سمیه دختر ایرانی زیباترین عروس دنیا لقب گرفت!

تاریخ نشر :پنج‌شنبه 28 جولای 2022 اشتراک:
زیباترین عروس دنیا اخبار گوناگون
در این مطلب درباره سمیه دختر ایرانی صحبت می کنیم که زیباترین عروس دنیا لقب گرفت. او با وجود سلامت کامل با یک مرد نابینا ازدواج کرد

نابینایی یکی از نقص های بدن است که می توان آن را از سخت ترین نقیصه ها برشمرد. اما افراد نابینا همیشه خصوصیات اخلاقی خاص و ویژه ای دارند که افراد را به خود جذب می کنند. امروز در پرشین وی می خواهیم درباره یک دختر ایرانی صحبت کنیم که با فردی نابینا ازدواج کرد و لقب زیباترین عروس دنیا را از آن خود کرد

سمیه زیباترین عروس دنیا

عروس بینا و داماد نابینا زندگی با عشق خود را آغاز کردند سمیه بخاطر دل زیبایش زیباترین عروس دنیا لقب گرفت!

سمیه بادپا و جواد شکاریان عروس و دامادی که با عشق ازدواج کردند و جالب است که آقای داماد نابینا و متولد ۱۳۷۴ است. عروس خانم گفته است: نه پول و نه قیافه برای من اهمیت نداشته است و تنها اخلاق و ایمان آقای داماد است که برای من اهمیت دارد.

با آرزوی خوشبختی برای این زوج جوان.

زیباترین عروس دنیاسمیه زیباترین عروس دنیا

نکاتی در خصوص تعامل با نابینایان 

۱- در برخورد با فرد نابینا از ترحم و دلسوزی و مراقبت زیادی بپرهیزیم چون موجب انتقال حس تحقیر به فرد نابینا می شود ، بهتر اینکه که کاملا عادی رفتار کنیم و نابینایی فرد باعث نشه یه جور خاص و متفاوت رفتار کنیم اونا هم مثل افراد دیگه هستند و از جهاتی توانمند تر از بقیه افراد بنا بر این با دلسوزی زیادی اونا رو تحقیر نکنیم. نه بیتفاوت باشید و نه کنجکاو! نه چنان رفتار کنید که انگار اصلا کسی را ندیده اید و نه چنان عمل کنید که انگار یک موجود فضایی را در مقابل خود میبینید…

۲-همیشه با این دید به نابینایان نگاه کنید که آن ها هم مانند بقیه افراد هستند فقط کار های ساده را به شکل دیگری انجام می دهند نابینا بودن به این معنی نیست که اونا نمی تونن کاری رو انجام بدن بلکه به این معنیه که اونا نسبت به بقیه ی افراد حسشون کمتره . در واقع افراد نابینا فقط نمی تونند ببینند ولی حواس دیگه شون سالم است و شاید بهتر از سایر افراد کار کند!

زیباترین عروس دنیاافراد نابینا

۳-برای ایجاد ارتباط دوستانه با فرد نابینا شما پیشقدم شوید! شاید شما عادت کرده باشید همیشه با نگاه و لبخند اولین کلام را به دیگری بگویید ولی در مورد فرد نابینا وضع فرق دارد. فرد نابینا نمیتواند شما را ببیند و درک ناقصی از شما و محیط اطراف دارد. ما متوجه نمیشویم که آیا شما مایل به حرف زدن هستید یا نه. به همین دلیل بهتر است شما آغازگر رابطه باشید و با یک سؤال عمومی این ارتباط را شروع کنید.

۴-با دیدن یک فرد نابینا تنها به یک نگاه عادی بسنده کنید و به فرد نابینا خیره نشوید. این کار دور از ادب است و شما با این رفتار زشت همراهان فرد نابینا را آزار میدهید! این رفتار نشان دهنده بی ا دبی است. بهتر است در اولین برخورد و آشنایی از فرد نابینا در مورد علت نابینایی او سؤال نفرمایید و هنگام صحبت کردن فرد نابینا به حرفاشون گوش دهید و حواستون کاملا به او باشد نه اینکه سرتون رو بچرخونید اینور و اونور اونا حرکات ما رو متوجه میشن.

زندگی با یک نابینازندگی با یک نابینا

۵- همچنان که هنگام ارتباط با افراد بینا از زبان بدن خود استفاده می کنید. در برخورد با نابینایان نیز از زبان بدن استفاده کنید به طور مثال با تغییر در تن صدا و یا استفاده از ایما و اشاره و تایید حرف های فرد نابینا با “بله” “درسته” و … اطلاعات بیشتری را به وی منتقل کنیم.

اینستاگرام و بهزیست

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس