تاریخ نشر :چهارشنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۳مشاهده : 108سبک زندگی افراد مشهورRSSاشتراک:

بدون استفاده از دارو، میگرن را درمان کنید

بدون استفاده از دارو، میگرن را درمان کنید
اگر میگرن دارید ممکن است تا به حال هر چیزی را برای تسکین آن امتحان کرده باشید. مواردی که در این مقاله به آن اشاره میشود خارج از محدوده ی دارو ها است اما قبل از انجام آنها با پزشک خود مشورت کنید. بدون استفاده از دارو، میگرن را درمان کنید اگر میگرن دارید ممکن است […]

اگر میگرن دارید ممکن است تا به حال هر چیزی را برای تسکین آن امتحان کرده باشید. مواردی که در این مقاله به آن اشاره میشود خارج از محدوده ی دارو ها است اما قبل از انجام آنها با پزشک خود مشورت کنید.

بدون استفاده از دارو، میگرن را درمان کنید
 اگر میگرن دارید ممکن است تا به حال هر چیزی را برای تسکین آن امتحان کرده باشید. مواردی که در این مقاله به آن اشاره میشود خارج از محدوده ی دارو ها است اما قبل از انجام آنها با پزشک خود مشورت کنید. در طب سوزنی، سوزن های نازک در نقاط خاصی از بدن قرار داده میشود. برخی تحقیقات نشان داده است که طب سوزنی میتواند تسکینی بر میگرن باشد و تعداد سردرد ها را کاهش دهد. برای انجام چنین درمان هایی حتما به کسی که در انجام این کار متخصص است مراجعه کنید و به هر کسی اعتماد نکنید.

ماساژ
 درباره تاثیر ماساژ روی میگرن تحقیقات زیادی نشده است اما در تحقیقاتی که با تازگی انجام گرفته اشخاصی که ماساژ را تجربه کرده اند تعداد سردرد هایشان کاهش یافته است. البته زمانی که سردرد میگرنی شروع میشود ماساژ نمیتواند باعث کاهش درد شود. یکی دیگر از دلایل اینکه ماساژ توصیه میشود این است که باعث کاهش استرس میشود، استرس یکی از عوامل تحریک کننده میگرن است.

مکمل ها
 تحقیقات نشان داده خوردن ریبوفلاوین ( ویتامین B2 ) باعث کاهش سردرد های میگرنی میشود. البته در طول سردرد این مکمل نمیتواند به کاهش درد کمکی کند. کوآنزیم Q-10 نیز میتواند به کاهش میگرن در کودکان و بزرگسالان کمک کند، البته چند ماه طول میکشد تا مزایای آن را ببینید. البته قبل از اینکه مکملها را استفاده کنید حتما با پزشک خود مشورت کنید تا با دیگر داروها ناسازگاری نداشته باشد.

تکنیک های آرام بخش
 به دلیل اینکه میگرن در بیشتر مواقع با استرس تحریک میشود تمرینات آرامش بخش میتواند بسیار کمک کننده باشد. برخی روشها نتایج بسیار خوبی دارند این تکنیکها شامل نفس عمیق و آرام سازی و شل کردن عضلات نقاط مختلف بدن میشود. با انجام چنین تمریناتی میتوانید جلوی حملات میگرنی را قبل از وقوع آنها بگیرید.

ورزش
 داشتن ورزش هوازی روزانه میتواند تعداد حملات میگرنی را کاهش دهد. داشتن ۴۰ دقیقه پیاده روی سه روز در هفته میتواند همانند مدیتیشن و تمرینات آرامش بخش تاثیر زیادی روی کاهش و کنترل میگرن داشته باشد. قبل از تغییر روش درمانی خود حتما با پزشک مشورت کنید.

دستکاری ستون فقرات
 نظریه هایی هست که دستکاری ستون فقرات توسط یک فیزیوتراپ میتواند روی میگرن تاثیر گذار باشد. یک تحقیق کوچک نیز تاثیر این کار روی میگرن را تایید کرده است اما با این حال دستکاری ستون فقرات ریسک هایی نیز دارد. اگر میخواهید این کار را انجام دهید حتما از قبل با یک متخصص صحبت کنید.

صحبت درمانی
 مشاوره برای میگرن؟ ممکن است کمی تعجب آور باشد. رفتار درمانی نوعی درمان با صحبت است که به تغییر الگو های رفتاری فرد میپردازد. این کار به آن معنا نیست که فرد مشکلات رفتاری دارد و یا سردرد میگرنی او خیالی است. این روش به فرد کمک میکند شرایطی را که باعث حملات میگرنی میشود را کنترل کند. این روش در کنار استفاده از دارو بسیار مفید و کاربردی است.

تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال
 تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال ( TMS ) در این روش با استفاده از وسیله ای مغناطیسی که در برابر سر گرفته میشود پالس های مغناطیسی بدون دردی به مغز ارسال میشود. با اینکه استفاده از TMS آنچنان گسترده نیست اما آزمایشات امید بخش بوده است. در افرادی که میگرن همراه با اختلالات بینایی همراه است TMS شدت و مدت این اختلالات را در هنگام حمله ی میگرنی کاهش میدهد.

تغییرات رژیمی
 بعضی افراد متوجه میشوند غذاهای خاصی باعث تحریک میگرن آنها میشود. برخی از این غذاهای عبارتند از الکل، کافئین، غذاهای کنسرو شده، شکلات، سوسیس و کالباس، برخی از مواد لبنی. دنبال کردن آنچه در روز میخورید به شما کمک میکند بفهمید چه غذاهایی بیشتر باعث تحریک حملات میگرنی میشود. اگر احساس کردید به غذایی حساس هستید آن را از برنامه خود حذف کنید تا برایتان ثابت شود در نبود آن غذا سردرد های میگرنی تان کاهش پیدا کرده.

داروهای گیاهی
 قرنهاست که مردم برای درمان سردرد های میگرنی از دارو های گیاهی استفاده میکنند. و این داروها برای بعضی افراد واقعا کارساز بوده است. داروی گیاهی گل مینا تهوع و حساسیت به نور در طول میگرن را کاهش میدهد و تعداد سردرد های میگرنی را نیز کاهش میدهد. برخی تحقیقات نشان داده گیاه دارویی باتربور به پیشگیری از میگرن کمک میکند. از هر داروی گیاهی که میخواهید استفاده کنید ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

فشار
 بسیاری از مردم میدانند در هنگام حملات میگرنی فشارهای نرم به سر، صورت و گردن میتواند به کم کردن درد کمک کند. برخی از این تکنیک ها:
فشار خط ابرو و زیر چشم
 ماساژ فک و گیجگاه در یک حرکت دایره ای
 ماساژ قاعده ی جمجمه با چیزی مثل توپ تنیس
 انواع این حرکات برای کاهش درد میگرن هستند که هم هزینه ای ندارند و هم باعث بدتر شدن اوضاع نمیشوند پس ارزش امتحان کردن را دارند.

خواب
 تحقیقات نشان داده خواب بی کیفیت و میگرن با هم در ارتباط هستند. پس سعی کنید برخی از عادات بد موقع خود را ترک کنید. برخی کارهایی که باید انجام دهید:
در رختخواب تلوزیون تماشا نکنید، کتاب نخوانید و به موسیقی گوش ندهید.
چرت زدن ممنوع
 دو تا چهار ساعت قبل از خواب آب ننوشید
 هر شب در ساعت مشخصی به رختخواب بروید، سعی کنید ۸ ساعت بخوابید

عادات خوب برای مقابله با میگرن:
سبک زندگی تاثیر بسیار بالایی روی میگرن دارد.
برنامه غذایی را دنبال کنید که غذاهای نا مناسب برای شما را بشناسد.
وعده های اصلی را حتما بخورید
 هیچگاه نگذارید بدنتان بی آب شود
 همیشه ورزش داشته باشید.
وزن خود را ایده آل نگه دارید

چرا به دنبال درمان مکمل هستید؟
 درمانهای تکمیلی میتواند گزینه ی مناسبی باشد اگر شما:
از درمان تجویز شده نتیجه لازم را نگرفته باشید.
از عوارض جانبی در امان نباشید.
شرایطی دارید که از خوردن داروهای میگرنی ممنوعتان میکند.
علاقه ای به خوردن دارو ندارید
 معمولا درمانهای اصلی در کنار درمانهای مکمل نتایج خوبی دارند. اما حتما در مورد هر روش درمانی که میخواهید شروع کنید ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

به گفته های دکتر خود عمل کنید
 به دنبال درمان تکمیلی هستید؟ پزشکی که زیر نظر او هستید میتواند راه های تجربه شده را به شما معرفی کند. میتواند به شما اطمینان دهد مکمل هایی که میخورید با دیگر دارو هایتان تداخلی نخواهد داشت. در راه درمان میگرن مهم این است که به طرف روشهای اثبات نشده نروید و دائما با پزشک خود در ارتباط باشید.

تهران ۹۸

اخبار مرتبط:

راههای طبیعی پیشگیری از میگرن

یک راه آسان برای کنترل میگرن

2014-07-30
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 5

نو عروس

حاشیه های هجدهمین جشن حافظ | از شوخی مهدی سلطانی با پسر و عروس هایش تا حرف هایی که مدیری نگفت!حاشیه های هجدهمین جشن حافظ | از شوخی مهدی سلطانی با پسر و عروس هایش تا حرف هایی که مدیری نگفت!
وقتی دوستان ریحانه پارسا به انتخاب او برای نقش لیلای پدر واکنش بد نشان دادندوقتی دوستان ریحانه پارسا به انتخاب او برای نقش لیلای پدر واکنش بد نشان دادند
شوخی مهران مدیری در جشن حافظ درباره سیگار کشیدنشوخی مهران مدیری در جشن حافظ درباره سیگار کشیدن
ازدواج امیر کاظمی و حاشیه هایی مربوط به هزینه این مراسم که آن هارا تکذیب کرد!ازدواج امیر کاظمی و حاشیه هایی مربوط به هزینه این مراسم که آن هارا تکذیب کرد!
اکران فیلم های کوتاه تابستانه با حضور چهره های بسیار مشهور | از ریحانه پارسا تا آزاده صمدی و حامد بهداداکران فیلم های کوتاه تابستانه با حضور چهره های بسیار مشهور | از ریحانه پارسا تا آزاده صمدی و حامد بهداد
چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۸) از تیپ زرق و برقی مریم معصومی در کنسرت محسن یگانه تا استایل ترلان پروانه در جشن حافظ!چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۸) از تیپ زرق و برقی مریم معصومی در کنسرت محسن یگانه تا استایل ترلان پروانه در جشن حافظ!
تصاویر جدید جشن حافظ ۹۷ | از مهران غفوریان و همسرش تا سینا مهراد و ترلان پروانهتصاویر جدید جشن حافظ ۹۷ | از مهران غفوریان و همسرش تا سینا مهراد و ترلان پروانه
اینستاگرام هنرمندان (۸۶) از تعریف و تمجید عجیب بهنوش بختیاری از ریحانه پارسا تا نیوشا ضیغمی و همسرش در جشن حافظ!!!اینستاگرام هنرمندان (۸۶) از تعریف و تمجید عجیب بهنوش بختیاری از ریحانه پارسا تا نیوشا ضیغمی و همسرش در جشن حافظ!!!
هجدهمین جشن حافظ | از پریناز ایزدیار تا ریحانه پارسا و پدرشوهر عزیزش!هجدهمین جشن حافظ | از پریناز ایزدیار تا ریحانه پارسا و پدرشوهر عزیزش!
سحر ولدبیگی ؛ از ازدواج غیابی تا سریال آرماندو!| سبک زندگی افراد مشهور (۲۵۵)سحر ولدبیگی ؛ از ازدواج غیابی تا سریال آرماندو!| سبک زندگی افراد مشهور (۲۵۵)
نظر خود را بنویسید-نظرات کاربران (۰)
رایانمهر
گفتگو با کوروش پارسانژاد نسل چهارم گرافیک درباره زندگیشگفتگو با کوروش پارسانژاد نسل چهارم گرافیک درباره زندگیش
گذری بر زندگی مهران رجبی شاداب و خنده روی ۵۶ سالهگذری بر زندگی مهران رجبی شاداب و خنده روی ۵۶ ساله
سالار عقیلی از زندگی کاری و شخصی اش می گویدسالار عقیلی از زندگی کاری و شخصی اش می گوید
زندگینامه ابوالقاسم حالت ، شاعر ، مترجم و محقق توانای معاصرزندگینامه ابوالقاسم حالت ، شاعر ، مترجم و محقق توانای معاصر
زندگی جالب یارا شهیدی ؛ از مدلینگ و بازی در هالیوود تا همکاری با هیلاری کلینتون!زندگی جالب یارا شهیدی ؛ از مدلینگ و بازی در هالیوود تا همکاری با هیلاری کلینتون!
گذری بر زندگی ابوالحسن صدیقی، سازنده معروف‌ترین مجسمه‌های ایرانگذری بر زندگی ابوالحسن صدیقی، سازنده معروف‌ترین مجسمه‌های ایران
چارلیز ترون و نکات جالبی از زندگی پر هیجانش؛ از قتل پدرش تا رابطه با زن ها!چارلیز ترون و نکات جالبی از زندگی پر هیجانش؛ از قتل پدرش تا رابطه با زن ها!
گفتگو با تام هاردی بازیگر سینما و تئاتر آمریکایی درباره زندگیشگفتگو با تام هاردی بازیگر سینما و تئاتر آمریکایی درباره زندگیش
فائزه ، ملکه مار ایران از زندگی شخصی خود می گویدفائزه ، ملکه مار ایران از زندگی شخصی خود می گوید
از زندگی تا ترور با بی نظیر بوتواز زندگی تا ترور با بی نظیر بوتو
نگاهی به زندگی حلیمه آدن سوپر مدل باحجاب و عکسهای زیبایشنگاهی به زندگی حلیمه آدن سوپر مدل باحجاب و عکسهای زیبایش
نعیمه نظام دوست از زندگی کاری اش می گوید ، از فراموش شدن می ترسمنعیمه نظام دوست از زندگی کاری اش می گوید ، از فراموش شدن می ترسم
۲۳ واقعیت جالب از زندگی الویس پریسلی سلطان راک اند رول۲۳ واقعیت جالب از زندگی الویس پریسلی سلطان راک اند رول
گذری بر رندگی امیر حسین فتحی ، هم ژن خوب هم پشتکارگذری بر رندگی امیر حسین فتحی ، هم ژن خوب هم پشتکار
گفت و گو با «امین حیایی»؛ بازیگری که پیر نمی‌شود!گفت و گو با «امین حیایی»؛ بازیگری که پیر نمی‌شود!
گذری بر زندگی «سام» و «بریتنی»؛ ماجرای یک عشق ایرانی-آمریکاییگذری بر زندگی «سام» و «بریتنی»؛ ماجرای یک عشق ایرانی-آمریکایی
نادر گلچین از زندگی کاری اش می گوید ، در هیچ کلاس آوازی شرکت نکردم‌نادر گلچین از زندگی کاری اش می گوید ، در هیچ کلاس آوازی شرکت نکردم‌
گذری بر زندگی محمدرضا شجریان؛ حنجره زخمیِ یک ملتگذری بر زندگی محمدرضا شجریان؛ حنجره زخمیِ یک ملت
مروری بر زندگی “آیدین آغداشلو ” ، مرد چشم آبی هنرمندمروری بر زندگی “آیدین آغداشلو ” ، مرد چشم آبی هنرمند
زندگیِ سالار عقیلی در ۴۰ سالگی | از همکلاس بودن با هانیه توسلی و سپند امیرسلیمانی تا ازدواج!زندگیِ سالار عقیلی در ۴۰ سالگی | از همکلاس بودن با هانیه توسلی و سپند امیرسلیمانی تا ازدواج!
فرزاد حسنی از زندگی شخصی اش می گوید، ازدواج یکباره می آید!فرزاد حسنی از زندگی شخصی اش می گوید، ازدواج یکباره می آید!
پایان زندگی جیان لوییجی بوفون در قلب تورین؛ خداحافظ وفادارترین!پایان زندگی جیان لوییجی بوفون در قلب تورین؛ خداحافظ وفادارترین!
زندگی امین تارخ؛ از تولد وسط کودتا تا آقا معلم بازیگران ایرانی!زندگی امین تارخ؛ از تولد وسط کودتا تا آقا معلم بازیگران ایرانی!
امین تارخ که هشت روز قبل از کودتا ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ در محله‌ی سردزک شیراز به‌دنیا آمده بود و پدرش آشپز ارتش بود، سه ماه اول زندگی‌اش در این احوال پرآشوب گذشت.
به آسانی و فوری پولدار شوید ! بدون نیاز به صرف زمان و هزینه
هدیه ایی ویژه برای خوشحال کردن همسرتان
دیگر جشن عروسی نگیرید، بدون عروسی ساز !!!
شیک ترین و جدیدترین مدل های لباس عروس , سفره عقد , آرایش عروس و ...
زندگی محمدرضا هدایتی؛ از طغرل و پسرعمه زا تا کلاه برداری از او
ناگفته‌های زندگی شخصی بیانسه | از اجداد برده دار تا تناسب اندام بعد از بارداری!
زندگی محمد بن سلمان | از ناشی گری در ولیعهدی تا اصلاحات و شبه کودتا!
کیم کارداشیان و کانیه وست با زندگی عجیب و دلایل جدایی!
چارلیز ترون و نکات جالبی از زندگی پر هیجانش؛ از قتل پدرش تا رابطه با زن ها!
کوکسل بابا و زندگی جالبش ؛ کوچولوی بی‌اعصاب ولی محبوب فضای مجازی!
زندگی شادی کرم‌ رودی؛ مادرِ معتادِ فیلم سینمایی دارکوب
ریحانه پارسا؛ لیلای جنجالی سریال پدر
زندگی پرتلاطم جمیله جمیل؛ از تجاوز و سرطان تا فتح قله هالیوود
زندگی آناشید حسینی ؛ عروس جنجالی و برند بازِ سفیر ایران !
زندگی شهرام جزایری ؛ مردِ فرار های ناکام از کشور!| از نبوغِ بالا تا دستگیری در کانتینر عدس!
یک روز از زندگی ملانیا ترامپ در کاخ سفید | او و شوهرش در اتاق جدا می خوابند!
زندگی پرفراز و نشیب سیلا؛ ملکه جدید موسیقی ترکیه و محبوب ایرانیان
زندگی جالب یارا شهیدی ؛ از مدلینگ و بازی در هالیوود تا همکاری با هیلاری کلینتون!
ناتالی وود | زندگی ناتالی وود ؛ بازیگری که هیچ وقت معمای مرگ تراژدیک و مرموزش مشخص نشد!
زندگی آغاسی؛ از خوانندگی در لاله زار تا نمازی که هیچوقت ترک نکرد!
زندگی کایلی جنر | از خانواده جنجالی تا جوان‌ ترین میلیارد جهان
زندگی جذاب انگین اکیورک، از شروع با مسابقات استعداد یابی تا دوری از شبکه های اجتماعی
زندگی ، عشق، علایق و خاطرات جالب ویدا جوان
زندگی مریم میرزاخانی؛ ستاره‌ ای که خاموش نخواهد شد
زندگی جالب داوطلبان ایرانی سفر بی‌بازگشت به مریخ | از پسر نماینده سابق مجلس تا دانشجوی معماری!
زندگی هیجان انگیز گلشیفته فراهانی | بازیگری که از مهرجویی به ریدلی اسکات رسید
زندگی نیمار؛ پادشاه جوانی که سرنگون‌ شد و غلت زدنش سوژه همه شد!
راز های زندگی مارگو رابی؛ پرنسس خوش‌ شانس استرالیایی
زندگی مرضیه ابراهیمی | از اسیدپاشی تا ازدواج و نمایشگاه عکاسی
زندگی حسین هدایتی و ثروت تمام نشدنی اش
زندگی هدیه تهرانی؛ از شکار شدن توسط آزیتا حاجیان و محمدرضا شریفی نیا تا تصادف وحشتناک!
نگاهی به زندگی و مراسم ازدواج خاص و دیدنی جان اسنو و رز لزلی و مهمانان معروف این مراسم
زندگی جسیکا آلبا، از چهره محبوب مجلات سبک زندگی تا روی فرم آمدن پس از بارداری!
زندگی همسر رهبر کره شمالی | از زندگی در یک خانواده روشنفکر تا خوانندگی و استایل شیک
زندگی محمد حسین میثاقی ؛ از اجرای برنامه با سِرُم تا ناخوابی به علت پدر شدن!
زندگی آرات حسینی ؛ پسر عنکبوتی ۴ ساله ایرانی
۲۰ نکته جنجالی از زندگی حبیب | از مرگ دردناک همسر اول تا بازداشت و آزادی بی دلیل!
آشنایی با زندگی رضا شاهرودی ؛ از ناپدید شدن دردناک پدرش تا بالاترین رقم دستمزد!
نیمه تاریک زندگی مورگان فریمن ؛ متهم جدید فساد اخلاقی در هالیوود
با پارتیشن اداری چگونه محیط کار دوستانه خلق کنیم ؟
بهترین محصولات مراقبت از پوست تالگو مخصوص خانمها و آقایون
در سال جدید نگران کسب درآمد نباشید | کسب درآمد عالی
ویژه تابستان 97 | امسال را متفاوت تجربه کنید
زندگی امین تارخ؛ از تولد وسط کودتا تا آقا معلم بازیگران ایرانی!
زندگی امین تارخ؛ از تولد وسط کودتا تا آقا معلم بازیگران ایرانی!
زندگی محمدرضا هدایتی؛ از طغرل و پسرعمه زا تا کلاه برداری از او
زندگی محمدرضا هدایتی؛ از طغرل و پسرعمه زا تا کلاه برداری از او
ناگفته‌های زندگی شخصی بیانسه | از اجداد برده دار تا تناسب اندام بعد از بارداری!
ناگفته‌های زندگی شخصی بیانسه | از اجداد برده دار تا تناسب اندام بعد از بارداری!
زندگی محمد بن سلمان | از ناشی گری در ولیعهدی تا اصلاحات و شبه کودتا!
زندگی محمد بن سلمان | از ناشی گری در ولیعهدی تا اصلاحات و شبه کودتا!
کیم کارداشیان و کانیه وست با زندگی عجیب و دلایل جدایی!
کیم کارداشیان و کانیه وست با زندگی عجیب و دلایل جدایی!
چارلیز ترون و نکات جالبی از زندگی پر هیجانش؛ از قتل پدرش تا رابطه با زن ها!
چارلیز ترون و نکات جالبی از زندگی پر هیجانش؛ از قتل پدرش تا رابطه با زن ها!
کوکسل بابا و زندگی جالبش ؛ کوچولوی بی‌اعصاب ولی محبوب فضای مجازی!
کوکسل بابا و زندگی جالبش ؛ کوچولوی بی‌اعصاب ولی محبوب فضای مجازی!
زندگی شادی کرم‌ رودی؛ مادرِ معتادِ فیلم سینمایی دارکوب
زندگی شادی کرم‌ رودی؛ مادرِ معتادِ فیلم سینمایی دارکوب
رایانمهرامیران پرواز