شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

عیدی رضا نیکخواه به احسان علیخانی در برنامه زنده ؛ دستم برکت داره ها !!

تاریخ نشر :سه‌شنبه 22 مارس 2022 اشتراک:
عیدی رضا نیکخواه اخبار گوناگون
در این ویدئو عیدی رضا نیکخواه بازیگر طنز کشورمان به احسان علیخانی را در ویژه برنامه نوروزی شبکه سه می بینید

رضا نیکخواه بازیگر طنز ایرانی است که به تازگی در برنامه جوکر شرکت کرد و طرفداران بیشتری پیدا کرد. او در ویژه برنامه سال تحویل شبکه سه نیز حضور پیدا کرد. در ادامه در پرشین وی می خواهیم ویدئویی از عیدی رضا نیکخواه به احسان علیخانی را برای شما قرار دهیم

عیدی رضا نیکخواه به احسان علیخانی

در این ویدئو عیدی رضا نیکخواه را به حسان علیخانی می بینید

ویدئویی از حضور رضا نیکخواه در برنامه احسان علیخانی

آیین عیدی نوروز در ایران قدیم

ابوریحان بیرونی درباره رسم هدیه دادن نوروزی، به نقل از آذرباد یکی از موبدان بغداد چنین می‌گوید: “نیشکر در ایران، در روز نوروز کشف شد و تا قبل از آن‌کسی نیشکر را نمی‌شناخت. جمشید روزی نی را دید که از آن کمی ماده‌ای شیرین به بیرون تراوش کرده است، دستور داد این نی را بیرون آورده و ماده‌ای شیرین به نام شکر را بسازند.

عیدی رضا نیکخواهعیدی دادن در نوروز

مردم در آن ایام برای تبریک، شکر به یکدیگر هدیه می‌دانند و با تکرار آن در مهرگان تبدیل به سنت هدیه دادن شد.”

هر خانواده به‌اندازه توان مالی خود به میهمانان، گندم بوداده، سیب و سمنو یا تخم‌مرغ رنگ‌شده به‌عنوان عیدی هدیه می‌داد. این هدایا با نیت این‌که گندم نماد روزی و نشان فراوانی و برکت، تخم‌مرغ نشان تداوم نژاد آدمی، سیب نشان برکت و نعمت و فراوانی و سمنو نماد فراوانی خوراک است،دارای ارزش فراوانی بوده است. این رسم در طول زمان به‌مرور تغییر کرد و به شکل امروزی تبدیل‌شده است.

عیدی رضا نیکخواهعیدی دادن

عیدی دادن در نوروز باستان

در زمان هرمز دوم، شاه ساسانی در سال ۳۰۴ میلادی ، رسم دادن سکه به‌عنوان عیدی آغاز شد. بر اساس کتب تاریخی ایران باستان داریوش دوم به مناسبت نوروز در سال ۴۱۶ پیش از میلاد دستور داد تا سکه زرین ویژه‌ای را ضرب کنند. این سکه دارای طرحی بود که سربازی در حال تیراندازی با کمان را نشان می‌داد. این رسم به دلیل افزایش مشکلات اقتصادی مردم آرام‌آرام جای خود را به هدایای سنتی و کشاورزی داد.

اینستاگرام و ایمنا

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
تصاویر خبری
بیشتر >
آرون گروپس