صحبت های پزشک جراح مغز درباره مرگ مهسا امینی و جراحی مغز در کودکی

تاریخ نشر :چهارشنبه 21 سپتامبر 2022 اشتراک:
مرگ مهسا امینی اخبار گوناگون
در این ویدئو صحبت های یک دکتر جراح مغز را درباره علت مرگ مهسا امینی مشاهده می کنید و درباره سابقه بیماری او صحبت می کنیم.

طی روزهای گذشته خبر مرگ مهسا امینی دختر کرد سرخط تمامی خبرگزاری های داخلی و خارجی شده است. مطالب زیادی در این باره گفته می شود و گمانه زنی هایی درباره علت مرگ او می شود. در ادامه در پرشین وی می خواهیم صحبت های دکتر جراح مغز را در این باره ببینیم

درباره مرگ مهسا امینی

در این ویدئو صحبت های یک جراح مغز را درباره علت مرگ مهسا امینی مشاهده می کنید

ویدئویی از صحبت های جراح مغز درباره مرگ دختر کرد

مهسا امینی در ۸ سالگی به علت تومور مغزی عمل شده است

دکتر مسعود شیروانی جراح مغر اعصاب گفت :مرحوم مهسا امینی در ۸ سالگی بر اثر تومور مغزی تحت عمل جراحی قرار گرفته و عمل جراحی موفقیت آمیز بوده است.

مسعود شیروانی جراح محروم مهسا امینی درباره عمل جراحی مرحوم امینی در کودکی گفت: مرحوم مهسا امینی در ۸ سالگی بر اثر تومور مغزی تحت عمل جراحی قرار گرفته و عمل جراحی موفقیت آمیز بوده است؛ اما این قبیل بیماران به دلیل اینکه دچار مشکل هورمونی می‌شوند باید تحت درمان دارویی زیر نظر متخصص غدد قرار بگیرند و مرحوم مهسا امینی تحت درمان زیر نظر متخصص غدد بوده است.

مرگ مهسا امینیعلت مرگ مهسا امینی

شیروانی ادامه داد: این بیماران در صورتی که دارو‌ها را مرتبط مصرف کنند و از نظر هورمونی بررسی شوند؛ بیمار عوارض خاصی نخواهد داشت.

جراح محروم مهسا امینی در پاسخ به این سوال که بیماری زمینه‌ای فرد آیا می‌توانسته در وضعیت اخیر این مرحوم تاثیر گذار باشد؟ گفت: خود بیماری مهسا امینی نمی‌تواند مستقیم موجب عارضه شود؛ اما مسائل هورمونی و تغییرات در اثر هورمون‌های مصرفی وقتی با استرس همراه شود می‌تواند فرد را دچار مشکل کند.

مرگ مهسا امینیمرگ مغزی

چرا مرگ مغزی؟ چرا بدون علائم حیاتی؟

در اطلاعیه بیمارستان کسری در توضیح شرایط مهسای فقید و وضعیتی که در ابتدای پذیرش در بیمارستان داشته چنین آمده است: «سرکار خانم مهسا امینی در ساعت ۲۰:۲۲ روز سه‌شنبه ۲۲ شهریورماه با ارست قلبی تنفسی (کد ۹۹)، بدون علائم حیاتی و میدریاز دوبل (مرگ مغزی) به بیمارستان کسری ارجاع شد و با توجه به تلاش‌های ویژه تیم احیا عملیات احیا روی بیمار انجام گرفته که ضربان قلب برگشت و بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.

متاسفانه بیمار پس از ۴۸ ساعت در روز جمعه مجددا دچار ارست
قلبی شده که با توجه به مرگ مغزی به‌رغم تلاش‌های تیم پزشکی موفق به احیا نشدند و بیمار فوت شد.»

اینستاگرام و خبرگزاری صداوسیما

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس