جمعه, ۱۱ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

گزارش دردناک صداوسیما در خصوص سواستفاده از کودکان در فضای مجازی

تاریخ نشر :دوشنبه 20 ژوئن 2022 اشتراک:
کودک آزاری در فضای مجازی حوادث روز
در این ویدئو گزارشی درباره معضل جدید سواستفاده و کودک آزاری در فضای مجازی مشاهده می کنید که در اخبار 20:30 به آن پرداخته است.

روزانه در سطح شهر نمونه های زیادی از کودک آزاری را مشاهده می کنید. از اذیت و آزار کودکان توسط والدین تا کار کردن کودکان سر چهارراه ها. اما امروز در پرشین وی می خواهیم درباره سواستفاده و کودک آزاری در فضای مجازی برای شما صحبت کنیم و گزارشی از آن را برای شما قرار دهیم

کودک آزاری در فضای مجازی

کودک آزاری پس از فعالیت کودکان در پشت چراغ قرمز و سرچهارراه ها اینبار به فضای مجازی و اینستاگرام رسید.

ویدئویی از گزارش صداوسیما درباره سواستفاده از کودکان

کودک آزاری آنلاین چیست؟

در قرن بیست و یکم انواع کودک آزاری نیز نسبت به گذشته متفاوت و حتی وسیع‌تر شده است این روز‌ها می‌بینیم با گسترش فضای مجازی، فضای کودک آزاری نیز به دلیل ورود وسیع کودک و نوجوان بدون نظارت والدین به این فضا، خیلی بیشتر شده و بچه‌ها را مورد آزار روانی زیادی قرار می‌دهد.

کودک آزاری در فضای مجازیکودک آزاری

ابتدا شاید بهتر باشد یک تعریف درستی از کودک آزاری آنلاین ارائه دهیم که براساس این تعریف هر نوع تلاشی از سوی افراد در شبکه‌های مجازی که شامل تولید محتوا‌های نادرست برای بچه‌ها، شامل پورنوگرافی کودک و اهداف جنسی افراد با تمرکز بر کودکان از اینترنت، بازی‌های آنلاین، اغفال جنسی یا احساسی گفته می‌شود.

کودک آزار ممکن است کودک را به از طریق محبت، اغفال، زورگویی یا اخاذی فریب دهد
تا به هدفش برسد مثلا متقاعد کردن بچه‌ها برای شرکت در یک فعالیت جنسی آنلاین که اگر والدین بر فعالیت‌های اینترنتی بچه‌ها نظارت نداشته باشند، شامل عواقب خطرناکی است.

برخی از این کودک آزار‌ها تلاش میکنند در ساعات مختلف شب یا روز با کودک و نوجوان تماس بگیرند
به ویژه زمان‌هایی که پدر و مادر در منزل نیستند، سرکار یا خواب هستند.

کودک آزاری در فضای مجازیماجرای کودک آزاری

کودک آزار به علایق بچه‌ها توجه می‌کند مثلا موسیقی و بازی، قهرمانان فیلم‌ها و داستان‌ها را برای جلب توجه بچه‌ها در نظر می‌گیرد و از این طریق باب گفتگو را باز میکند یا زیر پست‌های بچه‌ها در فضای مجازی اظهار نظر می‌کند تا با آن‌ها بیشتر صحبت میکند، حتی ممکن است برای کودک یا نوجوان هدیه یا نامه بفرستد و در مکالماتش از محتوا‌های جنسی بهره ببرد یا عکس و فیلم‌های پورنوگرافی برایش به اشتراک بگذارد و …

اینستاگرام و باشگاه خبرنگاران

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده