی به شکل یک شخصیت دیزنی در خاورمیانه محسوب می شود و علاوه بر این صاحب رکورد گینس بلندترین درخت آرایی دنیا را نیز دارد. علاوه بر این بازدیدکنندگان باغ می توانند از سوغاتی فروشی اجناس دیزنی، هدیه خریداری کرده و با خود به خانه ببرند.

چطور می توان به میراکل گاردن رفت؟

راه اول: ارزانترین راه برای رسیدن به میراکل گاردن سوار شدن به مترو دبی و پیاده شدن در ایستگاه MOE (ایستگاه مرکز خرید امارات) – خط قرمز است.

راه دوم: سوار شدن اتوبوس های خط ۱۰۵ (RTA public Bus 105) است که مستقیما شما را به میراکل گاردن می رساند. هزینه آن هم ۵ درهم و مسیرش حدودا ۲۰ تا ۳۰ دقیقه است.

میکی موس دیزنیمیکی موس غول پیکر در باغ گل

نحوه بازگشت به مترو:

پس از گشت و گذار در باغ گل، برای بازگشت می توانید سوار همان اتوبوس هایی شوید که دوباره به ایستگاه مترو MOE بازمی گردند و یا می توانید تاکسی بگیرید تا شما را دوباره به ایستگاه مترو MOE برگردانند.

زمان بازدید از میراکل گاردن

زمان بازدید از باغ گل میراکل در فصل زمستان است چرا که در طول فصل تابستان بسته است. به گزارش پرشین وی همان طور که پیش از این اشاره کردیم در طول روزهای هفته از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب و در روزهای جمعه و شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۱ شب باز است.

قیمت بلیت های میراکل گاردن دبی

نرخ های ورودی (توجه داشته باشید که این قیمت ها بدون اطلاع قبلی ممکن است تغییر کند)

۷۵ دهم امارات – برای ورودی معمولی بزرگسالان

۶۰ درهم امارات –  برای بچه ها (۱۲ سال به پایین)

مجانی – برای کودکان ۳ سال به پایین

گل آرایی های پیچیدهدیدنی های متعدد و زیبای میراکل گاردن

تهیه و ترجمه: گروه گردشگری پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: dubaiofw

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
آرون گروپس
فرادرس