دلار‌های خونین راز قتل پسرخاله را فاش کرد

تاریخ نشر :سه‌شنبه 28 سپتامبر 2021 اشتراک:
قتل پسرخاله حوادث روز
در این مطلب جزئیات قتل پسرخاله و رابطه اش با دلارهای گمشده را می بینید

زمانی که پسر جوان به همراه دایی اش به اداره پلیس آمدند و ماجرای گم شدن پسرخاله اش را تعریف کرد پلیس متوجه صحبت های ضد و نقیض آنها شد و تحقیقات خود را آغاز کرد و به جسد او رسید. در پرشین وی می خواهیم ماجرای قتل پسرخاله توسط پسر جوان را برای شما تعریف کنیم.

راز قتل پسرخاله

پارسینه: جوانی که برای یافتن پسرخاله گم شده اش از پلیس کمک خواسته بود،
درحالی با هوشیاری کارآگاهان به اتهام قتل مورد بازجویی قرار گرفت ,

که شب گذشته راز این جنایت هولناک در مشهد فاش شد.

ئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی در تشریح این جنایت وحشتناک گفت:
صبح روز گذشته پرونده‌ای در پلیس آگاهی خراسان رضوی مورد واکاوی قرار گرفت ,
که محتویات آن از گم شدن جوان ۲۵ ساله‌ای به نام «بهمن عزیزی» حکایت داشت.

در این میان جوان ۲۱ ساله‌ای به نام کیاوش که به همراه دایی اش به پلیس آگاهی مراجعه کرده بود درحالی که خود را بسیار نگران نشان می‌داد درباره چگونگی گم شدن پسرخاله اش گفت: «شب چهارشنبه گذشته من و بهمن (پسرخاله) در خانه بودیم که سه نفر با لباس‌های شخصی وارد منزل شدند و ادعا کردند که شما جرایم سیاسی دارید! آن‌ها سپس با گذاشتن چاقو زیرگلوی بهمن او را به طبقه بالای آپارتمان بردند و یک قمه هم به دست من دادند تا اثر انگشتم روی آن بماند.

بعد از گذشت چند دقیقه آن مردان ناشناس، پسرخاله ام را با خود بردند ,
و مرا در خانه رها کردند، ولی من تا چند روز جرئت نمی‌کردم این ماجرا را برای کسی بازگو کنم ,
تا این که امروز صبح تصمیم گرفتم از پلیس برای یافتن پسرخاله ام کمک بگیرم و …

قتل پسرخالهمتهمان قتل پسرخاله

اعترافات پسرخاله مقتول

سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده افزود: به محض این که جوان ۲۱ ساله تبعه خارجی ,
این قصه باورناپذیر را بازگو کرد، پیگیری این پرونده به گروه ورزیده‌ای از کارآگاهان,
اداره جنایی سپرده شد چرا که نوع بیان این داستان ساختگی و کنترل رفتاری کیاوش،
حکایت از وقوع جنایتی هولناک داشت.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: بلافاصله گروه تخصصی کارآگاهان با هدایت و نظارت مستقیم سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی آگاهی) وارد عمل شدند و با هماهنگی و کسب دستورات ویژه‌ای از قاضی دکتر حسن زرقانی (قاضی ویژه قتل عمد مشهد) کیاوش را مورد بازجویی‌های فنی قرار دادند چرا که این گونه داستان سرایی‌ها برای کارآگاهان به ماجرا‌هایی نخ نما تبدیل شده است. با این حال کیاوش همچنان اصرار داشت که پسرخاله اش توسط افراد ناشناس ربوده شده است!

اما در این میان زیرکی کارآگاهان با بررسی غیرمحسوس گوشی تلفن دایی کیاوش که همراه وی به پلیس آگاهی آمده بود، ماجرای هفت هزار و ۳۰۰ دلار امانتی را در حالی فاش کرد که احتمال می‌رفت جنایتی به خاطر همین دلار‌ها رخ داده است!

چرا که پیامکی از شماره تلفن فرد گم شده (بهمن) با این عنوان که «کیاوش می‌آید، دلار‌ها را به او بدهید!» در گوشی دایی کیاوش وجود داشت که نشان می‌داد ردی از دلار‌های خونین در این ماجرا خودنمایی می‌کند! به همین دلیل کارآگاهان مراتب را به قاضی ویژه قتل عمد اطلاع دادند و سپس با راهنمایی‌های مقام قضایی، این پرونده حساس وارد مرحله جدیدی شد.

کشف جنازه مردانه در بیابان های مشهد

به گفته رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی، تحقیقات که تا ساعت ۱۶ عصر روز گذشته به طول انجامید،
بیانگر وقوع جنایت بود و بدین ترتیب فرضیه اولیه پلیس رنگ حقیقت به خود گرفت…

وی در تشریح ادامه این معمای پیچیده گفت: با به دست آمدن این سرنخ ها،
کیاوش با دستور قاضی دکتر زرقانی و به اتهام ارتکاب قتل بازداشت شد ,
تا این که ساعتی بعد راز سر به مُهر این پرونده جنایی را گشود.

او که در مقابل این شواهد چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت، به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: من ۷ هزار و ۳۰۰ دلار را به بهمن (پسرخاله) داده بودم، اما او این مبلغ را به من نمی‌داد. با آن که او پسرخاله ام بود و ما با هم دلار مبادله می‌کردیم، ولی او قصد داشت میلیون‌ها تومان پول مرا بالا بکشد!

این بود که تصمیم گرفتم به زور دلار‌ها را از او بگیرم. آن روز موضوع را ,
با یکی از کارگرانم که او هم هموطن من است در میان گذاشتم!

قتل پسرخاله با طناب

متهم این پرونده جنایی ادامه داد: حدود ساعت ۱۹ چهارشنبه شب بود که به منزل بهمن در خیابان صیاد شیرازی ۲۳ رفتیم. از قبل مقداری داروی بیهوش کننده به مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به همراه دو جفت دستکش از داروخانه خریدم تا در صحنه جنایت از آن استفاده کنیم که آثاری از ما باقی نماند! آن شب دست و پا‌های او را با همکاری فرهاد (کارگر کیاوش) بستم، سپس روی بدنش نشستم و فرهاد با طناب او را خفه کرد. بعد هم با گوشی تلفن بهمن (مقتول) پیامکی را برای دایی ام ارسال کردم که «دلار‌ها را به کیاوش بدهید!»

قتل پسرخالهقتل پسرخاله و دفن او در بیابان

چرا که بهمن ادعا می‌کرد دلار‌ها را به امانت نزد دایی گذاشته است!
ما هم خانه را زیر و رو کردیم، ولی از دلار‌ها خبری نبود.
به همین دلیل وقتی اطمینان پیدا کردم که دلار‌ها نزد دایی ام است،
او را کشتم تا این ماجرا لو نرود!

متهم ۲۱ ساله تبعه خارجی افزود: در این میان اثر انگشت و امضای او را گرفتم که خودرواش را به صورت قولنامه‌ای به من فروخته است، سپس با همکاری فرهاد جسد را داخل پتو گذاشتیم و با خودروی پژو ۲۰۶ مقتول به بیابان‌های اطراف دولت آباد حمل کردیم. آن جا جسد را در گودالی انداختیم و روی آن هم خاک ریختیم، ولی بعد از چند روز ترسیدم و داستان گم شدن بهمن را ساختم تا پس از گزارش ماجرای گم شدن بهمن برای پلیس بازگو کنم! و …

بازجویی از متهمان پرونده

سرهنگ جواد شفیع زاده درباره اعترافات متهم دیگر این پرونده نیز گفت:
در ادامه این ماجرا، «فرهاد» نیز دستگیر شد و مورد بازجویی قرار گرفت.

او هم با تایید اظهارات کیاوش در بازجویی‌ها ادعا کرد: قرار بود وقتی دلار‌ها را گرفتیم کیاوش مبلغ ۳۰ میلیون تومان به من بدهد، ولی بخشی از اعترافات او حقیقت ندارد چرا که کیاوش قبل از من به خانه بهمن رفته بود و او خودش در منزل را به روی من باز کرد و خودش نیز بهمن را با طناب خفه کرد! من فقط در حمل جسد به او کمک کردم و …

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی با اشاره به این که جنایت مذکور فقط طی چند ساعت با هوشیاری کارآگاهان و راهنمایی‌های ارزنده قاضی زرقانی کشف شد، خاطرنشان کرد: به دنبال اعترافات متهمان، شب گذشته گروهی از کارآگاهان در کنار قاضی ویژه قتل عمد عازم منطقه دولت آباد در اطراف بزرگراه آسیایی مشهد- چناران شدند که پس از مدتی جست وجو در نهایت متهمان محل دفن جسد را نشان دادند و بدین ترتیب جسد بهمن از زیر خاک پیدا شد.

رکنا

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فرادرس