شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

سکانس حذف شده فیلم «درخت گردو» از پیمان معادی و مینو شریفی

تاریخ نشر :پنج‌شنبه 05 مه 2022 اشتراک:
سکانسی از فیلم درخت گردو اخبار گوناگون
در این ویدئو سکانسی از فیلم درخت گردو با بازی پیمان معادی را مشاهده می کنید که در اکران حذف شده است. مهران مدیری نیز در این فیلم ایفای نقش می کند

فیلم سینمایی درخت گردو به کارگردانی محمدحسین مهدویان به تازگی اکران شده است. در این فیلم پیمان معادی و مهران مدیری ایفای نقش می کنند. در ادامه در پرشین وی می خواهیم سکانسی از فیلم درخت گردو را برای شما قرار دهیم که حذف شده است.

سکانسی از فیلم درخت گردو

صحنه حذف شده ای از فیلم سینمایی «درخت گردو» را ببینید. در این ویدئو سکانسی از فیلم درخت گردو را می بینید

ویدئویی از سکانس حذف شده فیلم درخت گردو

نقدی به فیلم درخت گردو را ببینید

فیلم درخت گردو، درامی است به کارگردانی محمدحسین مهدویان و تهیه‌کنندگی سید مصطفی احمدی. این اثر در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر توانسته سر و صدا کند و چندین جایزه را تصاحب کند. سوال اینجاست آیا می‌توان فیلم درخت گردوی مهدویان را یک اثر شاهکار تلقی کنیم؟

درخت گردو مخاطب که ما باشیم را با خود به زمانی می‌برد که منطقه سردشت درگیر فاجعه‌ای سهمگین یعنی بمباران شیمیایی شده بود. اساسِ داستان‌سرایی فیلم درخت گردو بر پایه واقعیت بنا نهاده شده و ما قصه‌ی تلخ شخصی واقعی به اسم قادر مولان پور را می‌بینیم که پیمان معادی نقشش را در فیلم بازی می‌کند.

سکانسی از فیلم درخت گردودرخت گردو

فرم روایی فیلم را می‌توان قابل قبول دانست؛ چراکه در ابتدای فیلم در زمانی به سر می‌بریم که قادر مولان پور در سال ۱۳۹۵ فوت شده و سپس به زمانی در گذشته یعنی ۱۳۶۶ می‌رویم؛ درست زمانی که بمباران شیمیایی رقم می‌خورد. در نهایت، پس از فهمِ اتفاقاتی که برای این شخص افتاده، مجدد به زمان حال یعنی لحظه فوت این کاراکتر برمی‌گردیم.

سکانسی از فیلم درخت گردوفیلم درخت گردو

درخت گردو از حیث داستانی اثری جریان‌ساز نیست. اتفاقا درخت گردو قصه سر راست و کاملا قابل پیش‌بینی دارد. اما هدف مهدویان این نبوده که صرفا شرح حال مولان پور را روایت کند، بلکه این کارگردان می‌خواسته زجری که قادر کشیده را به هر ترتیبی شده به بیننده منتقل کند. فیلم در القای چنین حسی به شدت موفق عمل می‌کند. با این حال تدوین فیلم می‌توانسته بهتر باشد و ما این اثر را در مدت زمان کمتری تماشا می‌کردیم. به عبارتی دیگر، یک سری از سکانس‌ها بیش از اندازه کش می‌آیند؛ در حالی‌که اثرشان را روی بیننده زودتر از موعد گذاشته‌اند.

اینستاگرام و سرگرمی

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
تصاویر خبری
بیشتر >
آرون گروپس