“عاشقی با گل نرگس”شهیدی که قبل از شهادتش امام زمان را ملاقات کرد

تاریخ نشر :شنبه 19 مارس 2022 اشتراک:
ملاقات شهید با امام زمان اخبار گوناگون
در این ویدئو مستندی از ماجرای ملاقات شهید با امام زمان را مشاهده می کنید که قبل از شهادتش این اتفاق افتاده بود

جنگ تحمیلی شهدای زیادی را برای ایرانیان برجای گذاشت. جوان هایی که با عشق به وطن جان خود را در کف دست نهاده و به جنگ با دشمن رفتند. در این ویدئو مستندی از ماجرای زندگی یک شهید را می بینید که قبل از شهادتش ملاقات با امام عصر را تجربه کرده بود. در ادامه در پرشین وی ماجرای ملاقات شهید با امام زمان را مشاهده می کنید

ماجرای ملاقات شهید با امام زمان

بخشی از مستند کوتاه قرار “عاشقی با گل نرگس”؛ ماجرای شهیدی که سالها قبل از شهادتش امام زمان را ملاقات کرده بود.

در این ویدئو ماجرای ملاقات با امام زمان را توسط یک شهید می بینید

ویدئویی از زندگی یک شهید

ملاقات با امام زمان

ملاقات با امام مهدی (عج) در دوران غیبت کبری یکی از مسائل پرچالش در میان شیعیان است. بسیاری از بزرگان و علمای شیعه، از دیدار خود با امام زمان در دوران غیبت کبری سخن گفته‌اند؛ اما عده‌ای دیگر همچون نُعمانی (درگذشت ۳۶۰ق) ملاقات با آن حضرت در زمان غیبت را ناممکن می‌دانند.

منشأ این اختلاف دیدگاه، احادیثی است که مشاهده‌کننده در روزگارِ غیبت را دروغگو خوانده‌اند. مهم‌ترین سند، آخرین توقیع امام زمان خطاب به نائب چهارم است که در آن، مدعیان ملاقات را دروغگو و افترازننده خوانده است.

ملاقات شهید با امام زمانملاقات با امام زمان

در برخی احادیث، دعاها و اعمالی برای تشرف به خدمت امام مهدی(عج) توصیه شده‌ است و احادیثی ارتباط با امام و مشاهده او را برای پیروان ویژه‌اش، ممکن دانسته‌اند. عالمانی چون شیخ صدوق (۳۰۵ ـ ۳۸۱ق)، شیخ طوسی (۳۸۵-۴۶۰ق) نیز در کتاب‌های خود فصلی گشوده‌اند و از دیدارکنندگان با امام و چگونگی دیدارها سخن گفته‌اند و به ممکن بودن آن تصریح کرده‌اند.به بهانه ملاقات شهید با امام زمان درباره این امر بیشتر صحبت می کنیم

از جمله افرادی که نامشان در فهرست دیدارکنندگان آمده چنین است: میرزا محمد حسین نائینی، سید بن طاووس، ابراهیم کفعمی، محمد تقی مجلسی، ابوالحسن شعرانی، شیخ حر عاملی، مقدس اردبیلی، میرزا محمد استرآبادی، شهید ثانی، سید بحرالعلوم، سید نعمت الله جزایری، شیخ مرتضی انصاری.

ملاقات شهید با امام زماندرباره ملاقات با امام زمان

در زمان غیبت کبری ممکن است کسی امام مهدی (عج) را ببیند ولی آن حضرت را نشناسد. همچنین ممکن است کسی آن امام را در خواب ببیند. درباره امکان این دو نوع مشاهده، میان علما اتفاق نظر وجود دارد و همگی آن را ممکن می‌دانند.

مشرق  و ویکی شیعه

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس