شنبه, ۱۵ بهمن , ۱۴۰۱

شرط عجیب گذشت از قصاص , ازدواج خواهر قاتل با برادر مقتول

تاریخ نشر :سه‌شنبه 27 دسامبر 2022 اشتراک:
شرط گذشت از قصاص حوادث روز
در این مطلب ماجرای قتل یک تبعه افغان را مشاهده می کنید که به خاطر دعوای دو دوست رخ داد. نکته عجیب این حادثه شرط گذشت از قصاص خانواده مقتول است که آن هم ازدواج خواهر قاتل با برادر مقتول است که هنوز خانواده قاتل قبول نکرده اند

سه سال پیش وقوع یک درگیری بین دو تبعه افغان منجر به قتل یکی از آنها شد. خانواده مقتول درخواست قصاص کردند و قاتل منتظر اجرای حکمش است. آنها شرط گذشت از قصاص را ازدواج خواهر قاتل با برادر مقتول عنوان کردند. در ادامه در پرشین وی جزئیات آن را می بینید

شرط گذشت از قصاص

مرد افغانستانی دوستش را به خاطر درگیری بر سر پول به قتل رساند و حالا منتظر محاکمه و تعیین سرنوشتش است.ازدواج خواهر قاتل با برادر مقتول؛ شرط اعلام گذشت

سه سال از آخرین دیدار «عزیز» با پدر و مادرش می‌گذرد. او در همه این سال‌ها در زندان بوده و کسی سراغش را نگرفته است. عزیز متهم است دست به قتل یکی از اقوامش زده و حالا منتظر محاکمه است. خانواده این متهم افغانستانی او را طرد کرده‌اند.

عزیر داستان قتل را بازگو کرده است:

شرط گذشت از قصاصشرط گذشت از قصاص خانواده قاتل

*متهم به قتل هستی. چه کسی را کشتی؟

با مقتول دوست بودم. قوم و خویش هم بودیم. دعوا کردیم و من هم زدم ولی نمی‌خواستم بکشم.

*سر چه مساله‌ای دعوا کردی؟

سر پول! پول‌هایم را برداشته بود و نمی‌داد. زیر بار هم نمی‌رفت که او پول‌ها را کش رفته است.

*مگر پول‌هایت کجا بود؟

من و مقتول با هم زندگی می‌کردیم. یک اتاق نگهبانی بود که با هم آنجا بودیم، من هم پول‌هایم را در کمد خودم قایم کرده بودم. او پول‌ها را برداشت.

*از شب حادثه بگو. قتل چطور اتفاق افتاد؟

گفتم پول را بده. بهانه آورد و گفت ندارد. بعد فهمیدم برای خودش دوچرخه خریده. فهمیدم دروغ می‌گوید که پول ندارد. خلاصه دعوا کردیم و این‌طوری شد.

شرط گذشت از قصاصشرط گذشت از قصاص قاتل

*می‌گویی قصد قتل نداشتی. او را به بیمارستان بردی؟

بردم ولی زنده نماند. مُرد.

*خانواده‌ات برای نجات تو از قصاص تلاشی کرده‌اند؟

سه سال است پدر و مادرم را ندیده‌ام، آنها افغانستان هستند. تلفنی هم حرف نزده‌ایم ولی فکر می‌کنم کارهایی کرده باشند چون من تنها پسر آنها هستم؛ منتها خبر ندارم چی شده است.

*اولیای دم قصاص خواسته‌اند؟

آنها هم افغانستان هستند. پیغام فرستادم خواهرم را بدهند به برادر مقتول تا رضایت بگیرند پدرم جواب نداد. حالا باید ببینیم چه می‌شود.

*خواهرت رضایت دارد؟

من را خیلی دوست دارد، می‌دانم که راضی می‌شود.

اعتمادآنلاین

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فرادرس