راهکار دولت برای تشویق به فرزندآوری , فرزند سوم مساوی ۱۵۰ تا ۲۰۰متر زمین

تاریخ نشر :دوشنبه 10 مه 2021 مشاهده : 652
راهکار دولت برای تشویق به فرزندآوری , فرزند سوم مساوی ۱۵۰ تا ۲۰۰متر زمیناخبار گوناگون
در این ویدئو راهکار جدید دولت را برای تشویق به فرزندآوری می بینید

در سراسر دنیا کشورهای کم جمعیت و با میانگین سنی بالا راهکارهایی را برای تشویق مردم به آوردن فرزند به کار می برند و خدماتی به مردم ارائه می کنند. امروز در پرشین وی می خواهیم راهکار جدید دولت مان را برای برای تشویق به فرزندآوری ببینیم

تشویق به فرزندآوری دولت

بانکی پور، رئیس کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت در برنامه تلویزیونی گفت: به خانواده‌هایی که فرزند سوم به دنیا بیاورند، زمین ۱۵۰ تا ۲۰۰ متری واگذار می‌شود.

ویدئو صحبت های بانکی پور درباره فرزندآوری

بد نیست بدانید دولت‌های جهان چگونه مردم‌شان را به فرزندآوری تشویق می‌کنند؟

حالا که بسیاری از خانواده ها نگران این هستند که سرنوشت تک فرزندشان دهه های بعد بدون خواهر و برادر چه خواهد شد و اقبال به فرزندآوری بیشتر شده است نگاهی مقایسه‌ای داریم به سیاست‌گذاری‌های دولت‌های جهان در مقوله فرزندآوری و نیز میزان و موانع اجرایی‌شدن این قوانین در مصاحبه با یک کارشناس جمعیت.

روسیه

خانه ای برای فرزند سوم

بعد از روی کار آمدن پوتین در کشور روسیه، سیاست‌های تشویقی برای افزایش جمعیت قوت گرفت. خانواده‌هایی که دارای فرزند می‌شوند از پرداخت مالیات تا سقف معینی معاف هستند و مورد حمایت‌های مالی برای تربیت و رشد فرزندشان قرار می‌گیرند.

دولت برای تولد فرزند سوم یک خانه به پدر و مادر نوزاد هدیه می‌دهد. همچنین مادری که دارای بیش از دو فرزند می‌شود، می‌تواند کمک‌هزینه قابل‌توجهی دریافت کند.

استفاده از کودکستان رایگان، حمایت مالی به صورت سبد کالا و پرداخت نقدی به خانواده ها از دیگر موارد حمایتی است. از طرف دیگر نمایندگان مجلس روسیه تلاش کردند قانونی که توسط «جوزف استالین» مبنی بر جریمه مالیاتی خانواده‌های بدون فرزند تصویب شده بود را اجرایی کنند. بر این اساس مردان بدون فرزند ۲۵ تا ۵۰ سال و زنان ۲۰ تا ۴۵ سال باید ۶ درصد درآمد خود را به عنوان مالیات به دولت پرداخت کنند.

تشویق به فرزندآوری

تشویق به فرزندآوری در جهان

فرانسه

تشویق جدی برای فرزند سوم

مادران فرانسوی درصورت بچه‌دار شدن ۱۶ هفته مرخصی با حقوق و مزایای کامل دارند
که از شش هفته پیش از تولد کودکانشان آغاز می‌شود. پس از این دوره والدین
می‌توانند به مرخصی سه ساله و بدون حقوق بروند و بعد از آن بدون هیچ
محدودیتی به شغل قبلی‌شان بازگردند.

در فرانسه خانواده‌ها در صورت داشتن فرزند سوم مبلغ ۱۰۰۰ یورو به شکل بلاعوض
دریافت می‌کنند. همچنین دولت تضمین می‌کند که مخارج تحصیل فرزندان خانواده ها
از پیش دبستانی تا دانشگاه را تامین کند.

اگر خانواده‌ها به دلیل تولد فرزندشان خدمتکار استخدام کنند، دولت بخشی از این هزینه را می‌پردازد. از دیگر سیاست‌های افزایش جمعیت در کشور فرانسه می‌توان به اختصاص سبد کالا به خانواده‌ها اشاره کرد. دولت فرانسه، برای زنانی که تازه مادر شده‌اند، امکاناتی نظیر ویزیت مجانی دکتر یا برخورداری از خدمات پرستاری در خانه را فراهم می‌کند.

تشویق به فرزندآوری

راهکارهای تشویق به فرزندآوری

ژاپن

خوشبختی با کودوموتیت

ژاپن یکی از پیرترین کشور‌های جهان است که نرخ رشد جمعیت آن منفیِ ۳ درصد است. به گفته کارشناسان اگر این روال ادامه داشته باشد در سال ۳۰۱۱ دیگر در ژاپن کودک زیر ۱۵ سالی وجود ندارد. برای بهبود وضعیت هرم جمعیتی در این کشور، قانونی به نام «کودوموتیت» وضع شد که طبق آن، خانواده‌هایی که فرزند زیر ۱۵ سال دارند، ماهانه تا ۱۳ هزار ین کمک مالی دریافت می‌کنند. همچنین پدر و مادر یک به یک می‌توانند با دریافت نصف حقوق خود تا سقف تعیین شده به مرخصی بروند و این درحالی است که بعد از آن می‌توانند بدون هیچ نگرانی به کار قبلی خود بازگردند.

انگلستان

۳ سال مرخصی با حقوق برای مادران

سیاست‌های این کشور، اختصاص ۵۲ هفته مرخصی زایمان برای زنان است
که ۳۹ هفته آن با حقوق است؛ و ۶ هفته اول مرخصی با ۹۰ درصد حقوق است
و مابقی آن، حداقل دستمزد. در انگلستان برای خانواده‌ دارای فرزند حقوق
هفتگی در نظر گرفته شده است.

برترین ها و باشگاه خبرنگاران

2021-05-10 / گردآوری:
گزارش خطا در خبر
نظر خود را بنویسید - نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین وی