زهرا رکوعی مجری خبر تلویزیون به همراه همسرش

تاریخ نشر :پنج‌شنبه 24 نوامبر 2022 اشتراک:
زهرا رکوعی مجری خبر اخبار گوناگون
در این تصویر زهرا رکوعی مجری خبر را مشاهده می کنید که در کنار همسرش در یک برنامه تلویزیونی حضور پیدا کرده است

زهرا رکوعی از مجریان خوب تلویزیون ایران است که سالهاست اجرای اخبارهای صداوسیما را انجام می دهد. امروز در پرشین وی می خواهیم عکسی از زهرا رکوعی مجری خبر را برای شما قرار دهیم که در کنار همسرش قرار دارد

زهرا رکوعی مجری خبر و همسرش

عکسی از زهرا رکوعی در کنار همسرش

زهرا رکوعی مجری خبرعکس زهرا رکوعی مجری خبر

چگونه گوینده خبر شویم

همان گونه که بسیاری از جوانان علاقه‌مند رشته بازیگری و نمایش هستند و برای یادگیری و ارضای علاقه خود به آموزشگاه‌های بازیگری می‌روند، برخی افراد هم دیده می‌شوند که علاقه‌مند مشتاق گویندگی خبر در رادیو و تلویزیون هستند.

گویندگی خبر علاوه بر استعداد ذاتی و جوهر خداداد که شرط نخست ورود به این عرصه است، الزامات دیگری هم می‌‌طلبد. برخورداری از اندام‌های صوتی سالم مانند لب، دهان، دندان، زبان، حلق، ریه و حنجره سالم به همراه آهنگ و تُن صدا از پیش‌شرط‌های ابتدایی برای گویندگی خبر است.

زهرا رکوعی مجری خبرزهرا رکوعی مجری خبر و همسر و فرزندش

شروط و ویژگی‌های دیگری نیز وجود دارد که جنبه اکتسابی دارند. اولین ویژگی اکتسابی یک فرد علاقه‌مند به فراگیری فنون و علم گویندگی خبر، آموزش صحیح دستور زبان و روان‌خوانی ادبیات فارسی است.

برای یک گوینده خبر، زبان فارسی تنها کلمات و جملات پشت سرهم نیست، بلکه هر حرف و کلمه دارای وزن و موسیقی و آهنگ است. یک گوینده خبر باید با وزن و موسیقی کلمات آشنا باشد تا بتواند از یک سو به بهترین شکل محتوا و پیام خبر را انتقال دهد و از سوی دیگر گوش مخاطب را شیفته آهنگ صدای خود کند نه این که او را خسته کند.

اخبارگوی صداوسیمااخبارگوی صداوسیما

سلامت این اندام یک حالت بالفعل است و برای بالقوه شدن آن فرد باید در دوره‌های آموزشی گویندگی خبر شرکت کند و جدیت داشته باشد. فن بیان یکی از آموزش‌های مهم رشته گویندگی خبر است.

این فن یعنی فراگیری اصول و قواعد بیان درست، یعنی بیان قاعده‌مند با معیارهای زبان فارسی. فن بیان به تعریفی یعنی موسیقی کلام فارسی. این فن باعث می‌شود ما از تمام یا بیشتر تارهای صوتی و حنجره خود بهره ببریم، آنها را پرورش دهیم تا به صدایی پُر و به اصطلاح کوک شده برسیم.

اینستاگرام و جام جم آنلاین

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس