دوشنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

این ربات زیبا به کمک هوش مصنوعی مدیر مدرسه شبانه‌روزی غیر انتفاعی شد

تاریخ نشر :سه‌شنبه 07 نوامبر 2023 اشتراک:
ربات مدیر مدرسه اخبار گوناگون
هوش مصنوعی ، هوشی است که توسط ماشین‌ها ظهور پیدا می‌کند، یکی از مدارس شبانه‌روزی خصوصی برتر بریتانیایی که در ساسکس غربی واقع شده است قصد دارد امسال برای مدیریت مدرسه از هوش مصنوعی استفاده کند.

هوش مصنوعی به انگلیسی Artificial intelligence که به طور مخفف آن را AI نیز می‌نامند، در واقع تکنولوژی است که به نحوی قابلیت تفکر دارد. البته این قابلیت تفکر با چیزی که ما به عنوان تفکر انسانی می‌شناسیم تا حد زیادی تفاوت دارد، اما در حقیقت سعی دارد تا از آن تقلید کند. «تام راجرسان» مسئول مدرسه شبانه‌روزی خصوصی کاتس‌مور (Cottesmore)، با یکی از توسعه‌دهنده‌های هوش مصنوعی همکاری نزدیکی دارد و امسال او یکی از ربات‌های این توسعه‌دهنده هوش مصنوعی را مدیر مدرسه خود کرد. این ربات که نام آن را «ابی‌گیل بایلی» گذاشته‌اند، به‌گونه‌ای طرحی شده تا وظایف مدیر مدرسه را به‌خوبی انجام دهد. عکسی از این ربات مدیر مدرسه را در ادامه در پرشین وی می توانید مشاهده کنید.

ربات مدیر مدرسه

ابی‌گیل می‌تواند به‌راحتی به تمام سوال‌ها را پاسخ دهد یا متون نوشتاری آماده کند. درضمن آن می‌تواند حجم عظیمی از داده‌ها را با سرعت بالا تجزیه و تحلیل کند.

مدیر مدرسه بودن، حرفه‌ای است که در آن فرد به‌شدت احساس تنهایی می‌کند و اگر کسی باشد که بیشتر کارهای سخت مدیریت را انجام دهد، مدیر اصلی کمتر احساس تنهایی خواهد کرد.

 

ربات مدیر مدرسهربات ابی‌گیل بایلی

هوش مصنوعی مدیر مدرسه می‌شود

ابی‌گیل می‌تواند در خصوص یکسری از مشکلات مانند، چگونگی کمک به پرسنل مدرسه، نوشتن سیاست‌های کاری مدرسه و حتی کمک به کودکانی که اختلال کمبود توجه بیش‌فعالی دارند.

راجرسان می‌گوید، «داشتن همکاری مطمئن که بتواند در کارها و تصمیم‌گیری‌ها به شما کمک کند و اینکه می‌دانید مجبور نیستید برای برخی از کارها مزاحم کسی بشوید، واقعا آرامش‌بخش است.»

ابی‌گیل به‌گونه‌ای طراحی شده است که در یادگیری عمیق، حجم زیادی از اطلاعات را بیاموزد و بتواند داده‌های بسیاری را به سرعت تجزیه و تحلیل کند.

راجرسان امیدوارست که این ربات در آینده بتواند به‌صورت آنلاین هم به افراد مشاوره بدهد. البته او در برابر نگرانی‌های به کارگیری ماشین به جای انسان مصرانه می‌گوید، «هرگز نمی‌خواهد ربات‌ها را جایگزین معلم‌هایش کند و حتی در مدرسه خود، معلم‌های بیشتری استخدام کرده است.»

خبر آنلاین

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس