شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

اشک و گریه های بهرام افشاری وقتی از باباش میگه

تاریخ نشر :سه‌شنبه 26 جولای 2022 اشتراک:
گریه های بهرام افشاری اخبار گوناگون
در این ویدئو گریه های بهرام افشاری را در برنامه مهمونی ایرج طهماسب مشاهده می کنید در حالی که درباره پدر مرحومش صحبت می کند

بهرام افشاری بازیگر معروف سینما و تلویزیون ایران است که به تازگی در برنامه مهمونی ایرج طهماسب حضور پیدا کرد. این قسمت یکی از جذاب ترین قسمت های مهمونی بود. در ادامه در پرشین  وی می خواهیم گریه های بهرام افشاری را در برنامه دورهمی ببینیم

گریه های بهرام افشاری

در این ویدئو گریه های بهرام افشاری را در برنامه مهمونی را مشاهده می کنید

ویدئویی از حضور بهرام افشاری در مهمونی

یک انتقاد از « مهمونی» ایرج طهماسب/ کودکان را از تماشای «بچه» منع کنید!

روزنامه خراسان نوشت:

* پربازدید شدن ویدئوهایی از برنامه «مهمونی» به ویژه شخصیت عروسکی بچه که دیالوگ‌های بامزه و البته گاه بی‌ادبانه‌ای می‌گوید، توجه کودکان را به تماشای این برنامه جلب کرده است.

* شخصیت بچه در این مجموعه که تقریبا از همه محبوب‌تر است، کمی بددهن و عاشق فحش‌دادن است مثلا تکیه کلام هایی دارد مانند تورو سننه، از مادر نزاییده و … که بعضی بچه‌ها هم از او تقلید می‌کنند.

* نکته این است که خود «ایرج طهماسب» هم در قسمت‌های اولیه و بعد از اعتراض به شخصیت بچه، اعلام کرد که این برنامه اصلا برای بچه‌ها ساخته‌ نشده و والدین نباید توقع یک برنامه خیلی سالم و پاستوریزه را داشته‌باشند.حتی در خود پلتفرم ارائه دهنده هم کنار این برنامه ۱۲ درج شده است اما چون این برنامه شخصیت‌های عروسکی دارد که خیلی هم محبوب هستند، قاعدتا بچه‌ها کنجکاو می‌شوند آن را ببینند.

گریه های بهرام افشاریمهمونی ایرج طهماسب

* از این طرف هم رسانه‌های تصویری ما از نوعی نیست که مرتب برنامه تلویزیونی جذاب بسازد تا ما بگوییم که اگر بچه‌ را از دیدن برنامه مهمونی محروم کردیم، گزینه «ب» را دارد که آن را ببیند. در نتیجه‌ خانواده‌ها هم آن قاطعیت را ندارند که بگویند چون مختص بچه‌ها نیست مانع دیدن این برنامه بشویم و به هیچ‌عنوان اجازه ندهیم چنین برنامه ای را ببینند.

* اولین راه‌حل یا شاید خوش‌بینانه‌ترین راه‌حلی که می‌توانیم داشته‌باشیم، منع کودک از دیدن چنین برنامه‌ای است. اما این راه‌حل مناسب نیست چون کودک ممکن است در مدرسه، کوچه، شبکه‌های اجتماعی و … این دیالوگ‌ها و بخش‌هایی از برنامه را ببیند. در نتیجه این گونه محدود کردن ممکن است موجب ایجاد جاذبه بیشتر برای او شود. پس باید چه ‌کنیم؟

نقد برنامه مهمونی

* اول از همه سعی کنیم خودمان(یعنی پدر و مادر) به هیچ‌عنوان بازگو کننده این دیالوگ‌ها و شکاندن قبح آن در خانواده نباشیم. اما در گام بعد اگر می‌بینید کودک در حال تکرار این دیالوگ‌هاست، کاری که باید کرد توضیح شخصیت «بچه» به صورت کامل برای فرزند است. یعنی چه؟

گریه های بهرام افشاریبرنامه مهمونی

یعنی می‌شود با توضیح دادن به کودک به او گفت این شخصیت(بچه) به دلیل شرایط ناخواسته از فرهنگ ضعیف جامعه است و این حرف‌هایی هم که از زبان این شخصیت می‌شنوی، کلماتی نیست که ما در روزمره و جمع خانواده استفاده‌ کنیم و تو با گفتن این حرف‌ها شخصیت خودت را زیر سوال می‌بری. در این جا من(پدر یا مادر) سعی می‌کنم این آگاهی را به فرزندم بدهم که شاید شنیدن این جملات در قالب یک برنامه تلویزیونی برای تو جالب باشد اما آن چه تو در حال بیان آن هستی چیزی نیست که در فرهنگ خانواده و اجتماع ما پذیرفته‌شده باشد.

* نکته آخری که باید بگویم این است که این تکیه کلام‌ها که
توسط برنامه «مهمونی» خیلی فراگیر شده‌است، یک تب و موج است.
همان طور که خیلی از دیالوگ‌ها آمدند و رفتند؛ یعنی به تاریخ سپرده‌شدند
این مسئله یا تکیه‌کلام‌ها هم بعد از اتمام این برنامه تمام می‌شود
و خیلی لزومی ندارد روش‌های تنبیهی سختی را به‌کار ببرید.

اینستاگرام و اقتصادآنلاین

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
تصاویر خبری
بیشتر >
آرون گروپس