ماجرای عجیب سربازی ۶ ساله سامان گوران کمدین معروف

تاریخ نشر :چهارشنبه 05 اکتبر 2022 اشتراک:
سربازی سامان گوران اخبار گوناگون
در این ویدئو ماجرای سربازی سامان گوران کمدین معروف را از زبان خودش می بینید. این بازیگر جوان در برنامه های مختلفی استندآپ انجام داده است

سربازی از دوره های مهم زندگی هر پسری در ایران محسوب می شود. بیشتر جوان ها از رفتن به این خدمت سرباز می زنند و تمام تلاش شان را می کنند که دیرتر آن را انجام دهند. امروز در پرشین وی می خواهیم ویدئویی برای شما قرار دهیم که در آن خاطره سربازی سامان گوران را مشاهده می کنید

ماجرای سربازی سامان گوران

ماجرای عجیب سربازی رفتن سامان گوران که ۶ سال طول کشید

ویدئویی از خاطره جالب گوران کمدین معروف

جزئیات سربازی اجباری در کشورهای جهان

قانون سربازی اجباری جوانان هر چند که در بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا لغو شده ولی همچنان در بسیاری از کشورهای آمریکای جنوبی، آفریقا و آسیا از جمله ایران در حال اجراست.

در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا طی خدمت سربازی در کشورهای اتریش، دانمارک، سوئد، لیتوانی، استونی، فنلاند و جمهوری چک همچنان اجباری قلمداد می‌شود، هر چند که حداکثر طول دوره آن حدود یکسال است و در کشوری مثل سوئد نیز که خدمت سربازی اجباری در قانون برای مردان و زنان بین ۷.۵ تا ۱۵ ماه تعیین شده، نسبت قابل توجهی از جوانان مشمول، در نهایت به سربازی اعزام نمی‌شوند.

سربازی سامان گورانسربازی

البته در سه کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا یعنی اسپانیا،
پرتغال و اسلواکی نیز اجرای قانون خدمت سربازی اجباری متوقف شده
ولی این قانون هنوز به طور کامل لغو نشده است.
شرایط این سه کشور شبیه ایالات متحده، چین، آرژانتین،
اروگوئه، اندونزی، اتیوپی، سومالی، ساحل عاج و میانمار است.

سوئیس هم به عنوان کشور اروپایی که خارج از اتحادیه اروپا ولی عضو پیمان شنگن است، دوره سربازی اجباری ۲۴۵ روزه را برای پسران اجرا می‌کند.

سربازی سامان گورانسربازی اجباری

در خارج از اروپا، خدمت سربازی اجباری در بسیاری از کشورها همچون کانادا،
استرالیا، نیوزیلند، ژاپن، هند، عربستان سعودی، آفریقای جنوبی و پرو به طور کامل لغو شده است.

اما برخی دیگر از کشورها همچنان با لحاظ تخفیف‌هایی به اجرای این قانون ادامه می‌دهند. به عنوان نمونه در کشورهای مکزیک، تایلند، مالی، نیجر و سنگال اعزام مشمولان قانون خدمت اجباری بر پایه قرعه‌کشی و قواعد انتخابی تعیین شده انجام می‌شود. در بوتان نیز تنها طی دوره آموزشی اجباری باقیمانده و مشمولان پس از طی این دوره قادر به انتخاب میان ترک دوره خدمت و ادامه آن هستند.

اینستاگرام و یورونیوز

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس