معمای تصویری | رمزگشایی حاصلضرب (۴)

مشاهده : 1907
معمای تصویری | رمزگشایی حاصلضرب (۴) اس ام ا س ، داستان ، معما
در معمای تصویری رمزگشایی حاصلضرب دایره ها بیانگر اعداد زوج می باشند و همچنین مربع ها بیانگر اعداد فرد با جایگزینی مناسب می توانید به راحتی به جواب برسید

در رمز گشایی حاصلضرب به جای دایره ها و مربع ها باید اعداد خاصی را اختصاص بدهید تا بتوانید حاصلضرب را در ست حدس بزنید. سری جدید از معمای تصویری رمزگشایی حاصلضرب ۴ را برای شما گرد آورده ایم تا بتوانید با توجه و دقت بتوانید خود را به چاش بکشید این معما از سطح نسبتا ساده ای برخوردار می باشد

معمای تصویری رمزگشایی حاصلضرب ۴

حاصلضرب رمزگذاری شده را با درج ارقام درست، رمزگشایی کنید…

به حاصلضرب زیر توجه کنید. هر یک از مربع ها و دایره ها نمایانگر ارقامی هستند. آیا می توانید حاصلضرب مذکور را رمزگشایی کنید؟ توجه کنید هر یک از دایره ها نمایانگر یک رقم زوج و هر مربع، یک رقم فرد خواهد بود.

این معما دارای تنها یک جواب می باشد….

معمای تصویری رمزگشایی حاصلضرب 4

معمای تصویری رمزگشایی حاصلضرب

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

خوب است بدانید: جایزه یک میلیون دلاری برای کسی که این معما را حل کند

آیا ذهن خلاق و مطمئنی برای حل مسائل محاسباتی دارید؟ اگر اینطور فکر می‌کنید بهتر است بدانید که دانشگاه «سنت اندرو» آمریکا با همکاری موسسه Clay Mathematics مسابقه‌ای در همین رابطه برگزار کرده‌اند. روز پنجشنبه اعلام شد کسی که بتواند این معمای شطرنج را حل کند، از طرف موسسه Clay مبلغ ۱ میلیون دلار جایزه دریافت خواهد کرد. محققین تخمین می‌زنند که حل این مسئله هزاران سال ‌طول بکشد.

این معمای شطرنج ابتدا در سال ۱۸۵۰ مطرح شد و طی آن از شرکت کنندگان خواسته ‌شد که ۸ مهره وزیر را طوری روی صفحه شطرنج جای‌گذاری کنند که هیچکدام قابلیت حمله به یکدیگر را نداشته باشند.

این معما سال‌ها پیش توسط انسان‌ها حل شد اما حال که صفحه شطرنج در ابعاد بسیار بزرگتری طراحی شده، دانشمندان دانشگاه سنت اندرو معتقدند که حتی برنامه‌های کامپیوتری در مدت زمان کمتر از هزار سال نمی‌توانند این معما را حل کنند. البته شما این فرصت را دارید که زودتر از کامپیوترها این معما را حل کنید!

معمای تصویری رمزگشایی حاصلضرب 4

معماهای سخت

پروفسور «یان جنت» در زمینه محاسبات ریاضی فعالیت می‌کند در مصاحبه خود گفته که یافتن الگوریتم چینش مهره‌ها یک قسمت ماجرا است و قسمت سخت‌تر، پیش بردن الگوریتم به مرحله‌ی بعدی است. ظاهرا این ادعای پروفسور جنت کاملا صحیح و منطقی است.

او در ادامه گفت، علاقه‌مندان با اثبات اینکه حل این معما الگوریتم خاصی دارد و اینکه این معما کلا
غیرقابل حل شدن است، می‌توانند برنده‌ی این جایزه‌ ۱ میلیون دلاری شوند!

طبق گفته‌های پروفسور جنت، حل این معما سخت‌ترین کار در علم کامپیوتر محسوب می‌شود، به این دلیل که متدهای امروزی در حل معماهای شطرنج همگی از روش آزمون و خطا استفاده می‌کنند و بایستی تمامی راه حل‌های ممکن را یکی یکی از ابتدا امتحان کنند. برای حل این معما به یک الگوریتم محاسباتی کاملا جدید نیاز است.

ضمنا پروفسور جنت سه توصیه برای افراد مایل به حل این مسئله و کسب جایزه یک میلیون دلاری دارد:
مدرک Ph.D خود را در زمینه پیچیدگی محاسبات کسب کنید، فوق‌العاده هوشمندانه عمل کنید و در پایان
سعی کنید خیلی خوش‌شانس باشید.

پاسخ معمای تصویری رمزگشایی حاصلضرب ۴

معمای تصویری رمزگشایی حاصلضرب 4

معمای رمزگشایی حاصلضرب

 

آی هوش , العالم

2018-06-30 / گردآوری:
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
نظر خود را بنویسید - نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین وی