مهدی توتونچی مجری جنجالی و همسر مبینا نصیری مربی فوتبال شد

تاریخ نشر :پنج‌شنبه 29 سپتامبر 2022 اشتراک:
مدرک درجه A مربیگری اخبار گوناگون
مهدی توتونچی که زمانی زندگی شخصی اش به شدت رسانه ای شد و عدم اجازه به همسرش برای خروج از کشور و شرکت در مسابقات به شدت مورد انتقاد قرار گرفت مدرک درجه A مربیگری گرفت.

مبینا نصیری که از مجریان پرحاشیه صدا و سیما بود بعد از یک دوره ممنوع الکاری به اجرا بازگشت او مدتی پیش با مجری جنجالی مهدی توتونچی ازدواج کرد.  مدرک درجه A مربیگری مهدی توتونچی مجری و همسر مبینا نصیری مربی را در پرشین وی ببینید.

مدرک درجه A مربیگری

مجری تلویزیون موفق شد مدرک درجه A مربیگری فوتبال را دریافت کند.

مربی فوتبال شدن مهدی توتونچی

کلاس درجه A مربیگری فوتبال از حدود ۳ هفته پیش در تهران با حضور ستاره‌های سابق فوتبال ایران برگزار شد و خاتمه یافت.

نکته قابل توجه درباره این کلاس حضور یک چهره ویژه بود؛ مهدی توتونچی. مجری ورزشی صداوسیما که وظیفه اجرای برنامه شب‌های فوتبالی را برعهده دارد، در این دوره حضور یافت و موفق شد مدرک درجه A مربیگری را دریافت کند.

مهدی توتونچی مجری جنجالی و همسر مبینا نصیری مربی فوتبال شدمهدی توتونچی مجری جنجالی و همسر مبینا نصیری مربی فوتبال شد

با توجه به دریافت مدرک درجه A توسط این فعال رسانه‌ای احتمالا در آینده ای نزدیک شاهد حضور او در عرصه مربیگری نیز باشیم. اتفاقی که یکی از نکات جالب فوتبال محسوب خواهد شد.

نحوه آغاز فعالیت به عنوان مربی فوتبال

اولین سطح از مربیگری فوتبال مربوط به سطح C می شود که طی آن افراد مبتدی با سر فصل هایی نظیر ماهیت مربیگری فوتبال، روش های و سیستم های مربیگری و وظایف مربی آشنا می شوند.

برای ثبت نام در این سطح همان طور که اشاره کردیم، متقاضیان یا باید دارای سابقه ورزشی حرفه ای باشند و یا مدرکی در حوزه رشته تحصیلی تربیت بدنی داشته باشند.

مهدی توتونچی مجری جنجالی و همسر مبینا نصیری مربی فوتبال شدفیلم عرق سرد برگرفته از زندگی مهدی توتونچی مجری جنجالی

گام بعدی در مسیر اخذ مدرک مربیگری حرفه ای فوتبال، ورود به کلاس های سطح B می­ باشد. این کلاس ها مانند دوره قبلی عموما در ایران برگزار شده و افرادی مجاز به ثبت نام در این دوره هستند که مدت زمان سه سال از اخذ مدرک دوره C آنها گذشته و با این مدرک تجربه مربیگری فوتبال را داشته باشند.

مربیان فوتبال در مرحله آخر برای فعالیت رسمی در سطح لیگ برتر کشور ملزم به گذراندن دوره های A فوتبال خواهند بود، که آزمون های پایانی آن عمدتا در خارج از کشور برگزار می شود.

دوره مربیگری درجه A آسیا

آخرین مرحله و مانع برای ورود به دنیای مربیگری فوتبال، کلاس هایA آسیا است که هر ساله به مدت ۲۸ روز زیر نظر مربیان مجرد کنفدراسیون آسیا برگزار می گردد. نظر مدرس دوره در تشخیص میزان توانایی و تعهد شرکت کنندگان نهایی تلقی شده و قابل تجدید نظر نخواهد بود. بدیهی است ملاک عمل مدرس دوره برابر عملکرد شرکت کنندگان در طول دوره و آزمون های اخذ شده خواهد بود.

اینستاگرام ـ  آویژه

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس