به راحتی به ترکیه مهاجرت کن

به راحتی به ترکیه مهاجرت کن گردشگری
دراین مطلب به روشهای مختلف مهاجرت به ترکیه خواهیم پرداخت ، با ما همراه شوید .

این روزها عده‌ی زیادی از افراد قصد مهاجرت دارند، ولی وقتی از شرایط سخت و هزینه‌ها مطلع می‌شوند، دورش را یک خط قرمز بزرگ می‌کشند و از انجام آن صرف نظر می‌کنند. اما آیا واقعا باید از آرزوها و اهداف بلند‌مدت خود منصرف شد؟ طبیعتاً اگر کمی بیشتر مطالعه کنید و از مزایای مهاجرت به کشوری مثل ترکیه مطلع شوید، دور تمام آرزوهایتان خط نمی‌کشید.

البته شاید با شنیدن نام کشور ترکیه احساس کنید که اگر دور آرزوهایتان خط بکشید بهتر باشد. ولی این به این خاطر است که شما راجع به شرایط و مزایای کشور ترکیه چیز زیادی نمی‌دانید. این کشور زیبا و توریستی، در همسایگی کشورمان قرار دارد. یعنی در اولین قدم می‌دانید که رفت‌وآمد به آن پرهزینه و سخت نیست. حداقل مجبور نیستید که برای یک جابه‌جایی ساده، بیست میلیون‌تومان هزینه کنید!

علاوه بر این، می‌توان به شرایط اقتصادی خوب، بازار کار مناسب، مردم مهمان‌نواز و اشتراک دین، مذهب و فرهنگ مردم ترکیه با ایرانی‌ها اشاره کرد. همچنین می‌توان به واحدپولی نسبتا ارزان ترکیه اشاره کرد. گرچه ارزش پول این کشور از ارزش پول کشور خودمان بیشتر است و برای خرید لیر باید هزینه‌ی بیشتری بپردازید، ولی نسبت به دلار یا یورو، ارزان‌تر است. پس به طور کلی، برای خرید خانه در ترکیه، اجاره‌ی ملک و …هزینه‌های معقول‌تری پرداخت خواهید کرد.

اما چگونه می‌توان به ترکیه مهاجرت کرد؟ روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد، ما در ادامه ساده‌ترین راه مهاجرت به ترکیه، یعنی مهاجرت تحصیلی به ترکیه را بررسی خواهیم کرد.

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

به طور کلی، تحصیل در ترکیه بهترین راه مهاجرت به ترکیه است. شاید در ابتدا سخت به نظر برسد، اما در واقع، ساده‌ترین راه آن است. شما در هر مقطعی که تمایل داشته باشید، می‌توانید پذیرش بگیرید. فقط کافی است که مدارکتان کامل باشد و به زبان انگلیسی و ترکی تسلط داشته باشید. البته برای اینکه بورسیه بگیرید، اوضاع سخت‌تر خواهد شد؛ ولی برای اخذ پذیرش فقط کافی است مدارک تحصیلی کاملی از خود را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید.

برای اینکه از جزئیات مدارک سردربیاورید، می‌توانید از آژانس‌های مهاجرتی کمک بگیرید یا به سایت دانشگاه رجوع کنید. حتی اگر دنبال دانشگاهی می‌گردید که کمترین شه ریه را داشته باشد و در شهر خوبی هم قرار گرفته باشد، می‌توانید حضوری به ترکیه رفته و تحقیق کنید. از آنجا که هزینه‌ی رفتن به ترکیه زیاد نیست، پس طبیعتا این کار ارزشش را دارد.

لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا؟

همانطور که گفتیم، برای اخذ پذیرش می‌توانید در هر مقطعی اقدام کنید. معمولا اخذ پذیرش در مقاطع پایین‌تر راحت‌تر است. اما گاهی اخذ بورسیه در مقاطع پایین، دشوارتر خواهد بود. به طور کلی اگر زیاد حوصله‌ی تحصیلات آکادمیک ندارید وبه دنبال راهی برای مهاجرت می‌گردید، اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه توصیه می‌شود.

این مقطع، تنها دو الی سه سال از وقت شما را می‌گیرد و پذیرش در آن راحت‌تر است. چون معمولا افراد برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا اقدام می‌کنند تا بتوانند بورسیه‌ی کامل دانشگاه را از آن خود کنند. همچنین شما می‌توانید بعد از اخذ مدرک، سریع‌تر وارد بازار کار شوید. این در حالی است که برای مقاطع کارشناسی و دکترا باید به ترتیب پنج و ده سال درس بخوانید.

حتی اگر در مقطع کارشناسی ارشد از قبل تحصیل کرده‌اید، می‌توانید برای تحصیل در رشته‌ی کارشناسی ارشد در ترکیه، مجددا اقدام نمایید. این کار هم به دانش شما اضافه می‌کند، هم خودتان را تا ده سال اسیر درس و دانشگاه نمی‌کنید.

برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد، باید مدارکی چون ریز نمرات تحصیلی کارشناسی، مدرک فارغ‌التحصیلی کارشناسی، مدرک آزمون تافل یا آیلتس، مدرک آزمون مخصوص زبان ترکی استانبولی و … را تحویل دهید. ولی ممکن است مدارک درخواستی هر دانشگاه با دیگری متفاوت باشد. پس برای اطلاعات بیشتر، حتما تحقیق کنید.

آژانس مهاجرتی معتبر

کمک گرفتن از یک آژانس مهاجرتی معتبر

اخذ پذیرش تحصیلی شاید ساده‌ترین راه باشد ولی پیچیدگی‌های مخصوص به خود را دارد. از پیدا کردن دانشگاه موردنظر، انتخاب رشته و بازه‌ی زمانی مخصوص جهت ثبت نام گرفته تا دردسرهای واریز پول جهت ارسال مدارک و … .

اگر واقعا در انجام اقدامات لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی به کمک نیاز دارید، پس توصیه می‌کنیم که از یک وکیل یا آژانس مهاجرتی معتبر کمک بگیرید. در این مورد می‌توانیم موسسه مهاجرتی الو اپلای را معرفی کنیم. این دفتر مهاجرتی، منحصرا و صرفا جهت کمک به مهاجرت و اخذ اقامت دائم ترکیه دایر شده و به شما در این زمینه به خوبی کمک خواهد کرد.

گردآوری:
اخبار مرتبط:
روف گاردن های رویاییجراحی بواسیر ، سرپایی
فیلم پرشین وی