یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

موزه هنر دیجیتال اینفینیتی د لومیر دبی ، مسحور کننده و بی نطیر

اشتراک:
موزه هنر دیجیتال گردشگری
یکی از جاذبه های گردشگری دبی که می تواند کاملا متفاوت و خاص باشد، موزه هنر دیجیتال اینفینیتی د لومیر است که برخی از معروف ترین آثار هنری دنیا را به شیوه ای مسحور کننده و زنده همراه با صدا و حرکت برای بازدیدکنندگان به نمایش درمی آورد.

اگر بخواهید فضایی بی نظیر را در دبی تجربه کنید پس بازدید از موزه هنر دیجیتال اینفینیتی د لومیر (Infinity des Lumières) را در لیست گردش های خود قرار دهید. تجربه ای مجذوب کننده از هنر دیجیتالی در خاور میانه که بزرگترین موزه دیجیتالی در منطقه خلیج فارس نیز به شمار می رود.

موزه هنر دیجیتال دبی

موزه اینفینیتی د لومیر یکی از موزه های جدید دبی واقع در دبی مال است که تجربه دیجیتالی شگفت انگیز را برای گردشگران به دنبال دارد. واژه لومیر “lumière” در زبان فرانسوی به معنی “نور”است و به گزارش پرشین وی این موزه با بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته، برخی از معروف ترین آثار هنری دنیا را با نور، صدا و حرکت، به صورت زنده و فراموش نشدنی به نمایش گذاشته است.

گرچه هنر و فرهنگ در دبی روز به روز در حال رشد است ولی می توان گفت یکی از جلوه های بارز آن موزه اینفینیتی د لومیر در این شهر است. این موزه با وسعت ۲۷۰۰ متر مربع در دبی مال، دارای ۱۳۰ پروژکتور، ۵۸ اسپیکر و ۳۰۰۰ تصویر متحرک دیجیتالی و اچ دی است.

در موزه هنر دیجیتال Infinity Des Lumières نه با یک گالری مسحورکننده بلکه با چند گالری مختلف به نام های “ورس” (Verse)، ژاپن رویایی (Dreamed Japan) و ون گوگ (Van Gogh) و رایز وایبریشن (Raise Vibration) مواجه خواهید شد که در زیر به شرح این گالری ها می پرازیم.

موزه اینفینیتی د لومیرموزه اینفینیتی د لومیر در دبی

گالری ورس (Verse)

این گالری را می توانیم به نوعی سفر متافیزیکی توصیف کنیم که توسط توماس وانز ابداع شده است و در آن تصاویر خیال انگیز، انفنجاری از رنگ های مختلف و حرکات را به نمایش می گذارد که بازتابی از کیهان شگفت انگیز است و در پس زمینه این گالری، موسیقی ارکستری ساخته جاناتان فیتاس پخش می شود. ورس نمایشگاهیست که برای فضای هنری سه بعدی و فراگیر ساخته شده است.

گالری رویای ژاپنی (Dreamed Japan)

جنگجوهای شجاع سامورایی و گیشاهای زیبا در مناظر مسحورکننده و زیبای هوکوسائی (هنرمند معروف ژاپنی) به نمایش درآمده اند و این تنها بخشی کوچکی از چیزهاییست که در گالری رویای ژاپنی در موزه هنر دیجیتال مشاهده می کنید. این گالری گردشگران را به قرن ۱۹ام ژاپن و به هنرهای سبک اوکی یوئه می برد که به گزارش پرشین وی به معنای “تصاویر جهان شناور” است. دنیایی شگفت انگیز که تنها باید دید و تجربه کرد تا بتوانید آن را باور کنید.

گالری ون گوگ (Van Gogh)

همان طور که از نام این گالری مشخص است در اینجا انتظار شاهکارهای ون گوگ، آثاری مثل “گل های آفتابگردان” (۱۸۸۸) و یا شب پرستاره (۱۸۸۹) را خواهید داشت که به راستی جلوتر از زمان خود بودند. تا به امروز این آثار الهام بخش بسیاری از هنرمندان بوده و روی اثرهای هنری معروفی تاثیر داشته است و در این گالری شما می توانید تماشای این آثار را به شیوه ای زنده تر همراه با موسیقی و حرکات افسون کننده تجربه کنید.

آثار ون گوگگالری آثار ون گوگ با حرکت و صدا در موزه دیجیتال

رایز وایبریشن (Raise Vibration)

این گالری یکی از جدیدترین گالری های این موزه است که در آن آثار گائودی (آنتونی گائودی معمار اسپانیایی)، کاندینسکی (واسیلی کاندینسکی نقاش روسی) و کله (پاول کله نقاش سوئیسی- آلمانی) را با تصاویر دیجیتالی زنده کرده و از آنجا که با صدا همراه هستند، بازدیدکنندگان با تمام حواس خود می توانند تجربه مسحور کننده ای از تماشای این آثار داشته باشند.

این گالری در موزه هنر دیجیتال که در حال حاضر گفته می شود تا جولای سال ۲۰۲۳ ادامه دارد، خطوط مارپیچی و رنگ های روشن معروف در آثار گائودی را در برخی از سازه های مشهور جهانی مثل پارک گوئل (یا با تلفظ صحیح تر کاتالانی پارک گوئِی در اسپانیا که توسط گائودی در سال های ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۴ ساخته شد) و یا ساگرادا فا میلیا (کلیسایی در شهر بارسلون  با طراحی آنتونیو گائودی) به نمایش گذاشته است.

پس از آن به دنیای نقاش روسی کاندینسکی وارد می شوید که سرشار از آثار انتزاعی و فیگوراتیو بوده و از سبک های امپرسیونیسم و پوینتیلیسم در “ادیسه انتزاع” تاثیر گرفته است.

گالری رایز وایبریشننمایشگاه آثار گائودی در موزه دیجیتال دبی

قیمت بلیت های موزه هنر دیجیتال

برای بازدید و خرید بلیت های اینفینیتی د لومیر می توانید از وب سایت رسمی این موزه خرید کنید و یا به پیشخوان حضوری این موزه در دبی مال مراجعه کنید.

قیمت بلیت های این موزه نیز به شرح زیر است:

  • ۱۲۵ درهم – بزرگسالان
  • ۷۵ درهم – بچه های ۳ تا ۱۳ سال
  • رایگان – بچه های زیر سه سال

بازدیدکنندگان موزه باید ۱۰ دقیقه قبل از زمان درج شده روی بلیت هایشان حضور داشته باشند. به گزارش پرشین وی برای تجربه کامل صحنه هاپیشنهاد می شود به طور کلی حدود ۹۰ دقیقه وقت در نظر بگیرید.

همه (به جز بچه های کوچک تا ۳ سال) ملزم به استفاده از ماسک صورت هستند تا پروتوکل های بهداشتی و ایمنی وضع شده رعایت شود. صرف غذا و نوشیدنی در داخل گالری ها مجاز نیست ولی در بوتیک اختصاصی موزه هنر دیجیتال اینفینیتی د لومیر که به طور مستقیم از دبی مال در دسترس است و خودش در نوع خود می تواند تجربه دیگری محسوب شود، می توان محصولات هنری را بعد از تماشا خریداری کرد.

موزه هنر دیجیتالگالری زنده با صدا و حرکت در موزه هنرهای دیجیتالی

تهیه و ترجمه: گروه گردشگری پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: dubaiofw، visitdubai، wikipedia، tripadvisor

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس