دوشنبه, ۱۰ بهمن , ۱۴۰۱

مریم خدارحمی با لباس زنان بلوچستانی در جنوب کشور

تاریخ نشر :پنج‌شنبه 01 دسامبر 2022 اشتراک:
لباس مریم خدارحمی اخبار گوناگون
در این تصویر لباس مریم خدارحمی بازیگر جوان کشورمان را مشاهده می کنید که لباس زنان بلوچی را برتن کرده است

مریم خدارحمی بازیگر جوان و اصفهانی ایران است که فیلم و سریال های زیادی بازی کرده است. امروز در پرشین وی می خواهیم عکسی از لباس مریم خدارحمی را برای شما قرار دهیم که پوشش زنان بلوچستانی را دارد

لباس مریم خدارحمی در سیستان و بلوچستان

مریم خدارحمی با لباس زنان بلوچی

لباس مریم خدارحمیلباس مریم خدارحمی در بلوچستان

تفاوت لباس سیستانی و بلوچی

لباس ب لوچی غالبا دارای چاک است اما لباس سیستانی فاقد چاک خواهد بود. فرق های دیگری نیز لباس های این دو وجود دارد که در توضیحات زیر به آنها پی می برید.

ویژگی های لباس سیستانی و بلوچی و تفاوت این دو با یکدیگر:

با توجه به شرایط اقلیمی استان سیستان و بلوچستان، افراد ترجیح می دهند لباس آزاد و راحتی به تن داشته باشند تا در هوای گرم تابستان احساس خوبی داشته باشند. اقلیم این استان ایجاب می کند که در فصول سرد سال لباس های تیره سنتی بپوشند و در فصول گرم سال از لباس هایی با رنگ روشن استفاده کنند. قالب کلی لباس های بلوچی و سیستانی وجود یک پیراهن بلند و شلوار است اما در رنگ بندی ها و طراحی های روی لباس تنوع بسیار زیادی وجود دارد.

لباس مریم خدارحمیلباس بلوچی

شاید در یک نگاه کلی همه ی لباس های قوم بلوچ یکسان به نظر بیایند اما جالب است بدانید که اصلا اینگونه نیست! لباس و پوشش اهالی مناطق مختلف این استان با یکدیگر متفاوت است. حتی جایگاه و آداب و رسوم ساکنین این استان نیز با نوع لباسشان تا حد بسیاری مشخص می شود. همانطور که گفته شد دوخت و مدل کلی این نوع لباس ها با یکدیگر فرق اساسی ندارند اما نوع پارچه استفاده شده، نوع طراحی و نوع سوزندوزی و نوع نخ به کار گرفته شده می تواند با هم تفاوت زیادی داشته باشد. این تنوع حتی در رنگ بندی آنها نیز به خوبی مشهود است.

پوشش زنان بلوچپوشش زنان بلوچ

پوشش قوم بلوچ نشان از ذوق هنری، آداب و سنت زیبای آن ها است. این نوع پوشش با توجه به موقعیت زمانی و مکانی با هم تفاوت های جزئی خواهد داشت. پوشش مردم سیستان و بلوچستان در محل و زمان های متفاوت چون مراسم شادی، عزا، محل کار و … و یا در فصل های سرد و گرم متفاوت خواهد بود.

اینستاگرام و کی کی میس

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس