شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

آنجلینا جولی بازیگر سرشناس آمریکایی در میان سیل زدگان پاکستان

تاریخ نشر :شنبه 24 سپتامبر 2022 اشتراک:
آنجلینا جولی بازیگر سرشناس آمریکایی در میان سیل زدگان پاکستان اخبار گوناگون
آنجلینا جولی که به پاکستان برای بازدید وضعیت سیل زدگان رفته بود با شماری از خانواده‌های قربانی این فاجعه دیدار کرد. آنجلینا جولی بازیگر سرشناس آمریکایی در میان سیل زدگان پاکستان را در ادامه ببینید.

تغییرات آب و هوا علت اصلی سیل فاجعه بار در پاکستان بوده است که خانم جولی بعد از مشاهده وضعیت این کشور این موضوع را یاد اوری کرد. آنجلینا جولی در پاکستان و در میان خانواده های قربانیان را در پرشین وی ببینید.

آنجلینا جولی در پاکستان

آنجلینا جولی، فرستاده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در سفر به پاکستان از مناطق سیل زده این کشور بازدید و با شماری از خانواده‌های قربانی این فاجعه دیدار و گفتگو کرد.

آنجلینا جولی گفته است که فاجعه سیل در پاکستان باید یک زنگ بیدارباش برای جهان در رابطه با تغییرات آب و هوایی باشد. وی همچنین خواستار کمک‌های بین المللی بیشتر پس از دیدار با قربانیان شد.

آنجلینا جولی بازیگر سرشناس آمریکایی در میان سیل زدگان پاکستانآنجلینا جولی بازیگر سرشناس آمریکایی در میان سیل زدگان پاکستان

بر اساس آخرین آمار‌های دولتی، پاکستان توسط بارندگی‌های موسمی بی‌سابقه ضربه خورده است که یک سوم خاک این کشور – منطقه‌ای به وسعت بریتانیا – را زیر آب گرفت و نزدیک به ۱۶۰۰ نفر را کشت.

آنجلینا جولی در پاکستانآنجلینا جولی در پاکستان

بیش از هفت میلیون نفر آواره شده اند، بسیاری از آن‌ها در چادر‌های موقت بدون محافظت در برابر پشه‌ها زندگی می‌کنند و اغلب با دسترسی اندکی به آب آشامیدنی تمیز یا وسایل شستشو زندگی می‌کنند.

آنجلینا جولی که قبلاً برای دیدار با قربانیان سیل ویرانگر سال ۲۰۱۰ و زلزله مرگبار سال ۲۰۰۵ به پاکستان سفر کرده بود، در فیلمی که روز پنجشنبه منتشر شد، گفت: من هرگز چنین چیزی ندیده ام.

قربانیان سیل ویرانگر پاکستان

وی در نشستی با مقامات دولتی و نظامی در اسلام آباد پایتخت پاکستان گفت: من کاملاً در کنار شما برای فشار آوردن به جامعه بین المللی برای انجام کار‌های بیشتر هستم. من فکر می‌کنم این یک زنگ بیدارباش واقعی برای جهان است که ما در کجا هستیم.

جولی که نماینده کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل است، از استان سند، یکی از مناطقی که بدترین آسیب را دیده است، بازدید کرد و در آنجا با قربانیان سیل آواره ساکن در کمپ‌ها ملاقات کرد.

 بازیگر سرشناس آمریکایی در میان سیل زدگان پاکستانبازیگر سرشناس آمریکایی در میان سیل زدگان پاکستان

سازمان ملل نسبت به فاجعه دوم ناشی از بیماری‌هایی مانند دنگی، مالاریا، وبا و اسهال و همچنین سوء تغذیه در بین سیل زدگان پاکستان هشدار داده است.

بازیگر برنده جایزه اسکار گفت: من با مردم صحبت می‌کردم و فکر می‌کردم که اگر کمک‌های کافی نرسد، آن‌ها در چند هفته آینده اینجا نخواهند بود.

دانشمندان رکوردشکنی باران‌های موسمی را با تغییرات اقلیمی مرتبط دانسته اند.

براساس آمار رسمی اعلام شده سیل ناشی از بارندگی‌های موسمی در پاکستان تا کنون به مرگ یک هزار و ۳۹۱ نفر انجامیده است و به زندگی ۳.۳ میلیون نفر از ساکنان جنوب آسیا آسیب زد و نیم میلیون نفر را بی‌خانمان کرده است.

تنها در استان سند در جنوب شرقی بیش از ۱.۲ میلیون هکتار از زمین‌های کشاورزی آسیب دیده و بیش از ۱.۵ میلیون خانه در سند آسیب دیده یا ویران شده است که این میزان تقریباً ۸۸٪ از کل پاکستان است.

این گزارش نشان می‌دهد که مراکز بهداشتی تحت تأثیر باران‌های شدید و سیل دچار چالش شده اند و دسترسی به امکانات بهداشتی، کارکنان مراقبت‌های بهداشتی، و داروهای ضروری و تجهیزات پزشکی بسیار محدود است.

به گفته اداره ملی مدیریت بلایای طبیعی، سیل‌های فاجعه‌بار پاکستان از ۱۴ ژوئن تاکنون جان ۱۳۹۱ نفر را گرفته است.

فردا ـ خبرآنلاین

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
تصاویر خبری
بیشتر >
آرون گروپس