یکشنبه, ۹ بهمن , ۱۴۰۱

آزادی مرد متهم به قتل همسرش که ۱۱ سال اعتراف نکرد

تاریخ نشر :یکشنبه 07 نوامبر 2021 اشتراک:
متهم به قتل همسر حوادث روز
در این مطلب درباره آزادی متهم به قتل همسر صحبت می کنیم

مرد ۵۵ساله که ۱۱سال پیش به اتهام قتل همسرش به زندان افتاده بود و نتوانست به خوبی از خودش دفاع کند به قصاص محکوم شد. حال بعد از گذشت ۱۱سال و باز بودن پرونده از خانواده مقتول رضایت گرفته شد و مرد متهم به قتل همسر آزاد شد. در ادامه در پرشین وی درباره آن بیشتر صحبت می کنیم.

آزادی متهم به قتل همسر

رسیدگی به این پرونده از سال ۸۹ و با شکایت مردی ۴۴ ساله به اداره پلیس جعفرآباد اردبیل آغاز شد. وی به مأموران گفت همسرم از روز قبل به طرز مرموزی ناپدید شده و خبری از او نداریم.

مرد میانسال که از ۱۱ سال قبل به اتهام قتل همسرش در زندان بود در حالی با رضایت اولیای دم آزاد شد که همچنان منکر ارتکاب این جنایت است. رسیدگی به این پرونده از سال ۸۹ و با شکایت مردی ۴۴ ساله به اداره پلیس جعفرآباد اردبیل آغاز شد. وی به مأموران گفت همسرم از روز قبل به طرز مرموزی ناپدید شده و خبری از او نداریم

پس از این شکایت بررسی‌ها برای یافتن زن جوان آغاز شد،
اما یک هفته بعد جسد این زن در حالی که داخل باتلاق افتاده بود ,
از سوی پلیس کشف شد.با بیرون کشیدن جسد و تأیید قتل زن جوان,
بر اثر خفگی تحقیقات برای شناسایی عامل این جنایت,
از سوی کارآگاهان پلیس ادامه یافت.

منکر قتل همسر

در حالی که همسر این زن به‌عنوان نخستین مظنون تحت بازجویی قرار گرفته بود وی منکر اطلاع از علت قتل همسرش شد و گفت: من همسرم را دوست داشتم او مادر ۵ فرزند من بود و با هم مشکلی نداشتیم من نمی‌دانم چه کسی همسرم را کشته است.با این حال دستور بازداشت او صادر شد و از آنجا که همه اسناد و مدارک علیه وی بود شوهر مقتول به‌عنوان عامل قتل محاکمه و با رأی قضات به قصاص محکوم شد.

متهم به قتل همسرآزادی متهم به قتل همسر

بدین ترتیب متهم که همچنان منکر قتل همسرش بود به زندان رفت تا اولیای دم با پرداخت مبلغ تفاضل دیه مقدمات اجرای حکم را فراهم کنند.اما در حالی که ۱۱ سال از این ماجرا گذشته بود و فرزندان مقتول و برادرش به‌عنوان اولیای دم دیگر پیگیر اجرای حکم نشده بودند این بار گروه جهادی بخشایش برای جلب رضایت اولیای دم وارد ماجرا شدند.

سید نقی موسوی – مسئول هیأت جهادی بخشایش ستاد صبر –
در این باره گفت: با توجه به اینکه این مرد زندانی بیش از ۱۱ سال در زندان بود ,
و در تمام دوران تحقیق و بازجویی و محکومیت خود هیچ اقراری,
به قتل نداشت و اولیای دم نیز تمایلی به اجرای حکم قصاص نداشتند.
برای اینکه وضعیت وی روشن شود گروه بخشایش با برگزاری,
جلسات صلح و سازش و دعوت از خانواده مقتول و فرزندان وی,
سرانجام پس از تلاش بسیار موفق شدیم رضایت آن‌ها را جلب کرده,
و بدون هیچ قید و شرطی به متهم رضایت دادند.

متهم به قتل همسرمتهم به قتل همسر جوان

با این رضایت مرد زندانی که حالا ۵۵ ساله است از زندان آزاد شد و به خانه برگشت. این در حالی بود که وی همچنان با گذشت این سال‌ها مدعی است در قتل همسرش هیچ دخالتی نداشته و می‌خواهد بعد از آزادی برای اثبات بی‌گناهی خودش هم که شده عامل قتل همسرش را پیدا کند و راز این معمای جنایی پیچیده را بگشاید.

رکنا

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس