جمعه, ۴ فروردین , ۱۴۰۲

ماجرای قتل جنجالی «ایمان سامی» دختر خبرساز به دست برادرش

تاریخ نشر :سه‌شنبه 15 مارس 2022 اشتراک:
قتل ایمان سامی حوادث روز
در این مطلب درباره قتل ایمان سامی دختر عراقی توسط برادرش صحبت می کنیم

ایمان سامی دختر معروف عراقی است که در تیک تاک فعالیت زیادی داشت . مرگ وحشتناک او در فضای مجازی جنجال زیادی به پا کرد. امروز در پرشین وی می خواهیم درباره قتل ایمان سامی توسط برادرش صحبت کنیم. با ما همراه باشید

قتل ایمان سامی توسط برادرش

«ایمان سامی» با نام کاربری «ماریا»، زن اینفلوئنسر ۲۰ ساله اهل کردستان در آستانه «روز جهانی زنان» در اربیل عراق به دست برادرش به قتل رسید. او که در شبکه‌های اجتماعی خود به دفاع از حقوق زنان می‌پرداخت، عاشق آواز نیز بود و‌ گاهی ویدیوهایی از آواز خواندن خود منتشر می‌کرد.

سبک زندگی‌ او در فضای مجازی، هنجارهای جامعه کردستان را زیر سوال می‌برد و شاید در دنیای واقعی برایش غیر‌ممکن بود. ماریا که در ۱۲ سالگی مجبور به ازدواج شده بود، در سال‌های اخیر بارها مورد آزار و‌ اذیت همسرسابق و خانواده‌اش قرار گرفته بود.

قتل ایمان سامیقتل ایمان سامی توسط برادر

انجام سامی، برادر ۱۸ ساله ی ایمان گفته به دلیل اینکه خواهرش «آبروی خانواده خود را برده بود» او را به قتل رساند. این صحبت های انجام سامی بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی داشت که به دنبال آن، پلیس او را در کرکوک بازداشت کرد.

برادر ایمان سامی در نهایت با سلاح کمری و به گفته ی خودش با شلیک «۷-۸ گلوله» او را به قتل رساند. این صحبت های انجام سامی بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی داشت که به دنبال آن، پلیس او را در کرکوک بازداشت کرد.

فیلمی از ایمان سامی

ایمان سامی در تیک تاک بیش از پنجاه هزار دنبال کننده داشت و در پست های خود سنت‌ های جامعه را زیر سؤال می برد؛ او به دفاع از حقوق زنان می پرداخت و علائق عشقی خود را بی‌ پرده به زبان می آورد. گفته می‌ شود ایمان سامی به خوانندگی علاقه داشت، و دوستانش کاری از او که به تازگی در استودیو ضبط شده بود را در شبکه‌ های اجتماعی منتشر کرده اند.

یکی از دوستان ایمان سامی در گفتگو با رسانه‌ های کردستان عراق گفته که ایمان در نوجوانی بدون رضایت خود ازدواج کرده و یک سال بعد طلاق گرفته بود. از این جهت و به دلیل تهدید شدن از سوی برادرش نتوانسته بود به خانه ی پدری بازگردد و مستقل زندگی می کرد.

قتل ایمان سامیماجرای قتل ایمان سامی

قتل ایمان سامی به دست برادرش در حالی صورت گرفته که اخیراً نهادهای مدافع حقوق زنان در کردستان عراق نسبت به بالا رفتن آمار خشونت علیه زنان و زن‌ کشی در این منطقه هشدار داده‌ اند. یک عضو پارلمان کردستان عراق گفته از آغاز سال جدید میلادی ١١ زن در این منطقه به دلایل مختلف کشته شده‌ اند.

همچنین طبق آمار مرکز مبارزه با خشونت علیه زنان، در سال گذشته ی میلادی، ۲۴ زن در این منطقه کشته شده‌، ۶۲ زن خودکشی کرده و ٧٨ زن خود را آتش زده‌ اند. فعالان حقوق بشر می‌ گویند حکومت اقلیم کردستان عراق این مسأله را جدی نگرفته و نهادهای امنیتی این منطقه نتوانسته‌ اند امنیت جامعه زنان را تضمین کنند.

برترین ها

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فرادرس