جمعه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

اولین تصویر از توماج صالحی پس از آزادی از زندان اصفهان

تاریخ نشر :یکشنبه 19 نوامبر 2023 اشتراک:
توماج صالحی اخبار گوناگون
اتفاقاتی که سال گذشته در کشورمان افتاد و ناارامی هایی که نهایتا منجر به از دست رفتن جمعی از هموطنان و تنش هایی شد کشورمان را وارد روزهای ملتهبی کرد که نهایتا با درایت نظام اوضواع ارام شد.

کشور ما سال هاست که به دلیل تحریم های ناعادلانه و رفتارهای سیاسی  ابرقدرت ها دچار مشکلاتی شدشه است اگر چه در داخل کشور هم کسانی هستند که با اختلاس و بی عدالتی از درون به نظام ضربه وارد می کنند. همه این موضوعات اتفاقاتی است که نهایتا باعث ناراحتی مردم شده است. اما برخی از افراد جامعه با سواستفاده از احساسات مردم سعی می کنند ناراحتی و مشکلات مردم را به تنش و تضعیف نظام بکشانند و ایجاست که دستگاه قضا وارد می شود. توماج صالحی, خواننده رپ و اعتراضی که همواره سعی می کند اعتراضاتی سیاسی داشته باشد سال گذشته سعی کرد از هنر خود برای اعتراض به اوضاع استفاده کند ولی در متن ترانه هایش توهین هایی را علیه مسئولان ارشد نظام مطرح کرد که نهایتا این ترانه ها او را راهی زندان کرد.

توماج صالحی

به نقل از دادستان اصفهان او «در ایجاد اغتشاشات و دعوت و تشویق به اغتشاش و آشوب‌های سال گذشته در استان اصفهان و در شهرستان شاهین‌شهر نقش کلیدی داشته است».

اولین تصویر از رپر سیاسی پس از آزادی از زندان اصفهاناولین تصویر از رپر سیاسی پس از آزادی از زندان اصفهان

نهایتا این خواننده جوان زندان شد و یکسال و یکماه در زندان ماند و بالاخره با قید وثیقه آزاد شد.

صحبت های وکیل توماج قبل از ازادی

وکیل توماج صالحی با اشاره به آخرین وضعیت پرونده توماج صالحی اظهار کرد: «در پی فرجام خواهی صورت گرفته در پرونده توماج صالحی، این پرونده در شعبه ۳۹ دیوان عالی کشور مورد رسیدگی قرار گرفت و در نهایت، نظر به طرح ایرادات متعدد به دادنامه اولیه، برخی از این ایرادات مورد پذیرش دیوانعالی کشور قرار گرفت و پس از نقض حکم، این پرونده به شعبه یک دادگاه انقلاب اصفهان مسترد شد.»

او ادامه داد: «همچنین دیوانعالی کشور توماج صالحی را همچون دیگر افرادی که مشمول بخشنامه عفو اعلامی قرار گرفتند دانست و اعلام کرد که او نیز می‌تواند از عفو اعلامی استفاده کند.»

 خواننده رپ و اعتراضیخواننده رپ و اعتراضی

این وکیل دادگستری در خاتمه با بیان اینکه «توماج صالحی امروز به قید وثیقه از زندان آزاد شد»، گفت: «اگرچه توماج صالحی شامل بخشنامه عفو اعلامی است و باید بدون وثیقه پرونده مختومه می شد، اما با توجه به اینکه ایراداتی که از سوی شعبه ۳۹ دیوان عالی کشور وارد دانسته شده باید رفع شود، شعبه یک دادگاه انقلاب اصفهان، تشخیص داد که فعلا قرار تامین توماج صالحی را به وثیقه تبدیل کند و در نتیجه، او امروز از زندان اصفهان آزاد شد.»

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس