جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

سکانسی خاطره انگیز از نوازندگی در فیلم دلشدگان زنده یاد علی حاتمی

تاریخ نشر :سه‌شنبه 12 دسامبر 2023 اشتراک:
نوازندگی در فیلم دلشدگان زنده یاد علی حاتمی اخبار گوناگون
لیلا حاتمی, تنها یادگار کارگردان بزرگ ایرانی است که اثار به یاد ماندنی بسیاری از خودش به یادگار گذاشت و تنها یک فرزند داشت که مسیر هنری پدر را ادامه داد.

لیلا از زمانی که نوجوان بود در فیلم های پدرش حضور پیدا کرد و به بازیگری علاقه مند شد. امین تازخ و لیلا در فیلم دلشدگان بازی بسیار تحسین شده ای داشتند. سکانسی خاطره انگیز از نوازندگی در فیلم دلشدگان زنده یاد علی حاتمی را در پرشین وی ببینید.

نوازندگی در فیلم دلشدگان زنده یاد علی حاتمی

در فیلم دلشدگان در زمان سلطنت احمد شاه تاجری فرنگی به دولت وقت پیشنهاد می دهد که با پر کردن صفحه از موسیقی ایرانی ردیف های اصیل ایرانی را که در شرف فراموشی است ، محفوظ بدارد .به همین منظور از ” استاد حسین دلنواز” خواسته می شود تا جمعی از بهترین نوازندگان را برگزیند.هنرمندان به فرنگ اعزام می شوند اما از کمک تاجر خبری نمی شود.دولت وقت امر به بازگشت گروه می کند اما استاد دلنواز خود تصمیم به ادامه کار میگیرد و …

اما شاخص‌ترین تلاش حاتمی در «دلشدگان» ستایش هنر موسیقیایی است، همانجا که آهنگسازی را به استاد حسین علیزاده و صدا را به خسرو آواز ایران یعنی استاد محمدرضا شجریان می‌سپارد، تا نقطه قوت اثر همین همکاری بی‌نظیری آنها باشد. فیلم لحظه‌ای از موسیقی کم نمی‌گذارد و موسیقی همواره به موقع نواخته می‌شود و همه چیز کاملاً روی ریتم قرار می‌گیرد.

لیلا حاتمی و امین تارخ

لیلا حاتمی و امین تارخلیلا حاتمی و امین تارخ
سکانس مشهور فلیم دلشدگان علی حاتمی با حضور دخترشسکانس مشهور فلیم دلشدگان علی حاتمی با حضور دخترش
گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
تصاویر خبری
بیشتر >
آرون گروپس