جمعه, ۱۹ خرداد , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

روزهای قمر در عقرب سال ۱۴۰۲

اشتراک:
روزهای قمر در عقرب سال ۱۴۰۰ فال و طالع بینی
با نکات خواندنی و کیفیت روزهای قمر در عقرب سال ۱۴۰۲ در زمینه های مختلف مثل رابطه، سلامتی، انجام امور خانه، باغبانی و ... بیشتر آشنا شوید.

روزهای قمر در عقرب به روزهایی گفته می شود که ماه از صورت فلکی عقرب و یا از امتداد برج عقرب (کژدم) عبور می کند و این وضعیت در هر ماه قمری، یک بار اتفاق افتاده و است دو تا سه روز نیز ادامه داشته باشد. در طول این حیطه زمانی انجام برخی کارهای اساسی و  مهم  نحس و کراهت دار در نظر گرفته می شود. در زیر با جزئیات بیشتر پیرامون کیفیت امور زندگی در روزهای قمر در عقرب سال ۱۴۰۲ بیشتر آشنا خواهید شد.

روزهای قمر در عقرب سال ۱۴۰۲

قبل از اینکه در مورد انرژی های ماه عقرب صحبت کنیم، به گزارش پرشین وی بهتر است اول کمی بیشتر در مورد خود ماه صحبت کنیم. ماه سیاره ای در علم نجوم است که آنچنان به سرعت در آسمان می چرخد که هر ماه از تمام نشانه های بروج فلکی عبور می کند.

بیشتر ما با نشانه خورشیدی مان آشنایی داریم ولی اغلب چندان اطلاعی از نشانه ماه خود نداریم.
نشانه خورشیدی بیانگر وضعیت خودآگاه ماست در حالی که نشانه ماه، احساسات و خلق و خوی ما را نشان می دهد.

چه زمانی قمر در عقرب است؟

صرف نظر از اینکه نشانه ماه شما چیست، چند روزی در هر ماه، همه احساس می کنند تحت تاثیر قمر در عقرب قرار گرفته اند. این بدین معنیست که شما رفتارها و واکنش های تند و تیزتری نسبت به معمول دارید، درست همانطور که عقرب برای آن معروف است. ممکن است همه چیز را با اشتیاق بیشتری احساس کرده و یا بخواهید به کارهای افراطی دست بزنید که معمولا در حالت عادی از شما سر نمی زند. بنابراین قمر در عقرب معمولا به عنوان روزهای ساده و معمولی درنظر گرفته نمی شود.

جدول قمر در عقرب (صورت فلکی عقرب (نظر قابل اعتماد تر)):

جدول قمر در عقربجدول قمر در عقرب

جدول قمر در عقرب (برج فلکی عقرب):

روزهای قمر در عقرب سال ۱۴۰۲روزهای قمر در عقرب سال ۱۴۰۲

همچنین روزهای قمر در عقرب زمانی است که شما واقعا به درون خود نگاه می کنید تا عمق احساساتتان را درک کنید. این دوره از درون نگری می تواند منجر به خود آگاهی بیشتر نه تنها نسبت به خود بلکه نسبت به اطرافیان شود. قابلیت ارتباط برقرار کردن با پیچیدگی احساسات در این دوره، به شما دیدگاه مورد نیاز برای درک انگیزه های دیگران را نیز می دهند. بنابراین اگر در این زمان، لحظاتی دارای فکر بکر و یا ایده های خوب شدید، نباید تعجب کنید.

امور مهم مکروهه

همانطور که پیش تر اشاره کردیم انجام برخی از امور بسیار مهم و اصلی زندگی نظیر نمونه هایی که در لیست زیر آورده شده، در طول برخی ساعات و روزهای قمر در عقرب سال ۱۴۰۲ مکروه شمرده می شود که در جدول مربوطه مشخص شده اند.

 • مسافرت
 • انعقاد نطفه (به منظور بچه دار شدن)
 • خواندن عقد ازدواج
 • آغاز یک کار برای اولین بار
 • حجامت
 • راه اندازی کسب و کار
 • تعیین و تغییر نام

ارگان های فعال در بدن در روزهای قمر در عقرب سال ۱۴۰۲

دستگاه تولید مثل، میزنای یا حالب (لوله باریکی که ادرار را از کلیه به مثانه می برد)، سیستم عصبی

نکات تغذیه ای در زمان قمر در عقرب

در این زمان عنصر فعال آب است. معادل آن در بخش گیاهان، “برگ” است. در طول این روزها کربوهیدرات ها بهترین کیفیت را دارند که به طور مطلوب بر سیستم عصبی تاثیر می گذارد. نان و پخت نان نیز مطلوب است. افراد بالغ باید نان قابل هضم مصرف کرده و از آرد قنادی اجتناب کنند.

تجارت در زمان روزهای قمر در عقرب

دوره عقرب یکی از احساسی ترین زمان هاست، ممکن است دچار ناشکیبایی، بی حوصلگی، عصبانیت، نگرانی و بی قراری شده و یا حتی تمایل به افسردگی از خود نشان دهید. بنابراین سعی کنید ارتباط خود را با مافوق ها و یا اشخاص اداری و رسمی در حداقل نگه دارید و تمام قرار ملاقات ها و جلسات تجاری را نیز به حداقل برسانید.

قمر در عقرب تمرکز مغز را افزایش داده و تفکرهای انتقادی را افزایش می دهد، بهترین دوره ای برای تصمیم گیری های جدید و ریسک دار است. هیچ گونه پروژه و یا کار جدید را شروع نکرده و از کار در امور املاک و مستغلات نیز بپرهیزید.

موقعیت ماهموقعیت ماه در زمان قمر در عقرب

نکات زیبایی قمر در عقرب

در روزهای عقرب امکان رنگ کردن مو وجود دارد و برای کوتاه کردن مو و همچنین مانیکور ناخن نیز وضعیت خنثی است ولی به گزارش پرشین وی در طی این زمان مو زدایی و یا لایه برداری صورت پیشنهاد نمی شود.

کارهای خانه در روزهای قمر در عقرب سال ۱۴۰۲

همانطور که اشاره کردیم، در روزهای قمر در عقرب، عنصر آب فعال است. انرژی نشانه عقرب،به شما کمک می کند خود را از شر لوازم قدیمی و بلااستفاده به خصوص در گوشه های غبارگرفته خانه خلاص کنید. در این روزها بردن لباس ها به خشکشویی و یا تمیز کردن شیرآلات حمام و سرویس بهداشتی خوب است.

در طول این دوره نباید رختخواب را در هوای آزاد، هوا دهید چرا که رطوبت در الیاف تشک باقی می ماند. وقتی قمر در عقرب باشد درست مثل هر عنصر آب دیگر، شستشو تقریبا تمام ظروف خانه آسان است و همین امر روی شستن لباس، به خصوص لباس هایی که دچار لکه های سرسخت شده اند
نیز صدق می کند. آنها آسان تر شسته شده و صابون کمتری مصرف خواهد شد به خصوص اگر ماه در بروجی که با عنصر آب شناخته می شوند، رو به افول باشد.

تی کشیدن و یا مرطوب کردن گرد و خاک خوب است ولی پارچه شما نباید زیاد مرطوب باشد به خصوص اگر ماه در اوج روشنایی و جلای خود باشد. در روزهای آب نباید لباس ها را کنار بگذارید
چرا که حتما مرطوب می شوند. همچنین هوا دادن محیط زندگی نیز توصیه نمی شود. این روزها برای آبیاری گیاهان خانه و یا فریز کردن سبزیجات خوب است ولی بهتر است پخت کیک و امثال آن را به روزهای دیگر موکول کنید.

رابطه و ازدواج در روزهای قمر در عقرب سال ۱۴۰۲

روزهای قمر در عقرب دوره ای از اشتیاق و معاشقه است و مردم اغلب لحظات احساسی قوی ایی را تجربه می کنند. قمر در عقرب می تواند هر احساس خفته ای را بیدار کرده و روابط را بسیار پر شور و اشتیاق کند. به گزارش پرشین وی همچنین عقرب می تواند رابطه ها را مستحکم تر کند.

در طی این زمان احساسات در هر چیزی برانگیخته می شود و به خصوص این موضوع روی روابط صدق می کند. حسادت، سوظن، توهین بی اساس، لذت وحشیانه و امثال آن همگی از احساسات معمول روابط در طول این دوره است. قمر در عقرب به شما در کشف ویژگی عرفانی شخصیت تان کمک نیز می کند. همچنین این دوره بهترین زمان برای پاکسازی از گذشته مثل دور انداختن لوازمی که دیگر به آن نیاز ندارید و یا قطع ارتباط در روابط غیرضروری است.

بنابراین در این دوره افراد نسبت به هم منتقدتر شده و به سادگی نیز درایت خود را از دست می دهند و روابط جنسی نیز اغلب بدتر شده و یا از بین می رود.

روزهای قمر در عقربکیفیت روزهای قمر در عقرب

تنش های خانوادگی در روزهای قمر در عقرب

در زمانی که ماه از صورت عقرب در بروج فلکی عبور می کند، مشکلات و پیچیدگی های روابط خانوادگی و یا تنش های احساسی، اغلب از یک مشاجره سطحی به یک رسوایی بزرگتر منجر می شوند.
به همین جهت در این طول این روزها، دورهمی ها و یا مهمانی به مناسبت های مختلف پیشنهاد نمی شود.

سلامتی در  روزهای قمر در عقرب سال ۱۴۰۲

از آنجا که عقرب با نشانه رطوبت و آب شناخته می شود، بنابراین کسانی که دچار مشکلات روماتیسمی هستند بهتر است بیشتر مراقب خود باشند چرا که خطر التهاب دستگاه ادراری و کلیه ها افزایش پیدا می کند. از جراحی در نواحی دستگاه تولید مثل، دستگاه ادراری و روده ها اجتناب کنید.

باغبانی در زمان قمر در عقرب

روزهای عقرب – روز برگ هایی با انرژی رو به افول است! و غنی سازی سبزیجات در این دوره زمانی نامطلوب محسوب می شود. ولی با این حال لیستی از کارهای مطلوب در این زمان نیز مثل موارد زیر در زمینه باغبانی وجود دارد:

 • کاشت، برداشت و خشک کردن گیاهان دارویی
 • چمن زنی
 • آبیاری گیاهان داخل ساختمان
 • غنی کردن گل ها و چمن ها
 • پیوند و قلمه زنی باغ میوه و بیشه
 • هرس کردن شاخ و برگ های اضافی درختان کهنسال به منظور احیا مجدد آنها

تهیه و ترجمه: گروه طالع بینی پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منابع: om-journal، tarot، lunaf، wikipedia

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فرادرس