شنبه, ۱۵ بهمن , ۱۴۰۱

عکس های دیده نشده از مژده لواسانی در برلین و لبنان

تاریخ نشر :سه‌شنبه 06 دسامبر 2022 اشتراک:
عکس های مژده لواسانی اخبار گوناگون
در این مطلب عکس های مژده لواسانی مجری با اخلاق کشورمان را در خارج کشور مشاهده می کنید که تاکنون دیده نشده بود

مژده لواسانی مجری معروف صداوسیمای ایران است که از بچگی وارد این حرفه شد. این مجری جوان مجرد بوده و تاکنون ازدواج نکرده است. امروز در پرشین وی می خواهیم عکس های مژده لواسانی را در خارج کشور برای شما قرار دهیم

عکس های مژده لواسانی

مژده لواسانی با انتشار عکس از خودش در کنار پدر و مادرش در پانزده سال پیش در لبنان نوشت:

من بعد از ولایت علی (ع) سرمایه ای در این جهان ندارم که بهش افتخار کنم و از داشتنش حس غرور کنم،جز شما فرشته ی مادر و حضرت پدر…

عکس های مژده لواسانیعکس های مژده لواسانی در لبنان

او همچنین با انتشار عکس زیر نوشت:

جهانِ فاسدِ مردم را بریز دور و در این دورى

به عطر نافه ى خود خو کن

کمین بگیر جهانت را

سپس شکارچیانت را

به تیر معجزه آهو کن…

حسین صفا

تکمله:

سالها پیش

یک پاییزِ بى پایان/برلین

عکس های مژده لواسانیمژده لواسانی در برلین

جاهای دیدنی لبنان را چقدر می‌ شناسید؟

اگر تصور شما از لبنان تصویر جنگ‌های داخلی‌ست، بهتر است همه را فراموش کنید. جاهای دیدنی لبنان از طبیعی و تاریخی، آن قدر زیادند که در سفر به این کشور حسابی سرگرم می‌شوید.

۱. معبدهای تاریخی بعلبک (Baalbek)

اگر به جاهای تاریخی و باستانی علاقه‌مند باشید، دل کندن از بعلبک برای‌تان سخت می‌شود. مجموعه معبد رومی بعلبک یکی از برجسته‌ترین آثار باستان‌شناسی خاور میانه به‌حساب می‌آید.

معبد تماشایی ژوپیتر (Jupiter) و معبد باکوس (Bacchus) با ظاهری چشمگیر، نگین دیدنی های لبنان هستند. می‌توانید از موزه‌ای که در تونل زیر مجموعه بعلبک قرار دارد هم دیدن کنید.

جاذبه های لبنانجاذبه های لبنان

۲. موزه میم (MiM)

یکی از جالب‌توجه‌ترین جاهای دیدنی لبنان، موزه میم است که از سال ۲۰۱۳ کارش را شروع کرده است. این موزه در طبقه زیرین دانشگاه سنت ژوزف قرار گرفته و حدود ۲ هزار مواد معدنی را به شکلی جذاب نمایش می‌دهد.

۳. موزه ملی بیروت

همیشه یک دسته از گردشگران هستند که طرفدار پروپاقرص موزه‌ها به‌حساب می‌آیند. اگر شما هم اهل موزه‌گردی هستید، از سفر به بیروت لذت خواهید برد. از در موزه ملی بیروت که داخل بروید، از دنیای واقعی اطراف‌تان جدا می‌شوید.

دیدنی های لبناندیدنی های لبنان

 

۴. معبد سنت شاربل

شاربل مخلوف (Charbel Makhlouf) که در ۱۸۹۸ از دنیا رفت، کشیش معروف لبنانی بود. کلیسای کاتولیک او را مقدس می‌دانست و بین مسیحی‌های لبنان پرآوازه و محبوب بود، چراکه خیلی‌ها به معجزه‌های او باور داشتند. اکنون معبد سنت شاربل (Saint Charbel)را می‌توانید در ۵۵ کیلومتری بیروت پیدا کنید.

۵. غار جعیتا

پیشنهاد می‌کنیم گردشگرانی که به آثار طبیعی علاقه دارند، غار جعیتا (Jeita Grotto) را حتما ‌ببینند. طولانی‌ترین غار دوقلوی خاورمیانه در جعیتا قرار گرفته و اولین بار در ۱۸۳۶ کشف شد. اگرچه غار جعیتا در جنگ داخلی لبنان آسیب دید و مدتی بسته بود، در ۱۹۹۵ بازگشایی شد. غار جعیتا یکی از نمادهای لبنان است و در سال ۲۰۱۱ جزو فهرست نهایی عجایب هفت‌گانه طبیعت قرار گرفت.

اینستاگرام و علی بابا

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آخرین اخبار
بیشتر >
فرادرس