جمعه, ۱۴ بهمن , ۱۴۰۱

فوتبال بازی کردن دختر شیلا خداداد با لباس تیم مورد علاقه اش

تاریخ نشر :یکشنبه 01 مه 2022 اشتراک:
بازی دختر شیلا خداداد اخبار گوناگون
در این تصویر فوتبال بازی دختر شیلا خداداد را با لباس تیم استقلال مشاهده می کنید. شیلا خداداد یکی از طرفداران دو آتیشه تیم استقلال است

شیلا خداداد بازیگر جوان سینمای ایران است که با بازی در سریال مسافری از هند به شهرت رسید. او علاقه زیادی به فوتبال دارد و طرفدار تیم استقلال است. امروز در پرشین وی می خواهیم عکسی از فوتبال بازی دختر شیلا خداداد را برای شما قرار دهیم که او منتشر کرد.

فوتبال بازی دختر شیلا خداداد

شیلا خداداد با انتشار عکس زیر نوشت:

تو کی انقدر بزرگ شدی که فوتبال بازی میکنی

بازی دختر شیلا خدادادفوتبال بازی دختر شیلا خداداد

حضور زنان در فرهنگ هواداری فوتبال را چگونه می توان از منظر دانش انسان شناسی تحلیل کرد؟

قبل از انقلاب، شما چند مورد از حضور زنان و خانواده فوتبالیست ها را در استادیوم مشاهده می کنید، که به دلیل حمله کلامی تماشاگران به فوتبالیستی که در استادیوم حاضر شده و به خانواده او توهین شده، با عکس العمل شدید فوتبالیست و ناراحتی فراوان او همراه شده بود.

به این ترتیب، همانطور که گفتم پیش از انقلاب فرهنگ هواداری و اصولا فرهنگ فوتبال به شدت مردانه بوده است. این همان چیزی است که من در کتاب موقعیت آیینی و موقعیت هنجاری و برومبرژه انسان شناس برجسته فرانسوی در مقاله ای در مورد استادیوم، آن را آستانگی مذکر نامیده ایم.

بازی دختر شیلا خدادادعلاقه به فوتبال

پس از انقلاب نام ها و معانی بسیاری از فضاهای عمومی تغییر کرد. یکی از جاهایی که نامش عوض نشد ورزشگاه آزادی است. به این ترتیب، در حال حاضر دیگر فوتبال یا ورزشگاه آزادی معنایی بیشتر از محل برگزاری یک ورزش و بازی دارد، بلکه به معنی فضا و مکانی از حوزه عمومی است که نماد ایران و ایرانی و هویت او است. این استادیوم دیگر یک مکان ساده نیست، بازتاب پیروزی ها و شکست های ورزش ملی ما فوتبال و اشک ها و لبخندهای یک ملت است.

فوتبال بانوانفوتبال بانوان

در ایران زنان در حوزه عمومی فعال هستند و حتی پرچمدار المپیک کاروان ایران، یک زن است. به نظر زنانی که مایل اند در استادیوم حضور داشته باشند، سعی دارند در تولید معانی نمادین هویت ملی مشارکت کنند. این کاری است که اقوام ایرانی هم می کنند و به این دلیل است که هواداران از شهرهای مختلف در بازی های ملی و آسیایی به این استادیوم می آیند و به عنوان یار دوازدهم از تیم خود حمایت می کنند.

اینستاگرام و مردم سالاری

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آخرین اخبار
بیشتر >
فرادرس