پرونده مرگ علی انصاریان در قوه قضاییه باز شد

تاریخ نشر :چهارشنبه 02 ژوئن 2021 مشاهده : 1262
پرونده مرگ علی انصاریان در قوه قضاییه باز شداخبار گوناگون
در این مطلب درباره پرونده مرگ علی انصاریان که به تازگی در دادگاه باز شده است صحبت می کنیم

علی انصاریان پیشکسوت مرحوم پرسپولیس است که بهمن ماه سال گذشته در اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داد. اما مرگ او بی حاشیه نبود و اتفاقاتی پس از فوتش به وجود آمد و حرف هایی درباره قصور پزشکی صورت گرفت. حال بعداز گذشت ۴ماه از مرگ او پرونده مرگ علی انصاریان باز شده است. با هم در پرشین وی جزئیات آن را می بینیم

باز شدن پرونده مرگ علی انصاریان

علی انصاریان در تاریخ ۱۵ یهمن ۱۳۹۹ به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت. البته فوت او بدون حاشیه نبود و حرف و حدیث های متعددی در رابطه با مرگ وی مطرح است به طوریکه بعد از گذشت ۴ ماه پرونده مرگ او در دادگاه تازه باز شده است.

از زمانی که علی انصاریان به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شد، موج توجه رسانه ها به این اتفاق جلب شد. پس از درگذشت انصاریان عده ای مدعی شدند که برخی پزشکان و اعضای کادر درمان در روند درمان وی کم کاری کرده اند و مرتکب قصور پزشکی شده اند.

ماجرا از این قرار بود که بعد از مدتی از درگذشت علی انصاریان، داماد خانواده انصاریان دست به یکسری افشاگری ها علیه دکتر هاشمیان (یکی از پزشکان معالج علی انصاریان) زد. این افشاگری ها به قدری گسترده شد که کار به تشکیل کارزار برای بررسی علت فوت انصاریان کشیده شد.

ماجرای قصور پزشکی در روند درمان علی انصاریان علاوه بر این توسط میثاقی مجری تلویزیون مطرح شد و محمد حسین میثاقی نیز در تلویزیون مباحثی در رابطه با فوت مرحوم علی انصاریان مطرح کرد. با این حال اکنون کار به جایی رسیده است که دکتر محمدرضا هاشمیان به دلیل این اتهامات نسبت به داماد خانواده انصاریان، محمد حسین میثاقی و برادر داماد خانواده انصاریان به دادگاه شکایت کرده و منتظر نتیجه جواب مانده است. دکتر محمدرضا هاشمیان-فوق تخصص ICU به تشریح اتفاقات چند ماه گذشته پرداخت و ماجرا را بیشتر تشریح کرد.

پرونده مرگ علی انصاریان

ماجرای پرونده مرگ علی انصاریان

چه کسی دستگاه ونتیلاتور علی انصاریان را جدا کرد؟!

دکتر محمدرضا هاشمیان در مورد اتفاقات و حواشی ایجاد شده پس از فوت علی انصاریان به خبرنگار اجتماعی رکنا اظهار داشت: جو سازی اولیه توسط فردی به نام بابا علی در فضای مجازی ایجاد شد و ابراز داشت که در بیمارستان دستگاه ونتیلاتور انصاریان با تصمیم اشتباه بنده جداکرده است، من نیز به دلیل محبوبیتی که علی انصاریان داشتند و دارند ، مورد هجمه زیادی قرار گرفتم، در ادامه حواشی دیگری ایجاد شد که با توجه به اینکه ما امکان ارائه گزارشات جزئی پرونده پزشکی را به مردم نداشتیم، وقتی ایشان فوت کردند و آنها را اعلام کردیم، موجب ناراحتی مردم شد.

وی در مورد قطع ونتیلاتور علی انصاریان در بیمارستان ادامه داد:
در حالی گفته شد ونتیلاتور علی انصاریان را قطع کردیم که در بیمارستان
آشنایان، دوستان و پزشک معتمد آقای انصاریان حضور داشتند و شاهد
بودند که چنین اتفاقی رخ نداده است.

همچنین در آن جا فقط یک پزشک وجود نداشت و بیشترین تعداد پزشکی که برای یک بیمار در کشور در نظر گرفته شده، مخصوص آقای علی انصاریان بوده است. با این حال با شایعه سازی های شکل گرفته در فضای مجازی، عده ای گمان کردند که فوت علی انصاریان به دلیل قصور پزشکی بوده است.

تحقیق از میثاقی در دادسرا در پرونده مرگ علی انصاریان

دکتر هاشمیان گفت: حدود ۲۰ روز پس از پخش شایعه قطع ونتیلاتور، ماجرا جدی تر شد و من از کسی که شایعه را پخش کرده و البته از میثاقی که این مسئله را دامن زده بود به دادگاه به صورت رسمی شکایت کردم، اکنون هم منتظر نتیجه شکایتم از دادگاه هستم. احتمالاً نتیجه شکایت من از داماد خانواده علی انصاریان و محمدحسین میثاقی پس از برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ خواهد آمد.

پزشک معالج علی انصاریان

پزشک معالج علی انصاریان

تهدید به قتل دکتر علی انصاریان توسط چه کسی بود؟!

فوق تخصص ICU بیمارستان مسیح دانشوری در مورد اقدامات داماد خانواده علی انصاریان (اژدری) علیه وی گفت: با موج سازی های آقای اژدری، صفحات (تقلبی) در فضای مجازی ساخته شد، حتی کسانی تحت تاثیر این موج سازی ها مرا تهدید به قتل کردند و یکسری حملات تند دیگر انجام دادند.

ماجرا به اینجا ختم نمی شود و ایشان ( داماد خانواده علی انصاریان ) متاسفانه یک لایو بسیار توهین آمیز که در آن کلمات ناصحیح مربوط به مسائل طبی مطرح می شد پخش کردند. ایشان به راحتی تصویری از آقای علی انصاریان منتشر کردند که در کنار آن دستگاه نانی ویزیو وجود داشت، بیماران با این دستگاه می توانند هم غذا بخورند و هم لحظه ای که غذا می خورند امکان جدا شدن از دستگاه را دارند، در آن لحظه که دستگاه نانی ویزیو به انصاریان وصل نبود و می خواست غذا بخورد و باید هم مثل همه بیماران کرونایی غذا می خورد، ایشان تصویری ثبت کرده و منتشر کرد و حاشیه ساز شد.

همه کاره علی انصاریان در بیمارستان چه کسی بود؟‍

دکتر محمدرضا هاشمیان در مورد همراه علی انصاریان در بیمارستان گفت:
علی انصاریان با یکی از دوستانش که خانمی بودند به بیمارستان
مراجعه کردند و علی انصاریان حتی تاکید داشت که این خانم مسئولیت
کارهای وی را در بیمارستان بر عهده دارد و و باز تاکید داشت که
تمام وارد پزشکی مربوط به ایشان را تنها به این خانم بگوییم

نتیجه کمیته پزشکی درباره پرونده مرگ علی انصاریان !

دکتر هاشمیان ،استاد دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: آقای اژدری (داماد خانواده علی انصاریان) در لایو حرف های مبنی بر کم دادن دارو به بیمار و قصورات پزشکی به میان آوردند، در صورتی که هفته گذشته در بیمارستان ، کمیته پزشکی قانونی تشکیل شد و از طرف دانشگاه بحث های کارشناسی سنگینی در این مورد انجام شد و موضوع عدم قصور کادر درمان از طرف دانشگاه اعلام شد، آن ها اعلام کردند که چون بیمار دیرهنگام به بیمارستان مراجعه می کند، شرایط آمدنش با آمبولانس و ویلچر بوده است و وضعیت مساعدی نداشته است

به هرحال اتفاقاتی که در لایو داماد خانواده علی انصاریان افتاد و توهین هایی که به من شد کارزاری را آغاز کرد، کارزاری که ممکن است چند نفر از آن بدون آن که از اصل ماجرا آگاه بوده باشند حمایت کرده اند. بنابراین من به دلیل تشویش اذهان عمومی توسط آقای اژدری و برادر داماد علی انصاریان به دلیل خطاب کردن بنده با الفاظ رکیک شکایت کردم . بنده هیچ وقت به بیماران خودم بی توجهی نمی کنم و اجازه نخواهم داد تا جوسازی هایی در این رابطه علیه من و همکاران من اتفاق بیافتد.

پرونده مرگ علی انصاریان

پرونده مرگ علی انصاریان مرحوم

علت دقیق مرگ در پرونده مرگ علی انصاریان !

این فوق تخصص ICU بیمارستان مسیح دانشوری در مورد علت فوت علی
انصاریان گفت: درگیری شدید ریه و کبد به دلیل ابتلا به کرونا باعث
مرگ ایشان شد، کرونا بیماری ای است که تاکنون برایش هیچ درمان
ثابتی تجویز نشده است. به دلیل علاقه ای که به آقای انصاریان داشتیم،
بدون چشم داشت مالی برای ایشان خدمت کردیم و هیچ پولی
از خانواده اش دریافت نکردیم، اما این که بخواهند با گذاشتن
لایو و بی احترامی به کادر درمان به ما توهین کنند، به هیچ وجه
قابل چشم پوشی نیست .

کادر درمان بی چشمداشت در این دوران برای نجات هموطنان که
عزیزانشان هستند تلاش کردند ولی این بی حرمتی ها وقتی بیش
از حد توان و تحمل می شود باید مورد شکایت قرار گیرد و رسیدگی
قضایی صورت بگیرد. از قوه قضائیه درخواست داریم تا به شکایت
ما توجه کند تا از گزند هرگونه اتهام و تهمت جدا شوم.

رکنا

2021-06-02 / گردآوری:
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
نظر خود را بنویسید - نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین وی