پنج شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

جنگل الهیر دبی ، موقعیت مکانی و فعالیت های پیشنهادی برای گردشگران

اشتراک:
جنگل الهیر دبی گردشگری
یکی از جاذبه های طبیعی نسبتا کمتر شناخته شده امارات، جنگل الهیر دبی است که گردشگران آن را برای فعالیت هایی همچون کمپینگ و آفرودینگ دوست دارند. در این مطلب با ویژگی ها و فعالیت های پیشنهادی در این جنگل بیشتر آشنا خواهید شد.

بیشتر مردم وقتی اسم شهر دبی را می شنوند یاد آسمان خراش ها و معماری های فوق مدرن می افتند ولی دبی فقط سازه های دست ساز انسان ندارد بلکه جاذبه های طبیعی متعددی دارد که یکی از آنها جنگل الهیر دبی است.

جنگل الهیر دبی

جنگل الهیر یکی از نقاط خوش آب و هوای پنهان در قلب شهر دبی است و  به گزارش پرشین وی بیش از آنچه فکر کنید زیبایی های طبیعی دارد. درختان این جنگل آنقدر بلند و سرسبز است بعید است کنار آنها بایستید و در زیر شاخ و برگ ها احساس کوچکی نکنید! در نزدیکی مرز امارات – عمان واقع شده و با دبی فاصله کمی دارد و در آن صدها درخت قاف سر به فلک کشیده اند.

الهیر همچنین دارای مجسمه های حیواناتی مثل کرگدن و شتر است که برای گردشگرانی به نمایش درآمده که می خواهند چیزی ببینند که متفاوت از چیزیست که اکثر مردم در این ناحیه می شناسند.

چه کارهایی می توان در جنگل الهیر انجام داد؟

جنگل الهیر یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی دبی است و به سادگی می توان دید چرا در طول ماه های تابستان می تواند کمی گرم باشد ولی با این حال فعالیت های بسیار زیادی می توانید در جنگل انجام دهید تا حداکثر استفاده را از گردش خود ببرید. در زیر لیستی از بهترین فعالیت های پیشنهادی برای گردشگران را می بینید:

جنگل الهیر دبیگردش در جنگل الهیر

برنامه ریزی برای پیک نیک

وسایل پیک نیک خود را جمع آوری کرده و به پارک نزدیک آنجا بروید. نقطه مناسبی را در سایه که فضای کافی برای همه داشته باشد را پیدا کنید، زیرانداز خود را پهن کرده، مقداری غذا از قبل همراه داشته باشید ولی اگر نتوانستید، رستوران هایی در آن حوالی وجود دارد! به محض آماده کردن تمام این وسایل، منتظر غروب آفتاب مانده و شاهد زیبایی فضای آنجا باشید.

شب را در آنجا بگذرانید

یکی از محبوب ترین فعالیت هایی که در دبی انجام می شود کمپینگ است. می توانید چادر زده و با همراه داشتن غذایی برای خوردن، زندگی جدید و خارج از مدار همیشگی تان را زیر آسمان آبی و یا شب پر ستاره تجربه کنید.

مکان های زیادی وجود دارد که ماجراجویی و گردش های صحراگردی را برای گردشگران فراهم می کند که یکی از آنها جنگل الهیر دبی است. در این محل می توانید از سبک زندگی متفاوت بدون مزاحمت و حواس پرتی های رایج شهری لذت ببرید.

آفرودینگ یا رانندگی در صحرای ناهموار

آیا به دنبال هیجان و ماجراجویی هستید؟ پس می توانید هیجان رانندگی در تپه های شنی را امتحان کنید. مانور دادن در این محل سخت نیست ولی اگر تازه کار هستید و قبلا تجربه آفرودینگ ندارید، به گزارش پرشین وی پیشنهاد می شود با کسی بروید که قبلا این کار را انجام داده تا بدین شکل شما را در داشتن رانندگی ا یمن کمک کند.

آفرودینگآفرودینگ و یا اتومبیل سواری در صحرا

برپا کردن آتش

احساس دلچسب نشستن کنار آتش و کباب کردن گوشت و … را می شناسید؟ با وجود محیط گرم اطراف و تماشای جرقه های آتش که به هوا می رود، مطمئنا یکی از بهترین قسمت های اردو و کمپینگ، پختن و کباب کردن غذا در دل طبیعت است!

با طبیعت همراه شوید

صدای خش خش برگ ها و آواز پرنده ها از جمله چیزهایست که در حین گشت و گزار در جنگل الهیر دبی گوش هایتان با آن پر می شود. در حین طی مسیر، به دنبال دیدن موجودات جدید هستید ولی چیزی نمی گذرد آنها در برابر شما ظاهر می شوند! جغدها در فراز بلندترین جاهایی که دسترسی به آنها امکان پذیر نیست نغمه سرایی می کنند و یا خفاش ها در نزدیکی آبشارها بال هایشان را به هم می زنند و یا از گوشه دیگری صدای جیرجیرک ها در تمام این صداها می پیچد ولی با این حال بین تمام موجودات عجیب و غریب جنگل، هماهنگی خاصی وجود دارد.

عکاسی در جنگل

برای ثبت لحظات ماجراجویی تان در جنگل هیچ راهی بهتر از دوربین نیست! این محل در هر زمان که بخواهید، نقاط دیدنی بسیار خوبی برای گرفتن عکس و سلفی و همچنین عکاسی از طبیعت دارد و در نهایت با مجموعه زیادی از عکس های خاطره انگیز که به این زودی فراموش نمی شوند به خانه بازمی گردید، پس پیشنهاد می شود حتما باطری اضافه همراه خود در سفر داشته باشید که در صورت نیاز از آنها استفاده کنید.

غروب در جنگلغروب در جنگل الهیر

نکاتی که در حین گردش در جنگل الهیر دبی باید به خاطر داشته باشید:

جنگل الهیر پناهگاهی برای دوستداران حیوانات و علاقمندان به طبیعت است. بنابراین از بازدید کنندگان و گردشگران تقاضا می شود شاخه های درختان را قطع نکرده و به حیات وحش جنگل آسیب نزنند. به همین منظور گردشگران باید موارد زیر را در نظر بگیرند:

  • محل اردو و کمپینگ خود را تمیز کنید تا حیوانات فضای کافی در محیط زندگیشان برای استراحت داشته و هنگام غذاخوردن از مزاحمت برخی حیوانات دیگر مثل گربه نگرانی نداشته باشند (که بسیاری از مردم با سگ اشتباه می گیرند.)
  • حتما هنگام رفتن به جنگل از کافی بودن تمام امکاناتی که در بیرون نیاز دارید اطمینان حاصل کنید. به گزارش پرشین وی به خصوص اگر قصد ماندن در شب را دارید حتما تمام لوازم کمپ همراهتان باشد.
  • با خود تمام لوازم لازم از جمله غذای اضافی همراه داشته باشید تا در صورتی که اتفاقی بیفتد از این لحاظ به مشکلی برنخورید.

موقعیت جغرافیایی جنگل الهیر دبی

اگر به دنبال مکانی برای آرامش هستید، این جنگل یکی از مکان های پیشنهادیست. جنگل الهیر بین دبی و العین در بزرگراه E66 و E55 واقع شده و حدود یک ساعت و نیم از هر فرودگاه فاصله دارد.

تهیه و ترجمه: گروه گردشگری پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: pointraiser

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس