جمعه, ۱۴ بهمن , ۱۴۰۱

موی تراشیده شده لیلا حاتمی و امین حیایی در فیلم قاتل وحشی

تاریخ نشر :پنج‌شنبه 23 دسامبر 2021 اشتراک:
موی تراشیده لیلا حاتمی اخبار گوناگون
گفته می شود موی تراشیده لیلا حاتمی باعث حذف قاتل وحشی شده است

فیلم سینمایی قاتل وحشی به کارگردانی حمید نعمت الله دوسال است که منتظر حضور در جشنواره فجر می باشد. اما به دلیل مشکلاتی دوبار از حضور در جشنواره باز ماند. گفته می شود موی تراشیده لیلا حاتمی دلیل حذف اثر است. امروز در پرشین وی می خواهیم درباره آن صحبت کنیم.

موی تراشیده لیلا حاتمی در قاتل وحشی

نامه تیم فیلم قاتل وحشی و واکاوی آیین نامه های جشنواره فیلم فجر برای حضور این اثر، دیروز با پاسخ دبیر چهلمین فیلم فجر روبرو شد. خودتان متن را ببینید به نظر می رسد سنگی که در گذشته به ته چاه انداخته شده به این سادگی ها بیرون بیا نیست!

«قاتل و وحشی» حمید نعمت‌الله اولین فیلمی بود که تقاضای حضورش در چهلمین جشنواره فیلم فجر رسانه‌‌ای شد؛ فیلمی که در دو دوره گذشته کنجکاوی‌های زیادی برای دیدنش ایجاد شد اما در دوره سی‌وهشتم به‌دلیل اختلافات مالکیتی از جشنواره فیلم فجر بیرون ماند و در دوره گذشته اعلام شد که آرایش مو و سیمای لیلا حاتمی باعث توقیف فیلم شده است.

موی تراشیده لیلا حاتمیموی تراشیده لیلا حاتمی در قاتل وحشی

با اینکه بازی بازیگران زن با موهای تراشیده موضوعی حل شده در سینمای ایران است که بارها تکرار شده اما سعید رجبی فروتن معاون وقت نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی در برنامه تلویزیونی هفت اعلام کرد که سر تراشیده لیلا حاتمی از حد متعارف خارج بوده است:

ماجرای حذف قاتل وحشی

«در برخی از آثار، زمان کوتاهی اختصاص به نمایش سر بدون موی زن دارند و در برخی آثار مثل «قاتل و وحشی»، بخش اعظمی. این کار به تشخیص و زعم شورای پروانه نمایش از آن حد متعارف خارج است که امید داریم و خوشبین هستیم که با اصلاحات و تمهیدات تصویری ویژه بتواند امکان نمایش پیدا کند.»

گمانه‌زنی‌ها درباره نمایش این فیلم در چهلمین دوره از جشنواره فیلم فجر در هاله‌ای از ابهام قرار داشت تا اینکه مسعود نقاش‌زاده دبیر این دوره جشنواره به طور رسمی در حاشیه جشنواره سینما حقیقت از کنار گذاشته شدن این فیلم خبر داد: «به دلیل اینکه فیلم آقای نعمت‌الله در دوره‌های گذشته جشنواره فرم حضور را پر کرده بود، براساس آیین‌نامه جدید جشنواره فیلم فجر امکان بازبینی «قاتل و وحشی» در دوره چهلم وجود ندارد.»

موی تراشیده لیلا حاتمیتصاویری از موی تراشیده لیلا حاتمی

با اعلام این خبر؛ طی هفته گذشته روابط‌ عمومی این فیلم با ارسال اطلاعیه‌ای ,
به رسانه‌ها عنوان کرد که مراحل تولید فیلم یک ماه پیش به پایان رسیده و ,
با توجه به بازبینی نشدن در دو دوره گذشته، منع قانونی برای نبودن فیلم در جشنواره وجود ندارد.

فیلم قاتل وحشیفیلم قاتل وحشی

در پی انتشار این اطلاعیه، دبیرخانه جشنواره فیلم فجر با استناد به‌ بند هفت آیین‌نامه جشنواره،
اعلام کرد براساس مستندات موجود در دبیرخانه جشنواره فیلم فجر،
این فیلم پیش از سال ۱۳۹۹ تولید شده، فرم شرکت در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را پر کرده،
مورد بازبینی هیأت‌ انتخاب قرار گرفته
و صورتجلسه آن به امضای هفت عضو هیأت انتخاب دوره سی و هشتم رسیده است.

هنر امروز

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آخرین اخبار
بیشتر >
فرادرس