جمعه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

تفتیش دانش‌آموزان یک مدرسه دخترانه با تجهیزات الکترونیکی

تاریخ نشر :سه‌شنبه 07 نوامبر 2023 اشتراک:
ماجرای تفتیش دانش‌آموزان یک مدرسه اخبار گوناگون
امنیت دانش آموزان بعد از خانه باید در مدرسه هم برقرار باشد و خانواده ها نبابد هرگز نگرانی بابت فرزندانشان داشته باشند. مدرسه خانه دوم هر کودک و یا نوجوانی است.

برخورد انضباطی یک مدرسه با دانش‌آموزان خود منجر به نارضایتی والدین و دانش آموزان مدرسه شده است. استفاده از تلفن همراه برای دانش آموزان همیشه موضوعی چالشی بوده است. ماجرای تفتیش دانش‌آموزان یک مدرسه با تجهیزات الکترونیکی را در پرشین وی ببینید.

ماجرای تفتیش دانش‌آموزان یک مدرسه

مظاهر گودرزی: همراه داشتن موبایل توسط دانش‌آموزان در مدرسه همواره چالش برانگیز بوده است، برخی با این ممنوعیت موافق هستند و برخی دیگر معتقدند در عصر ارتباطات آن هم در شرایطی که حدود دو سال از سال‌های تحصیلی در دوران شیوع ویروس کرونا به مدد همین تلفن‌های همراه و آموزش مجازی سپری شد، منع همراه داشتن موبایل توسط دانش‌آموزان در مدرسه نشدی است، با این وجود همچنان این دوگانگی در مدارس وجود دارد. حالا اولیای دانش‌آموزان یک مدرسه دخترانه در تهران به نحوه اداره این مدرسه درباره همراه داشتن موبایل توسط دانش‌آموزان نقد دارند.

او ادامه می‌دهد: «این اقدام توسط مسئولان مدرسه سبب‌ساز نگرانی دانش‌آموزان و همچنین والدین آن‌ها شده است. وقتی ماجرا را از مسئولان مدرسه پیگیر شدیم، پاسخ دادند برای پیشگیری و این‌که دانش‌آموزان در آینده تلفن همراه با خود به مدرسه نیاورند و عکس نگیرند دست به این اقدام زده‌اند.»

ممنوعیت همراه داشتن موبایل برای دانش‌آموزان

درباره امکان همراه داشتن موبایل توسط دانش‌آموزان در مدرسه و نحوه برخورد مسئولان مدرسه با آن‌ها قبل‌تر یوسف نوری، وزیر سابق آمورش و پرورش گفته بود: « در یک محیط آموزشی و برای دانش‌آموز ورود برخی از وسایل که مخل نظم مدارس نمی‌شوند مانعی نیست؛ اما ورود آنچه که مخل نظم مدارس خواهد شد، ممنوع است. آئین نامه انضباطی در هر مدرسه تعیین کرده است که ورود چه وسایلی به مدرسه ممنوع است؛ کل مصادیق مشخص شده است.»

ممنوعیت همراه داشتن موبایل برای دانش‌آموزانممنوعیت همراه داشتن موبایل برای دانش‌آموزان

این برخوردها درست نیست

درهمین‌باره سعید صالح، مدیرکل سابق مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش‌وپرورش به خبرآنلاین می‌گوید: «البته استفاده از تلفن همراه توسط دانش آموزان در مدرسه ممنوع است، مسئله‌ای که هنوز در مدارس حل نشده، اما این‌که مدرسه با این مسئله چه‌طور برخورد کند مهم است و شکل آن تفاوت دارد، برخی از مدارس جایی تعبیه می‌کنند و اول ساعت موبایل دانش‌آموزان را در آن‌جا نگهداری می‌کنند و آخر وقت به آن‌ها تحویل می‌دهند.

او ادامه می‌دهد: «مدرسه پاسگاه و دادگاه نیست، در این مکان‌ها استفاده از تلفن همراه ممنوع است و برای شناسایی از همین دستگاه‌ها استفاده می‌شود، اما مدرسه جایی نیست که بخواهیم کنترل ورود تلفن همراه را با چنین دستگاه‌هایی مدیریت کنیم. چنین روشی از نظر تربیتی اشکال دارد، برخورد مدرسه با دانش آموزان باید براساس اصول تربیتی و روش‌های تشویقی باشد، نه این‌که طوری با دانش آموز رفتار شود انگار که او وارد یک منطقه ممنوعه شده است.»

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس