چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

ویدیو از مراسم ترحیم زنده یاد بیتا فرهی بعد از خاکسپاری در خانه اش

تاریخ نشر :چهارشنبه 29 نوامبر 2023 اشتراک:
مراسم ترحیم بیتا فرهی اخبار گوناگون
بیتا فرهی, شخصیت عجیبی داشت او به شدت چهره و لحن خوب و هنرمندانه ای داشت و هنوز هم همه او را با مهشید هامون به یاد می اورند. هامون اولین و به یادماندنی ترین فیلم خانم فرهی است.

خانم فرهی هنرمند به دنیا امد و هنرمندانه زیست. او فیلم ها و سریال های مختلفی بازی کرده است و پرستیژ خاصی داشت. در تمام سال هایی که بازی کرد سعی کرد اثارش متفاوت و شخصیت های خاصی را زندگی کند. او بعد از مرگ کارگردان بانو و هامون چندان در این دنیا نماند و چند روز پیش از میان ما رفت. مراسم ترحیم بیتا فرهی را در پرشین وی ببینید.

مراسم ترحیم بیتا فرهی

ویدیو از مراسم ترحیم زنده یاد بیتا فرهی بعد از خاکسپاری در خانه اش

فرزند بیتا فرهی که برای بدرقه مادرش به ایران آمده بود، گفت: مادرم ایران را دوست داشت و دلش می خواست در خاک وطنش آرام بگیرد و سه هفته پس از بازگشتش به ایران در خاک وطنش آرام خواهد گرفت.

خاکسپاری مهشید هامون

«هرگز نمیرد آن که دلش زنده شد به عشق ثبت است بر جریده عالم دوام ما» مهسا قریشی سخنانش را اینگونه آغاز کرد و گفت: خانم بیتا فرهی سه هفته قبل، از من خداحافظی کرد و به ایران آمد و حالا من برای خداحافظی با او آمده ام. مادرم مردم و سرزمین مادریش را دوست داشت و همیشه می گفت من را در قطعه هنرمندان خاک نکنید و می خواست در بین مردم و در آغوش مادرش آرام گیرد.

خاکسپاری مهشید هامونخاکسپاری مهشید هامون

وی ادامه داد: ما نیز طبق وصیت خانم فرهی، ایشان را در میان مردم و کنار مادرشان در بهشت زهرا به خاک می‌سپاریم.

بیانیه انجمن صنفی بازیگران سینمای ایران

در این بیانیه آمده‌است: بانوی سینمای ایران خانم فرهی هم از قطار پیاده شد. دیگر انگار عادتمان شده که جلوی خانه سینما یا تالار وحدت برای بدرقه هنرمندی دور هم جمع شویم. هنوز درگیر خبر بیتا فرهی بودیم که خبر فوت پروانه معصومی هم ما را شوک کرد، اگر تعداد هنرمندان درگذشته امسال را مرور کنیم به عمق تلخی این سال پی می‌بریم. بیتا فرهی زنی سرشناس و تحصیل کرده بود که می‌شد شمایل زن مدرن ایرانی را دید. او بازیگر سینمای تفکر برانگیز بود. بیتا فرعی را هر که دیده، می‌تواند شهادت دهد که وقار، مهربانی، تشخص و مردم داری جزو ویژگی های او بوده که یاد و خاطره او را در ذهن ما ماندگار می‌کند. سلام ما را به مهرجویی و شکیبایی و یار سفر کرده دیگر برسانید.

هنرمندان در منزل بانوهنرمندان در منزل بانو
گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده