پنج شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

مینا بازار دبی ، مرکز خرید سنتی و رنگارنگ دبی

اشتراک:
مینا بازار دبی گردشگری
با ویژگی ها و جاذبه های گردشگری مینا بازار دبی از نوع کالاها و غذاخوری ها تا نحوه رفت و آمد به این بازار آشنا خواهید شد. این بازار یکی از مرکزخریدهای خاص و سنتی این شهر است که به هند کوچک دبی نیز معروف شده است.

مینا بازار دبی یکی از بازارهای پرجنب و جوش و رنگارنگ در منطقه الفهیدی دبی است. محیطی جذاب با میراث فرهنگی غنی و مغازه هایی که در چندین خیابان گسترده شده و می تواند تجربه ای منحصر به فرد برای گردشگران باشد.

مینا بازار دبی

به دلیل تاثیر قوی فرهنگ هندی در این بازار و وجود مجموعه ای از غذاخوری های هندی از مینا بازار اغلب به نام “هند کوچک دبی” یاد می شود. همچنان که در پیاده روهای باریک این بازار قدم می زنید رایحه انواع ادویه جات معطر و یا بوی غذاهای خیابانی خوشمزه به مشامتان می رسد. به گزارش پرشین وی در واقع از کاری های خوشمزه گرفته تا خوراکی های شیرین، این محل می تواند بهشتی برای علاقمندان به غذا و شیرینی و به خصوص طرفداران غذاهای اصیل هندی باشد.

کارهایی که می توانید در مینا بازار انجام دهید:

گشت و گزار در مسیرهای بازار

 • با قدم زدن در بین مسیرهای پرجنب و جوش بازار که ردیفی از انواع و اقسام فروشگاه ها و غرفه های مختلف در آن قرار دارد، خود را غرق محیط پرجنب و جوش بازار کنید.
 • زمانی را صرف کشف کالاهای جذاب و خاص از گوشه و کنار این بازار کنید که همچون جواهرات پنهان در دل این بازار هستند.

لذت بردن از غذاهای هندی

 • با مجموعه متنوعی از غذاهای خیابانی و غذاهای سنتی بسیار خوشمزه این بازار از خود پذیرایی کرده و طعم های جدید را امتحان کنید.
 • از چات های تند گرفته تا بریانی های معطر، این بازار برای هر ذائقه ای غذایی راضی کننده دارد.
 • خوردن خوراکی و دسرهای شیرین معروف همچون گلاب جامون و زولبیا را نیز فراموش نکنید.

خرید پارچه و پوشاک

– در این بازار انواع و اقسام پارچه ها و پوشاک در معرض دید مشتری ها قرار گرفته که از پارچه های ابریشمی گرفته تا ساری های گلدوزی شده و یا لباس های سنتی مختلف هستند.

– همچنین بازار مینا طیف بسیار گسترده ای از لباس های غیر رسمی و رسمی عرضه میکند که به شما اجازه می دهد پوشاک خاص تری را به کمد لباستان اضافه کنید.

مینا بازار دبیمعرفی بازار سنتی در دبی

پیدا کردن وسایل آنتیک و صنایع دستی

 • در این بازار لوازم خاص و منحصر به فرد، مبلمان آنتیک، لامپ های تزئینی، جواهرات وینتج و قدیمی و دیگر کلکسیون های جالب را می توانید پیدا کنید.
 • چه یک کلکسیون دار باشید و چه به سادگی از طرفداران برخی اقلام قدیمی باشید، در هر صورت بازار مینا می تواند یکی از مکان های جذاب برای علاقمندان به عتیقه جات و لوازم آنتیک باشد.

استقبال از فرهنگ پرجنب و جوش و رنگارنگ

 • از فرصت حضور در این بازار استفاده کرده و از فرهنگ رنگارنگ و پرجنب و جوش هندی که در این بازار نفوذ بسیار زیادی دارد، استقبال کنید.
 • با مغازه داران صمیمی این بازار صحبت کرده و به گزارش پرشین وی درباره صنایع دستی سنتی مطالبی بیاموزید و خود را در گفتگوها و فعالیت های پرجنب و جوشی غرق کنید که در اطرافتان در جریان است.

ثبت خاطرات در مینا بازار دبی

 • فراموش نکنید تجربه منحصر به فرد از مینا بازار و محیط رنگارنگ آن را ثبت کنید.
 • از مغازه های رنگارنگ، پارچه ها با طرح های پیچیده و خیابان های پرجنب و جوش عکس بگیرید.
 • خاطرات گردش در یک بازار جذاب و زنده در سفر به دبی برای شما باقی خواهد ماند.

بازدید از جاذبه های گردشگری نزدیک

 • مینا بازار به چندین جاذبه گردشگری معروف دبی نزدیک است، بنابراین هنگام حضور در آن حوالی می توانید از این مکان ها نیز بازدید کنید.
 • پس از گردش در بازار، با کمی پیاده روی سری به موزه دبی زده و دانستنی هایی درباره تاریخچه این شهر یاد بگیرید و یا سری به نهر دبی زده و از قایق سواری سنتی ابرا لذت برده و سواحل دیدنی را تماشا کنید.

نکته مفید هنگام گشت و گزار در مینا بازار دبی

به خاطر داشته باشید قبل از عازم شدن به مینا بازار کفش های راحت بپوشید، هنگام خرید روی قیمت ها مذاکره کنید و ذهن تان را برای استقبال از حال و هوای خاص بازار سنتی مینا آماده کنید. چه عاشق خرید باشید و چه علاقمند به خرید و چه مشتاق دیدن فرهنگهای مختلف باشید، در هر صورت این بازار تاریخی برای گردشگران تجربه ای فراموش نشدنی از مناظر رنگارنگ، رایحه های فریبنده و یا ملاقات های خاطره انگیز دارد.

مرکز خرید در شهر دبیدیدنی های بازار مینا

نکاتی برای استفاده حداکثری از مینا بازار دبی

زمان بازدید مهم است

برای اینکه به راستی از جذابیت فضای محلی این بازار استفاده کنید پیشنهاد می شود شب از آن دیدن کنید. بازار با نور چراغ های متعدد روشن شده و جنب و جوش زیادی بین مردم محلی و خریداران بر پا می شود. همچنین از آنجا که دمای هوا در این ساعات خنک تر است، به گزارش پرشین وی بنابراین قدم زدن در این خیابان های شلوغ را لذت بخش تر می کند و این شانس را خواهید داشت تا شاهد انرژی واقعی در این بازار باشید.

کاوش در مسیرهای خارج از بازار

گرچه قدم زدن در پیاده روهای مسیر بازار جذاب است ولی می توانید از مغازه های اطراف بازار در کوچه ها و خیابان های فرعی دیدن کنید. در این مکان ها می توانید کالاهای بسیار خوبی پیدا کرده و اغلب از قیمت مناسب تری برخوردارند. همچنین از آنجا که کمتر از بازار شلوغ است، فرصت بیشتری برای مصاحبت با صنعتگران محلی و آشنایی با صنایع دستی شان پیدا می کنید.

ارتباط با مردم محلی

قلب و روح بازار مینا در مردم این منطقه نهفته است. می توانید گفتگویی دوستانه با مغازه دارها و صنعتگرانی داشته باشید که اشتیاق زیادی به تجارت خود دارند. آنها می توانند نکات جالبی درباره تاریخ، فرهنگ و هنر نهفته در پشت محصولات خود ارائه دهند. ارتباط با مردم محلی نه تنها در درک بهتر شما موثر است بلکه تجربه ای از ارتباط های به یاد ماندنی در این سفر به دست خواهید آورد.

خوردن نمونه غذاهای محلی

گرچه غذاهای هندی در مینا بازار خاص و منحصر به فرد است ولی قدمی فراتر نهاده و غذاهای خوشمزه محلی و کمتر شناخته شده این منطقه را امتحان کنید. به دنبال غرفه هایی باشید که اسنک های اماراتی مثل لوکومانداس (کوفته های شیرین)، مجبوس (برنج ادویه دار با گوشت) و سمبوسه عرضه می کنند. این غذاها با طعم های اصیل می تواند نمونه ای از فرهنگ محلی این منطقه را برای شما تداعی کرده و ماجراجویی تازه ای در زمینه امتحان کردن غذاها برای شما باشد.

گردشگری در اماراتگردش در یکی از بازارهای سنتی و معروف دبی

با اعتماد به نفس چانه زدن!

چانه زدن بر سر قیمت ها یکی از کارهای رایج در مینا بازار دبی است و مردم محلی هنر مذاکره بر سر قیمت ها را خوب می دانند. از اینکه شما نیز برسر قیمت با فروشندگان چانه بزنید نترسید، ولی این کار را با رفتاری دوستانه توام با احترام انجام دهید. چانه زنی مودبانه می تواند به معاملات بهتر شما در حین خرید به خصوص از مغازه های کوچکتر کمک کند. به خاطر داشته باشید همه اینها بخشی از تجربه و شانسی برای وارد شدن در فرهنگ خرید این منطقه است.

کشف غذاخوری های پنهان

گرچه در بازار غرفه های وسوسه انگیز غذا وجود دارد ولی می توانید در خیابان های اطراف بازار فراتر از انتخاب های رایج را پیدا کنید. این غذاخوری ها مثل جواهرات پنهان هستند که  طعم های اصیل و همچنین تجربه غذاخوردن در محیطی صمیمی تر را برای گردشگران فراهم می کنند. می توانید از مردم محلی درباره غذاخوری های محبوبشان سوال کرده و یا اینکه رایحه خوشمزه غذاهایی که در فضا پیچیده را دنبال کرده و محل آنها را کشف کنید!

استقبال از فرهنگ محلی

مینا بازار صرفا یک مرکز خرید نیست بلکه محیطی آمیخته از فرهنگ است. لحظه ای تامل کرده و زمان بگذارید و ویژگی های مختلف فرهنگی آنجا را از نظر بگذرانید. می توانید از برخی فعالیت های فرهنگی مثل پوشیدن لباس های سنتی، خالکوبی با حنا و یا تماشای رقص سنتی لذت ببرید.

با دنبال کردن مواردی که در بالا ذکر کردیم به گزارش پرشین وی می توانید به راستی تجربه ای کامل از گردش و بازدید در مینا بازار دبی کسب کنید.

نکته مهم: به خاطر داشته باشید هنگام بازدید از این بازار پول نقد به همراه داشته باشید چرا که مغازه های کوچک ممکن است کارت های اعتباری و امثال آن را نپذیرفته و تنها پول نقد دریافت می کنند.

چطور به مینا بازار دبی برویم؟

دسترسی به این بازار راحت و آسان است به خصوص اینکه دو ایستگاه مترو در نزدیک آن وجود دارد:

رسیدن به بازار از ایستگاه مترو الفهیدی:

 • از ایستگاه مترو خارج شده و به سمت شمال شرقی و خیابان المنخول حرکت کنید.
 • پس از پیاده روی کوتاه به مینا بازار می رسید که در محله تاریخی الفهیدی واقع شده است.
 • بقیه مسیر پیاده تقریبا ۸ دقیقه زمان می برد ولی در عین حال می توانید محیط دیدنی اطراف را تماشا کنید.

رسیدن به بازار از ایستگاه مترو الغبیبه:

 • پس از خروج از مترو به سمت شمال شرقی و خیابان الغبیبه حرکت کنید.
 • مستقیم به مسیر خود ادامه داده و از خیابان المینه عبور کنید.
 • به پیاده روی ادامه دهید تا به خیابان المنخول برسید.
 • به سمت چپ خیابان المنخول رفته و مستقیم به مسیر ادامه دهید. پس از تقریبا ۹ دقیقه پیاده روی به بازار مینا خواهید رسید.

در هر دو مسیر ذکر شده پیاده روی دلپذیری خواهید داشت چرا که می توانید محیط اطراف را تماشا کرده و یا شاید به جاذبه های گردشگری دیگری برخورد کنید. البته اگر قصد پیاده روی ندارید، می توانید از هر دو ایستگاه مترو، از تاکسی و یا خدمات اشتراکی اتومبیل های سواری استفاده کنید.

تهیه و ترجمه: گروه گردشگری پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: dubaiofw

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس