تصاویر هولناک از گونی‌های حاوی بقایای اجساد فوتی‌ های کرونایی در هند

تاریخ نشر :سه‌شنبه 18 مه 2021 مشاهده : 1053
تصاویر هولناک از گونی‌های حاوی بقایای اجساد فوتی‌ های کرونایی در هنداخبار گوناگون
در این تصاویر اجساد فوتی‌ های کرونایی در هند را می بینید که چگونه سوزانده می شوند

کرونا در کشور هندوستان به شکل فاجعه باری می تازد و روزانه جان هزاران نفر را می گیرد. این کشور به دلیل جمعیت بالا و کمبود امکانات با بحران عجیبی روبرو شده است. در ادامه در پرشین وی می خواهیم تصاویری از اجساد فوتی‌ های کرونایی در هند را برای شما قرار دهیم که سوزانده می شوند

اجساد فوتی‌ های کرونایی در هند

صحنه‌های هولناکی از هند مخابره می‌شود که نشان‌دهنده عمق بحران کرونا
در این کشور است. در زیر تصاویر گونی‌های حاوی بقایای اجسادِ سوزانده
شده از فوتی‌های کرونایی در هند را می‌بینید.

فوتی‌ های کرونایی در هند

اجساد فوتی‌ های کرونایی در هند

کرونا در هند

کرونا در هند

فوتی‌ های کرونایی در هند

سوزاندن اجساد فوتی‌ های کرونایی در هند

بد نیست بدانید بحران کرونا در هند، برنامه کواکس را به تعویق انداخت

بحران کرونا در هند باعث شد که تعداد واکسن کووید ۱۹ در برنامه کواکس هم اکنون ۱۴۰ میلیون دُز از آنچه که برنامه‌ریزی شده بود کمتر باشد. انستیتو «سرم» در هند که بزرگترین تولیدکننده در برنامه کواکس است به دلیل ممنوعیت صادرات واکسن از هند قادر به انجام تعهداتش نبوده است.

دولت هند از دو ماه پیش صادرات واکسن از این کشور را ممنوع کرد. بالا رفتن میزان ابتلا و مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا باعث اتخاذ چنین تصمیمی شده بود.یونیسف، صندوق کودکان سازمان ملل متحد، وظیفه خرید و توزیع واکسن برای کواکس را به عهده داشت.یونیسف از سران هفت کشور صنعتی و اتحادیه اروپا خواسته تا از واکسن‌های خود به مردم کشورهای دیگر جهان بدهند.

کرونای هندی

کرونای هندی

بعضی از این کشورها، آنقدر واکسن سفارش داده‌اند که می‌توانند بارها
مردمشان را واکسینه کنند.قرار است که سران هفت کشور صنعتی،
یک ماه دیگر در انگلیس دیدار کنند.

شرکت «سرم» بنا بود که نیمی از تعهدات کواکس در سال جاری را تهیه کند. کواکس بنا بود دو میلیارد دز واکسن برای کشورهای مختلف جهان تهیه کند اما در ماه‌های مارس، آوریل و مه، هیچ واکسنی از این شرکت به خارج از هند فرستاده نشده است و تا پایان ماه ژوئن (یک ماه دیگر) کمبود واکسن کواکس به ۱۹۰ میلیون دز خواهد رسید.

بحران کرونا در هند

ژیان گاندی، مدیر تامین کواکس درباره شرایط کنونی این برنامه جهانی گفت: ما حالا در شرایطی هستیم که نمی‌دانیم دزهای بعدی چه زمانی به دست ما می‌رسد.او گفت که شرایط بی‌ثبات در هند، پیش‌بینی بهبود اوضاع واکسن را سخت کرده است و اضافه کرد نگرانی بزرگی پیش روی آنهاست. به بهانه تصاویر فوتی‌ های کرونایی در هند درباره این بحران بیشتر صحبت می کنیم

کشورهای آفریقایی، تکیه زیادی بر کمک‌های کواکس کرده‌اند. اما مانند بسیاری از نقاط دیگر جهان در آفریقا هم گروه‌هایی از مردم نسبت به سلامت این واکسن‌ها نگرانی دارند. مشکل دیگر این است که چطور واکسن را به مردم برسانند. بهیارانی که آموزش دیده باشند و راه‌هایی که بتوان از طریق آن، واکسن را به نقاط مختلف رساند، چالش‌های پیش رو در این کشورها هستند.

کرونا در هندوستان

کرونا در هندوستان

بعضی از کشورها حالا در حال سبک و سنگین کردن این فکر هستند که
با تزریق دز دوم به کسانی که یک بار واکسینه شده‌اند، آنها را به صورت
کامل ایمن کنند یا آنکه دزهای موجود را به افراد بیشتری تزریق کنند
و منتظر باشند بلکه دز دوم از طریقی به دستشان برسد.

به گزارش بی بی سی، گاندی گفت: الان در شرایطی هستیم که بعضی از کشورهای آفریقایی هنوز نمی‌توانند کارکنان بخش درمانی خود را واکسینه کنند در حالی که کشورهای ثروتمند در حال واکسینه کردن گروه‌هایی هستند که کمتر در معرض خطر هستند. گروه‌هایی مثل نوجوانان.

سیمانیوز و ایسنا

2021-05-18 / گردآوری:
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
نظر خود را بنویسید - نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین وی