پنج شنبه, ۳ فروردین , ۱۴۰۲

هشدار «بیل گیتس» درباره یک پاندمی ساخته دست بشر

تاریخ نشر :شنبه 28 ژانویه 2023 اشتراک:
هشدار بیل گیتس اخبار گوناگون
در این مطلب درباره هشدار بیل گیتس بنیانگذار شرکت مایکروسافت از شیوع پاندمی جدیدی صحبت می کنیم که به گفته او ساخته دست بشر بوده و خیلی خطرناک تر از ویروس کرونا عمل خواهد کرد

بیل گیتس مالک شرکت  بزرگ مایکروسافت است که یکی از ثروتمندترین افراد جهان می باشد. او در صحبت های جدیدش از رهبران جهان خواست تا اختلاف را کنار بگذارند و آماده بیماری جدیدی که در آینده نزدیک بروز می کند باشند. در ادامه در پرشین وی جزئیات هشدار بیل گیتس درباره پاندمی جدید را مشاهده می کنید. به گفته او پاندمی جدید ساخته دست بشر بوده و بسیار خطرناک تر از ویروس کرونا می باشد.

هشدار بیل گیتس درباره پاندمی جدید

بیل گیتس، بنیانگذار شرکت بزرگ مایکروسافت و یکی از ثروتمندترین افراد جهان به تازگی به استرالیا هشدار داد که خود را برای همه‌گیری بعدی آماده کند چرا که همه‌گیری بعدی می‌تواند ساخته دست بشر و بسیار بدتر از کووید-۱۹ باشد.

گیتس اخیرا به موسسه اندیشکده «Lowy» در سیدنی گفت که رهبران سیاسی باید اختلافات خود را کنار بگذارند و برای آماده شدن برای ویروس بعدی با یکدیگر همکاری کنند.

وی از رهبران جهان خواست همکاری جهانی بیشتری داشته باشند و از آنها درخواست کرد که با نگاه به همه‌گیری کووید-۱۹ به عنوان نمونه‌ای از اینکه اگر با یکدیگر همکاری کنند می‌توانند در پیشگری از یک پاندمی بزرگ عملکرد خوبی داشته باشند، با هم بیشتر همکاری کنند.

هشدار بیل گیتسبنیانگذار مایکروسافت

بنیانگذار مایکروسافت که به یک بشردوست نامی نیز تبدیل شده است، گفت که برای مقابله با همه‌گیری‌های آینده به نظم بین‌المللی پایدار بر اساس اراده سیاسی متقابل نیاز است.

گیتس ماه فوریه سال ۲۰۲۱ نیز پیش‌بینی کرده بود پس از کرونا احتمالا دو فاجعه مرگبار دیگر رخ خواهد داد. بیل گیتس که تقریبا هشت سال پیش به مردم درباره شیوع جهانی ناشی از یک ویروس تنفسی هشدار داده بود سال ۲۰۲۱ در مصاحبه‌ای که با دِرِک مولِر، مدیر کانال یوتیوب وریتاسیوم داشت، درباره دو فاجعه مرگبار دیگر که به اعتقاد او زندگی بشر را در آینده تهدید خواهند کرد صحبت کرد.

پیشگویی های آقای ثروتمند

در چهارم فوریه ۲۰۲۱، گیتس طی تماس تلفنی با درک مولر اظهار داشت که از پیشگویی خود احساس خوبی ندارد. گیتس گفت: هیچ احساس خوبی درباره اینکه چنین چیزی را پیش‌بینی کردم ندارم. مولر همچنین از گیتس سوال کرد که چگونه دقیقاً شیوع جهانی یک ویروس را در سال ۲۰۱۵ پیش‌بینی کرده بود. گیتس توضیح داد که با وجود ویروس‌های تنفسی بسیاری در جهان، شیوع یک بیماری همه‌گیر تنفسی اجتناب ناپذیر است.

هشدار بیل گیتسبیل گیتس

وقتی از گیتس در مورد اینکه چه فاجعه‌ دیگری می‌تواند در آینده رخ دهد که
بشر برای آن اماده نیست سوال شد وی گفت که می‌تواند دو مورد را ذکر کند و
نگرانی‌های خود را درباره وقوع آنها و نحوه مقابله بشر با آنها ابراز کرد.

وی گفت: یکی از آن حوادث گرمایش جهانی است. هر ساله میزان
تلفات این رویداد ناگوار حتی بیشتر از تلفاتی است که ما در این بیماری
همه‌گیر داشته‌ایم. وی گفت که احساس می‌کند درباره پیش‌بینی
دیگرش به اندازه کافی صحبت نشده است و آن بیوتروریسم است.

کسی که می‌خواهد صدمه بزند می‌تواند یک ویروس را مهندسی کند و این به معنی آنست که احتمال بروز این بیماری بیشتر از شیوع اپیدمی‌های طبیعی مانند شیوع بیماری فعلی است.

اعتماد آنلاین

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
آرون گروپس
آخرین اخبار
بیشتر >
فرادرس