پنج شنبه, ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱

سقف خرید ارز توافقی با کد ملی چقدر است ؟

تاریخ نشر :چهارشنبه 11 ژانویه 2023 اشتراک:
ارز توافقی اخبار گوناگون
در این مطلب درباره چگونگی خرید ارز توافقی و خدماتی صحبت می کنیم. ارزی که گفته می شود سالانه یک بار به هر کد ملی تعلق می گیرد.گفته می شود خرید این ارز سقف دارد و مانند ارز خدماتی و مسافرتی تا سقف مشخصی هرساله می توان خرید کرد

چند ماهی است موضوع ارز توافقی در محافل خیلی شنیده می شود. ارزی که گفته می شود قیمتش از بازار آزاد کمتر است. امروز در پرشین وی می خواهیم ببینیم شرایط خرید و فروش این ارز چگونه است و سقف خرید آن به صورت می باشد

سقف خرید ارز توافقی

کانون صرافان درباره تفاوت نرخ ارزتوافقی و خدماتی در تشریح تفاوت ارزتوافقی و خدماتی اعلام کرد: سقف خرید ارز خدماتی ۵۰۰ دلار و سقف خرید ارزتوافقی با کد ملی ۲۱۰۰ دلار است.

کانون صرافان ایرانیان در خصوص شائبه ایجاد شده در زمینه نرخ ارزتوافقی اطلاعیه‌ای به صادر کرد.

بر اساس این اطلاعیه هم اکنون بانک مرکزی و بازار متشکل ارزی اقدام به فروش دو نوع ارز خدماتی و توافقی در شبکه صرافی می‌نماید که نرخ این دو با یکدیگر تفاوت دارد.

ارز توافقیخرید ارز توافقی

سقف خرید در ارز خدماتی که مربوط به سفرهای خارجی می‌شود، ۵۰۰ دلار و سقف خرید ارزتوافقی که هر کد ملی سالانه یک بار می‌تواند از آن استفاده کند، ۲۱۰۰ دلار است.

نرخ ارزهای خدماتی و توافقی

همچنین نرخ اعلام شده در سایت بازار متشکل ارزی که با اعلام نرخ و با عنوان «آغاز معاملات ارزتوافقی» در سایت‌های خبری نیز درج می‌شود، نرخ دلار خدماتی است که از نرخ ارزتوافقی کمتر است.

ارز توافقیارز توافقی و خدماتی

نرخ فروش در شبکه صرافان تحت نظارت بانک مرکزی و کانون صرافان است.

در چند روز گذشته انتشار اخباری با عنوان اعلام نرخ ارزتوافقی که بر اساس
نرخ دلار خدماتی صورت گرفته بود، شائبه‌هایی در خصوص گران‌فروشی
ارزتوافقی در صرافی‌ها برای هموطنان ایجاد کرده بود.

ایرنا

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس